Strona główna Różne Zostali bez prądu

Zostali bez prądu

15281
155

„Precz z czyścicielami kamienic” – baner o takiej treści zawisł na balkonie budynku przy ulicy Mickiewicza 1. To efekt trwającego od kilku miesięcy konfliktu pomiędzy mieszkańcami, a zarządzającymi kamienicą.

Od wielu lat sytuacja prawna tego wielorodzinnego domu pozostaje nieuregulowana. Zarządcą nieruchomości był mieszkaniec Inowrocławia, który niedawno zmarł. Rolę tę przejęła jego żona, ustanawiając swojego pełnomocnika w tej sprawie.

Konflikt rozpoczął się od nielegalnego – zdaniem najemców – zainstalowania monitoringu. Mieszkańcy zażądali przedstawienia wiarygodnych dokumentów świadczących o tym, że osoba pobierająca od nich czynsz jest do tego uprawniona. W końcu zaprzestali jego opłacania deklarując jednocześnie, iż wszystko uregulują po wyjaśnieniu sytuacji prawnej.

Na początku października kontrolę przeprowadził Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Stan obiektu uznany został jako zagrażający życiu i zdrowiu ludzi. Administratorka budynku otrzymała decyzję nadzoru zobowiązującą ją do opróżnienia lokali mieszkalnych i zabezpieczenia domu na czas remontu, między innymi poprzez podstemplowanie stropów, usunięcie odpadających tynków i dachówek, umieszczenia tabliczek ostrzegających o niebezpieczeństwie, a także odłączenie zasilania prądu.

Dzisiaj w kamienicy pojawiła się ekipa zakładu energetycznego, która odcięła zasilanie całego budynku. Pracownicy stwierdzili, że takie mieli polecenie od swoich przełożonych. Mieszkańcy próbowali dowiedzieć się czegoś bliżej. Od pracowników nadzoru budowlanego usłyszeli, iż to nie oni zlecali odcięcie prądu. Zadzwonili więc na numer pogotowia energetycznego. Jak się dowiedzieli, odłączenie zasilania nastąpiło na wniosek administratorki.

Lokatorzy uważają takie działania za całkowicie bezprawne, niezgodne z ustawą o ochronie praw lokatorów. Stąd porównanie działań zarządcy nieruchomości do „czyścicieli kamienic”. Powołują się przy tym na przepis, który zobowiązuje właściciela do zapewnienia lokalu zamiennego na czas remontu.

Według nich, zawarty w decyzji PINB nakaz odłączenia zasilania dotyczy zabezpieczenia budynku po opuszczeniu go przez mieszkańców. W tym przypadku posłużył jako narzędzie mające zmusić ich do opuszczenia swoich mieszkań. Uważają, iż administrator chce w ten sposób uniknąć ciążących na nim obowiązków.

Jak podkreślają, zostali bez prądu w okresie jesiennym, gdy dni są coraz krótsze. W kamienicy mieszkają też dzieci w wieku szkolnym, które zostały pozbawione możliwości zdalnej nauki. Zapowiadają podjęcie w tej sprawie kroków prawnych.

Udało nam się porozmawiać z osobą podająca się za pełnomocnika administratorki. Mężczyzna stwierdził najpierw, że nic nie wie o odcięciu prądu i na pewno nie zostało ono dokonane na polecenie administrującej, po czym zakończył rozmowę.

W ostatnim czasie na kamienicy pojawiły się tabliczki ostrzegające o niebezpieczeństwie. Likwidowany jest działający tam do niedawna sklep spożywczy.

155 KOMENTARZE

 1. Ludzie bez serca !!!
  Tam są dzieci ktorzy chodza do szkoly od poniedzialku jest zdalne nauczanie i jak maja te dzieci uczestniczyc w lekcjach no pytam sie jak bez pradu!!!!
  brak mi slów na takich ludzi…..

 2. Pani , która teraz przyjęła,, interes męża,, chyba nie wie, że w czasie panującej pandemii I okresie jesienno – zimowym nie robi się nawet eksmisji. Mieszkańcy płacili czynsz jak żył mąż tej pani. A ona nie potrafi przedstawić żadnych dokumentów. Sprawa nadaje się do mediów. Trzeba naglosnic sprawę. Nie może tak być, żeby nie informując lokatorów odciąć prąd. A jak ta pani chce się pozbyć lokatorów to powinna im zapewnić lokale zastępcze.

 3. pytam sie gdzie sa OBAJ Burmistrze na ktorych to ludzie glosowaliscie cooo ?

  zrobic mam ankiete czy powinni cos zrobic w tej sprawie ? czy siedziec cicho ’

  moze to dlatego ze jestem mieszkancem juz duzo wiekszego miasta i o mieszkancow sie u mnie dba a to co widze w tym trzemesznie to bieda i stagnacja a ludzie nie wymagaja od burmistrzow i potem tak macie – zglosic sie do polsatu UWAGA i innych programow to telewizja spyta burmistrzow o to skoro wy nie potraficie

  napisze wiecej – to ze tych mieszkancow tak potraktowano teraz w okresie kiedy zimno to przykre ale miejcie na uwadze ze kiedy was cos zlego spotka burmistrze byc moze tak samo nie zareaguja takze taki los mieszkancow trzemeszna

  • Masz całkowitą racje !!! To miasto zamienia się powoli w ciemnogród. Mieszkańcy sami dali przyzwolenie burmistrzowi i radnym na nic nie robienie i teraz macie efekty.

   • wystarczy wyjechac do innego miasta i zobaczyc roznice troche rozumiem ze ludzie moze czasu nie maja moze nie widza jak zyja inni ale ten kto wyjechal widzi roznice znaczna w trzemesznie robi sie niewiele a urzad miasta to skupisko swietych krow i tak to potem jest kaska leci a roboty malo. Wiecie co mieszkancy ? ludzie z komunalki juz pamietam poszli strjkowac pod urzad a wy nie potraficie w swoich sprawach nic zrobic.

    Gdzie macie to słynne LO ???? pytam sie was mieszkancow ?
    Co zrobiliscie z jeziorem i takim potencjalem ??? mieszkacy manhattanu co maja ploty nad linia brzegowa skopali sparpe ze sciezka zeby im nie chodzic pod plotami to powinno byc karalne za zmiane linii brzegowej
    Moglbym wymieniac i wymieniac a wy slepi i tak pozostaniecie…. i slepi pomrzecie

    • Mogę wymieniać sporo takich rzeczy. Niestety w pojedynkę się nie wygra. Znam z autopsji. A tutaj ludzie dużo szczekają ale nie walczą o przestrzeganie prawa. Zgłaszałem nie raz nieprawidłowości. Skończyło się na „sprawa się zajmiemy, poinformujemy” i od lat cieszą.

    • Wszyscy chyba się zapominają że to jest Trzemeszno tutaj nigdy nie było jedności mieszkańców i nie będzie każdy widzi tylko to co jego i dla każdego to co jego jest ważne…czyż nieprawda???

    • Gdyby jutro były wybory to ja i napewno tysiące innych osób zagłosowalibyśmy na obecnego burmistrza. Nie da się czytać tej nienawiści, a może zazdrości.

     • Ja już nie. Pan burmistrz z partnerem stracili moje zaufanie. Mam nadzieję, że na skwerze Dworcowa mieszkańcy Trzemeszna pozwolą postawić popiersia tej nierozelwalnej pary.

   • A kto im kazal w ta ruine sie wprowadzac nie widzieli jak te mieszkania wygladaja bez przesady rzeczywiscie ciemnogrod a wprowadze sie dadza mieszkanie przeciez ten budynek nie od dzis nadawal sie do rozbiorki co oczy zamkniete mieliscie jak sie wprowadzaliscie na swoja odpowiedzialnosc a teraz problem no lokatorzy ogarnijcie sie i nie robcie z siebie ciemnych

    • To zaden ciemnogród…ten dom 40 lat temu wyglądał inaczej.. to właściciel nie robił żadnych remontów…brał tylko kasę..a rodziny same w swoich mieszkaniach robiły remonty i jeszcze brał tzw. odstępne…wiem mieszkałam tam od dziecka..Proszę nie pisać o ludziach,którzy tam mieszkają w taki sposób..jak się nie wie nic na ten temat to najlepiej oczerniać..tam mieszkają normalni ludzie nie patologia..najlepiej pisać niż być dobrym człowiekiem.. wstydź się mieszkańcu Trzemeszna..

     • Od 40 lat nikt nie trzymał siła żadnego z mieszkańców. Nikt nie miał umowy długoterminowej określającej ze musi płacić tyle i tyle przez tyle lat. Remont = wzrost czynszy. „Mieszkańcy sami robili remonty w domach” – a któż inny miałby to robić? Któż inny miałby położyć panele, wymalować ściany? Właścicielka w ramach płacenia czynszu na zakładać kafelki? Dobrzy ludzie to nie tylko ci którzy popierają mieszkańców a wyzywają od najgorszych właścicielkę. To nie ma nic wspólnego z dobrem. Wy uważacie siebie za dobrych ludzi bo wyzywacie ja od najgorszych? Jesteście dobrymi ludźmi bo narzekacie na to ze musieliście robić remonty w domu? A za czynsz śmieszny nie wyremontowała wam domu z zewnątrz? Może po prostu na tym nawet nie zarabiała zbytnio? Ale ze swojej kieszeni nie dołożyła wiec zły człowiek z niej? Dobry to według was ten co was broni zły to taki co myśli o widzi spór niescislosci. Do Sadu idzcciwnto was Sąd ustawi.

   • Na razie doprowadza prąd – pozyskany z paneli fotowoltaicznych z nad jeziora foluskiego a zapomniał dostarczyć dostępu do internetu dla wykluczonych cyfrowo za pozyskane na cel środki. Wypada tylko pięknej parze zdrowia życzyć i szczęścia. Miłych wrażeń dzisiaj na cmentarzu.

  • Państwo burmistrz poradzą sobie. Ciekawe kogo z bliskich w kamienicy posiadają, że z agregatem polecieli i smog w mieście podnieśli o 70 procent. Mam tylko nadzieję, że 25 tysięcy euro wciąż na koncie gminy sobie grzecznie leży. Rok zbliża się ku końcowi – może niezabraknie środków na wiązanki dla umarłych działaczy z końcem grudnia jak roku poprzedniego.

 4. Będąc konsekwentnym w stosowaniu nowego języka tolerowanego przez „inteligencję” właściciel kamienicy może powiedzieć „Moja kamienica, moja sprawa”.
  Coś Wam nie pasuje?
  Jest przyzwolenie na hasła ” Moja macica, moja sprawa ” i ” „wyp….. ć” to dlaczego jesteście wszyscy dzielni obrońcy wolności słowa i poglądów zbulwersowani, że właściciel robi ze swoim majątkiem, co chce.
  Kto ma decydować o jego kamienicy?

  • Najpierw trzeba być właścielem kamienicy aby cokolwiek można było działać ,,potem można komentować,ta pani jest nikim niema prawa tu żadnego do tego ,

   • To skoro nie ma prawa to z jakiej racji ,rzadacie od niej mieszkań zastępczych? Ja nie wiem jak ludzie świadomie mogą się pchać w takie mieszkania … jeszcze na dodatek z dziećmi? Gdzie wasza wyobraźnia?

    • W dodatku rzadac lokum zastępczego. A gdzie ona znajdzie podobny standard? Ja również nie rozumiem, jak można się pchać w takie lokum z dziećmi. Oburzać się na odcięcie prądu, a nie widzicie ze to decyzja inspektoratu? Ze chodzi o ryzyko zagrożenia życia związane z zamieszkaniem??? Teraz ona ma wam lokum załatwić tak czyli wolicie mieszkać tam i ryzykować życie swoje i dzieci

     • Magda L.zadac nie rzadac cofnij sie kobieto do szkoly podstawowej. Bo twoja ortogradia pozostawia wiele do zyczenia

     • Zadac i rzadac to raczej słownik telefoniczny niż brak znajomosci ortografii. Co nie zmienia faktu, ze czy zostawię podstawiona przez słownik zadać formę czy rzadac, to w dalszym ciągu pozostaje mi tytuł mgr inżynier na Politecjnice, 6 tys. miesięcznie i nie muszę mieszkać w starej budzie nieuregulowanej prawnie a do tego żalić się na całe Trzemeszno. Media… I niby jakie media o was napiszą? Portal trzemeszeński? Może TVN byście chcieli hahaha.

    • Walnij się w głowe a potem pisz. Bo takie brednie puszesz jak by każdego było stać na dom !!! Obrażasz tych ludzi i dzieci !!!

     • Rozumiem ze wypowiedział się pracownik „szlachta nie pracuje”, lub „wyższa szkoła robienia hałasu”.

     • Odpłatnie tak, jest trochę tych mieszkań do wynajęcia. Ale odplatnie. Nie wiem czy takie wchodzą w gre

    • To go nam przedstaw bo jakos nas nie raczyl odwiedzic tylko ludzie ktorzy bardzo by chcieli byc wlascicielami uciekaja jak szczury nie raczac odebrac telefonu czy wysiasc z samochodu kiedy juz tu sie zjawia .a dla hejterow wiadomosc i wszystkich zawistnych popatrzcie czy wokol was jest taka sielanka i sami dobrzy ludzie .i czy sami jestescie tacy nieskazitelni potem zabierajcie glos bo wydaje mi sie ze wiekszosc z tych osob ktora ciska w nas obelgami ma wiele na sumieniu i to nas rozni od was bo my mowimy o swoich problemach otwarcie nie oczekujac cudow i pochwal .mamy godnosc.czego wielu z was brakuje ukrywajac sie pod pseudonimami .niech kazdy z was przedstawi sie z imienia i nazwiska i gwarantuje ze wiele by sie u was szczegolow znalazlo z terazniejszosci czy z przeszlosci .spojrzcie w lustro uderzcie sie w piers mowiac jestem boski czy boska nieskazitelna .taki poprpstu zajebisty .zal mi was bo wasze zycie miso byc cholernie nudne i frustrujace ze zatruwacie swoim jadem nasze.

  • Totalnie nie masz racji i nie znasz obowiązującego prawa w tej kwestii więc przestań bredzić o ( macicy ) i się do edukuj.

   • Ale ja nie popieram działań niezgodnych z prawem. Zwróciłem tylko prowokacyjnie uwagę na to, do czego prowadzi nas język, który jest obecnie stosowany w dyskusji publicznej.
    Na pewno można znaleźć jakieś rozwiązanie.

   • Pan widać z prawem na bakier. Decyzje nie wydała energetyka. Czytanie ze zrozumieniem się kłania a jak nie potrafi osoba to cofnąć się do podstawówki. Energetyka nie podjęła takiej decyzji a inspektorat budowlany. Budynek nie nadaje się do użytku. Czy wy naprawdę tak słabo z myśleniem macie i wiedza czy tylko udajecie? To nie jest nawet śmieszne. To jest niepokojące ze nie potraficie myśleć.

  • Dokładnie to samo chciałam napisać. Moja sprawa pod warunkiem, ze nam ta „tolerancja” odpowiada. Moja macica moje ciało. Prawo nie obowiązuje. To dlaczego ma obowiązywać prawo względem wynajmu? Jeśli chcecie wybierać sobie które prawo mi się podoba przestrzegać będę które nie, nie. To tak jak zakaz był chodzenia na cmentarz. Prawo to prawo. A ile osób je złamało? Jeśli my nie będziemy szanować prawa i przestrzegać je wybiórczo, do kim my jesteśmy? Wolność słowa, wolność wyboru, moja c… a już nie moja kamienica? Możesz rządzić swoją c… a właściciel kamienicy nie może nią zarządzać? W ogóle to widzę problem w rozumowaniu. Jeśli budynek nie nadaje się do zamieszkania i wydana została odgórnie decyzja o odłączeniu prądu, to czemu jest niby winna właścicielka kamienicy? Budynek stwarza niebezpieczeństwo wiec brać się za prace płacić za wynajem nowych mieszkań, lub wziąć kredyt i kupić nowe. Tak, zadłużyć się na 30 lat, tak jak to robią inni. Takie życie.

   • Wlascicielka winna dlatego ze robila umowy najmu z lokatorami pomimo ruiny i budynek do rozbiorki zachlanni byli na kase i tyle teraz niech wlasciciel mysli co dalej

    • A rodzice tez niech myślą co dalej. Zmuszała ich do wynajmu? A może po taniości? Wina leży po obu stronach. Należałoby jeszcze poruszyć kwestie odpowiedzialności rodziców. Praca, wynajem lokum, płacenie rat/rachunków. Nauczcie się ludzie ze za krzywy ryj jej dostaje się willi. Obwiniacie właścicielkę ze pazerna, a wy to niedorozwój macie? Zmusiła was do wynajmu? Płacicie horyndalne czynsze rzędu 2 tys. Najniższy? Może byście chcieli remont ful wypasa za to? Widzieliście do się dzieje ile płacicie o za co. Wiecie jak to się nazywa? OBŁUDA. Wszyscy w koło winni tylko nie my. Współczuje właścicielce z jednego powodu – ciężko się pewnie dogadać ze szlachta.

     • Z pewnością jesteś znajomą owej właścicielki skoro nie wiesz, że obojętnie gdzie i obojętnie kto by nie wynajmował mieszkania gdzie kolwiek, jest obowiązek właściciela aby zapewnić bezpieczne mieszkanie, dokonywać remontu jeżeli stan tego wymaga. Dlaczego więc właściciele narazili świadomie wynajmujących na zagrożenie związane ze stanem kamienicy? Jeżeli płacili czynsz mają prawo oczekiwać polepszenia stanu obiektu. Na kamery była kasa tak? Ale na remont zewnętrzny już nie. Właścicielka twierdzi na gębę że nią jest więc niech ponosić konsekwencje z tym tytułem związane. Sąd rozstrzygnie na korzyść wynajmującego i miejcie tego świadomość.

   • Każdy mądry jak nie znalazł się w takiej sytuacji…trochę empatii..a nie tylko nienawiść i pouczanie…Ci lokatorzy nie zarabiają stokroć… LUDZIE OPANUJCIE SIĘ..

    • ja również nie zarabiam stokroć. Płace za mieszkanie razem z rachunkami 1500 zł. Pracuje po 10 godzin plus dojazdy i polowe pensji zostawiam na mieszkanie. Wcześniej zarabiałam grosze wiec zmieniłam prace. Rozumiem ze oni nie musza. Mamy ich nie pouczać tylko współczuć a najlepiej znaleźć mieszkankę z opłata symboliczna. Halo, jak to możliwe ze tak długo uchowaliscie się w takim świecie? 1000 złotych to jest norma za wynajem, czy ratę kredytu już od wielu lat. Halo ziemia halo ziemia. Jak żyją ludzie nie bogaci. Tak.

 5. […] inowrocławskie złodzieje podszywający się jako właściciele okradali mieszkańców bo brali czynsz bez prawnie a tu pseudo właścicielka nie potrafi zapewnić mieszkań lokatorom tylko machlojki i odcinanie produ w czasie pademi i okresie zimowym powinna beknąć franca a wy mieszkańcy kamienicy nie dajcie się walczcie z tempem pabsztylem !!!

  • Jak brali czynsz to złodzieje, ale jak mają dać mieszkanie zastępcze to już ich nazywacie właścicielami? Się może zdecydujcie, bo działacie chyba według prawa Kalego. Kali ukraść to dobrze, ale jak Kalemu ukradli to źle.

  • Przeciez pandemi nie ma skoro ryje darli na ulicy w protescie i jeden drugiemu w pape plul to co za pandemia a teraz problem macie niestety szukac mieszkania bo to moze w kazdej chwili runac

  • Od kogo odszkodowania??? Ktoś zmuszał ich do mieszkania tam? Decyzje kto podjął o odcięciu prądu? Właściciel czy inspektorat? Budynek nie nadaje się do użytku. Właściciele nie płaca z tego co wyczytałem, jest to forma ,buntu,. Pouczenie to powinni dostać opiekunowie prawni za to ze ryzykują życie dzieci w takim budynku. Ze dzieci musza mieć bezpieczne schronienie gdzie będą mogli się uczyć, wypoczywać. Za to odpowiadają rodzice! Ja sobie nie wyobrażam mieć dzieci a mam ich 3 i nie mieć lokum dla nich. Skromny ale bezpieczny. Nie ruina zagrażająca życiu.Basia

 6. Walczymy i walczyc bedziemy do konca .czyste bezprawie a mktis jak nie zna sprawy od podszewki niech nie zabiera glosu bo najlepiej skomentowac cosno czym nie ma sie pojecia nie bedac lokatorem pani z inowroclawia .zapraszam zawsze mozemy sie zamienic miejscami .zapewniam nie bedzie ani milo ani przyjemnie

 7. Mąż był właścicielem to płacili. Gdy zmarł to żona przejmuje własność z urzędu. Gdyby płacili to by to tego nie doszlo. Gdyby nie miała praw do nieruchomości to nie byla by wladna administracyjnie do takich kroków. Wystarczy uregulować dług i będzie ok. Proste jak budowa cepa 🙂

  • Niestety nie masz racji. Nikt wcześniej się tym nie interesował po prostu. Wynajęcie mieszkania równa się z płaceniem czynszu. Teraz okazało się, że nawet „właściciel” właścicielem nie był. Nie płacimy czynszu zgodnie z prawem. Nie łamiemy żadnego prawa. Nie płacimy, bo nie ma komu płacić. Właściciela nie ma i od ok 100 lat nie było.
   Poza tym nikt nie spodziewał się w jakim stanie jest to mieszkanie.
   Byliśmy przez „właścicielkę” obrażani, zastraszani, szykanowani.
   I zrobimy wszystko, żeby za to zapłaciła. Żeby za to wszystko odpowiedziała. Przed sądem, nie przed nami.

   • Jak wam było tak źle to trzeba było się wyprowadzić gdzieś indziej. Może wziąć kredyt tak jak wiele rodzin się zadłuża na całe życie ale przynajmniej ich nikt nie wyrzuci….

  • Najpierw trzeba okazać się aktem notarialnym proste nie??? A to ze okazala sie swoim aktem notarialnym ktory przejeła po mężu w inie to chyba nie to samo co? Inowroclaw a Trzemeszno.nieruchomosc przy mickiewicza a inowroclaw

  • Tak samo UWAGA przedstawi problem jak w przypadku złodziejskiej reprywatyzacji w Warszawie. Czyli nic nie zrobi. Uznają, że temat nie jest warty … uwagi.
   TVN to telewizja dla naiwnych, którzy wierzą w ten kolorowy , sielankowy świat, utożsamiany z rządami PO i innych takich.
   Lubicie być przez tą partie być robieni na szaro.
   Przykłady:
   Szkoły
   Dom dziecka
   A Wy dzielnie dziś robić za polityczne mięso armatnie:))

   Powodzenia.

    • PIS to Polska tylko w innej wersji poprzednicy kradli i kabzy nabijali a PIS skradnie to chociaz sie podzieli PO nie myslala kto bedzie splacac dlugi babki dziadkowie czy ty osobiscie robili co chcieli i nie fikaj tematem jak jestes ciemny

     • a gdzie masz ryszyka i ksiezy jak potrzeba opieki nad chorymi ??
      ile po dalo na ksiezy ?? lepiej na szpitale to dac i dobrze wam bo ja kase zamienilem na dolary a dolar rosnie a zlotowka za chwile bedzie warta tyle co ryż i emeryci w koncu poczuja po tylku jak kochany pis im pogrzeby wyprawi a my mlodzi skupimy tanie mieszkania i taka nauczke dostana emeryci co pis ich z 13 i 14 emerytura wyportkowal hahahaha

      czekam tylko ;p

     • Ale się nie doczekasz. I módl się o to, byś nie doczekał „światowej rewolucji” i takiej dewaluacji wszystkich walut, że skupione mieszkania zamienisz na worek ryżu. Obyś nigdy nie doczekał takich czasów, żyj zdrowo i bezpiecznie! A przy okazji, mniej TVN i innych polskojęzycznych mediów zagranicznych.

  • A wyobraz sobie ze placililismy !!!zatkalo kakao byles czyimś portfelem .chcesz info przyjdz to zasypiemy ciebie kwitami..od rzekomych nieplaconych czynszow .i innych a?swoja droga ciekawe czy ty placisz regularnie swoje zoobowiazania ?najpierw trzeba znac fakty a potem snuc domysly i oskarzac .

 8. No to gdzie te pieniądze za czynsz dlaczego właściciel nie inwestował w nieruchomosc? Brać pieniądze to każdy głupek potrafi. Zresztą stan budynku nie pozwala na zamieszkanie więc co wy tam jeszcze robicie? Narażacie swoje dzieci a wszystko po to aby dostać mieszkanie zastępcze.

   • Za moich czasów to się budowało domy, dziś nie znam rodzin, które nie maja kredytów na 20, 30 lat na mieszkanie. A niektórzy czekają na mieszkanie zastępcze. Jednego nie jestem w stanie zrozumieć. Jak można się decydować na dzieci nie mając zdolnego do użytku lokum, mieszkania, domu???? Czekać na mieszkanie z gminy? To gminy obowiązek czy rodziców? Nowe mieszkania świeżo wybudowane stoją. Nic tylko kredyt brać i kupować. A nie bawić się w „co gmina da”.

    • J…j się człowieku i przestań obrażać ludzi. Jesteś zwyczajnym przemądrzałym chamem. Obyś jeszcze nie skończył gorzej niż inni.

     • A ty widzę prawdziwy katolik. Słownictwo i życzenia na pewno płyną prosto z twojego dobrego serca. Tez cię kocham. Każdy inteligent to cham, żyj uczciwie, dobrze, to nie będziesz odczuwał atmosfery chamstwa lecącej w twoim kierunku. Prymitywny człowieku.

     • jooo mieszkaniec w 1 lawce siada w kosciele pewnie ;p

      co do rodzin bez kredytu to ja np nigdy w zyciu kredytu nie bralem a wrecz przeciwnie moge pozyczyc notarialnie pod zastaw ile kto sobie zyczy ;p taniej niz Bocian ;p

   • Czyzbys wiedziala jak sie mieszka w budzie nawet moje psy nie wiedza co to buda a ty jak chcesz to napisz do pani Dowbor moze bude zamieni tobie na palac .zalosne musi byc twoje zycie pelne jadu i nienaiwsci .hmmm zastanawia mnie jedna rzecz gdzie miescisz wsobie takie taka mieszanke jadu. Nienawisci i chamstwa oraz prostactwa .

 9. Z tego co zauważyłem, to w naszym mieście powstały ostatnio dwa bloki i trzeci w budowie. Może są jeszcze wolne mieszkania do kupienia. No chyba, że te mieszkania w kamienicy się po prostu tym mieszkańcom należały.

 10. Konflikt rozpoczął się od nielegalnego – zdaniem najemców – zainstalowania monitoringu

  Zgodnie z przepisami RODO można montować monitoring tylko należy spełnić warunki tzn wreczyć skutecznie klauzulę w której musi się mieścić informacja po co co z tym sie robi ble ble itd i można 100 kamer montować i po temacie najważniejsze jest bezpieczeństwo tych danych danych wizerunkowych itd to należy bezwzględnie zabezpieczyć

 11. Jezeli Nadzor Budowlany dal nakaz rozbiorki nie ma odwrotu ten dom moze sie w kazdej chwili zawalic i nie robcie sobie jaj to jest niebezpieczenstwo wszystko sie obsuwa

  • Ale właściciel brał czynsz to według nich złodziej. Ale jak chatę ma im dać zastępcza to już nie złodziej a właściciel. Ma obowiązki wyobraź sobie. W ogóle nie ma sensu dyskutować bo kasy widzi co to za typy. Współczuje właścicielce.

   • Wspolczujesz wlascicielce ?a jest nia szanowna pani iwona.i poczytaj dowiedz sie potem komentuj. .nie dowiarkow zapraszam na spotkanie z wiceburmistrzrm .wyjasni po kolei .zapeeniam ze wielu komentujacym pojdzie w piety .a swoją droga kim ty jestes żeby osadzac ludzi zapamietaj jedno trzeba znac sprawę od poczatku do konca potem zabierac glos na tematy jakze tobie obce .zyczliwa

 12. Pewnie niech gmina da tym ludzią mieszkania bo im sie należą.Ja spłacam kredyt hipoteczny który wziołem na 25 lat i mieszkam w bloku. Czynsz 525 zl plus rata kredytu 700 zl plus servnet plus abonament za telefon.1420 zł płace co miesiąc ale nie płacze tylko ciężko na to pracuje i nikt mi tego nie dał a wy czego chcecie mieszkań?Do banku i po kredyty…..

  • Nikt nie chce z gminy mieszkań co wy piszecie, gmina niema nic tu do tego , tez pracujemy placimy media, niech nam pokaza akt notarialny bo jak narazie to przedstawila tylko swoje mieszkanie w inie po mezu ,a nie kamienice , chcecie sie dowiedziec czegos zapraszamy bedziecie wiedziec wiecej ,a nie p…….c glupoty, mieszkan nie ma w trzemesznie na zaraz teraz już,

   • Mam mieszkanie do wynajęcia. Ale uprzedzam, ze umowa z kwota i kaucja oczywiście wszystko notarialnie. Nie płacicie – eksmisja. Zapraszam osoby zainteresowane nie wiem czy e-mail podacie mogę zdjęcia przesłać, pokazać mieszkanie. Jedno mam ja ale znajoma będzie miała tez niedługo mieszkanie wolne bo osoba wynajmująca wybywa do Niemiec. Wiec chętnie pomogę ale mówię trzeba płacić. Nie wchodzą w grę jakieś bunty fochy łamanie prawa domysły i wojny. Brak opłat eksmisja koniec kropka. Prawa się przestrzega w obie strony.

    • Tu nikt nigdy nie miał problemu z płaceniem czegokolwiek. Wy myślicie, że w Trzemesznie to same nieroby i złodzieje mieszkają? To MY jesteśmy strona poszkodowana w tym sporze i proszę wierzyć, nikt nie działa niezgodnie z prawem. Od kilku miesięcy czynsz nie jest płacony, bo nie ma komu płacić. Nie pozwolę nikomu oczerniać mieszkańców. Bo wszyscy tu ciężko pracują, zarabiają i płacą. Ale okradać się nie damy, ani z pieniędzy, ani z godnosci

 13. Ludzie piszecie na różne tematy czy zastanowił się ktoś nad tym że ci biedni ludzie będą teraz używać świec do oświetlenia i wtedy może dojść do tragedii jak cała kamienica stanie w ogniu.

 14. Niestety nie masz racji. Nikt wcześniej się tym nie interesował po prostu. Wynajęcie mieszkania równa się z płaceniem czynszu. Teraz okazało się, że nawet „właściciel” właścicielem nie był. Nie płacimy czynszu zgodnie z prawem. Nie łamiemy żadnego prawa. Nie płacimy, bo nie ma komu płacić. Właściciela nie ma i od ok 100 lat nie było.
  Poza tym nikt nie spodziewał się w jakim stanie jest to mieszkanie.
  Byliśmy przez „właścicielkę” obrażani, zastraszani, szykanowani.
  I zrobimy wszystko, żeby za to zapłaciła. Żeby za to wszystko odpowiedziała. Przed sądem, nie przed nami.

 15. Właściciel zmarł i nie chcieli płacić żonie czynszu chore to jest a teraz lamentuja zaczęli wojnę to teraz mają i niech nie przeżywają!!!

 16. Kazdy lokator z tej kamienicy pracuje i nie zebrze o mieszkanie komunalne.Ludzie ogarnijcie sie,ile tu nienawisci do drugiego czlowieka.Gdyby nie placili czynszu to w jednej chwili mieliby wypowiedzenie.Nie placa dopiero okolo dwoch miesiecy bo sprawy z prawowitym wlascicielem sa nie uregulowane.Chodzi o to ze prad mial byc odciety dopiero po opuszcxeniu przez ludzi .Pseudowlascicielka chce sie wymigac z obowiazku lokali zastepczych .

  • Basiu, właścicielka nie może takich decyzji podjąć od tak sobie z du… py. Taka decyzje Polska Inspektorat Budowlany, i choćby właścicielka chciała to przyspieszyć, to nie ma wpływu na termin odcięcia prądu. Tak funkcjonuje prawo i proszę naprawdę albo czytać, albo doinformować się i nie robić zamętu. Jestem inżynierem, po budownictwie, temat jest mi nieobcy. Jeśli taka decyzje podjął Inspektorat, to nie patrzy się na to, czy już się wyprowadzili, czy nie. Powinni to zrobić jak najszybciej. W czyjej to leży gesti? Na pewno nie tylko Właścicielki. Przedewszystkim takie decyzje nie czekają aż ktoś znajdzie odpowiednie mieszkanie, prace blisko itd. To jest inny temat w ogóle nie kompatybilny z decyzja i g …. co to obchodzi inspektorat. Nie polecam snuć domysłów tylko wziąć się za szukanie innego lokum, widzę ludzie tutaj nawet piszą, ze maja na wynajem.

 17. Przeczytałem połowę komentarzy i stwierdzam że jesteście w większości yyyyyy yyy………. Poje,,, bani – jak ktoś kto nie zarabia kroci i chce gdzieś mieszkać ma szukać wygód za miliony i wymagać, większość komentarzy debilnych wystawiają ludzie co na start dostali mieszkania od rodziców, jesteście ku,,, wa śmieszni, pozdro brat co mieszkał

  • Myślisz ze 99% mieszkańców naszej gminy zarabia krocie? Nie. A jednak by mieszkać gdzies, nawet w warunkach niezbyt atrakcyjnych, musi brać kredyty, musi płacić tyle ile trzeba. Jak wy chcecie czynsz za grosze, to szukajcie podobnego standardu. A określenie pojeb … ani zazwyczaj piszą ci, którzy nie rozumieją zbyt wiele, a często nic. Jak wam nie odpowiadały warunki, to się trzeba było wynieść tamtąd. A nie ustawiać właścicielkę. Spadkobierca, jej własność, jej prawa. Ale szlachta nie pracuje. Wiadomo.

   • Chwila ,chwila ,pracujemy wszyscy, zarabiamy ,czynsze sa nawet do 650zl to jest malo? Plus media,prad woda smieci itp ,czy wy myslicie ze tu sie placi 100zl za wynajem to jestescie w błędzie , wszyscy powtarzam wszyscy zarabiają,nie sa jakąś patologia i prosze ich nie obrażać ,to że kogoś nie stać na kupno domu to nie oznacza że są biedakami bo zyjemy dobrze, a to co sie stalo nie pozwala wam komentować i obrażać ludzi i tym bardziej dzieci !!!,zanim kogos osądzicie popatrzcie na siebie ,

 18. Bardzo współczuję lokatorom
  tej kamienicy dzisiaj bez prądu
  to koniec wystarczy awaria a już standard
  życiowy spada do zera
  polskie prawo jest do niczego
  nikt nie ponosi konsekwencji
  takich decyzji
  życzę WAM powrotu do normalnego funkcjonowania

 19. A ja mam dom. Skromny, przestrzenny dom. Bez luksusów. Mały ogródek. Pietnascie lat na to harowałem. Zero wakacji, urlopów, w sezonie wyjazd za granice, szparagi. Takie miałem wakacje. Nie wiem jakie są Włochy, Grecja, Francja. Niemcy znam ze szparag. Pracowałem żeby wybudować dom, spłacić kredyt. Kosztowało mnie to 1/4 życia. I jak czytam, ze komuś właściciel musi poszukać lokum zastępczego, ze wynajmujący nie maja checi chociażby poszukać sobie nowego lokalu, widza tylko obowiązki właścicielki, to myśle sobie, ze jesteście wyjątkowo bezczelna grupa lokatorów. Nic nie ma za darmo! Za wszystko trzeba płacić, do wszystkiego dochodzi się PRACA! LUB CIĘŻKA PRACA! 15 lat harowałem na dom! Jedyne co kto mo dał, to BANK kredyt! I nie szukałem winy u Burmistrza, u właścicieli gruntu (poprzednich), ze muszę pracować na swój lepszej los!

  • To są ludzie którzy odpowiadają na konstruktywne komentarze agresja i przekleństwami. Jesi czegoś nie rozumieją bo wynika to np.z prawa, to zwyzywaja od pojeb…. i tak dalej. Nie ma sensu dyskutować z nimi a tym bardziej przedstawiać argumentów, przykładów, skąd ludzie maja domy, mieszkania. Dla nich to jest niezrozumiałe, wiec reagują agresja i przekleństwami. To jest jedyna rozmowa z nimi „ty ch…. ty pojeb…. daj 300 tys… Jesteś nikim…” Rynsztok.

  • Brawo! Mam nadzieje ze to przeczytają. Mój ojciec tez sam pracował na dom nie mieliśmy i nie mamy luksusów. Ale mamy swoje dzięki pracy ojca. Nie jestem pewna czy oni cokolwiek zrozumieją czytając to…

   • Czy Wy czytacie ze zrozumieniem dłuższe teksty? Przecież ci ludzie, lokatorzy, płacili za mieszkania. Sami o tym tutaj piszą. Do czasu, gdy okazało się, że „nie ma komu”. Nie znamy szczegółów. Swoją drogą, mógłby ktoś obeznany z sytuacją prawną przybliżyć tu problem własności tej kamienicy bardziej. Teraz zostali bez prądu, zaraz może i ogrzewanie odetną – pretekst zawsze się znajdzie. Gdzie jest Niekompetentny? Na L4 znowu? Gdzie jego vice Nieudolny?! Od tego są władze samorządowe, by się aktywnie włączyły w rozwiązanie sporu, wyjaśnienie całej sytuacji i przede wszystkim doraźnej pomocy ludziom w dramatycznej jak na XXI wiek sytuacji. Właśnie po to m.in. są wybrani, nie zaś, by robić mądre miny i dumne pozy na zdjęciach z okolicznościowymi wiązankami! A każdemu wymądrzającemu się tutaj i robiącym za darmo reklamę kredytom hipotecznym, polecam przy piątku post. Post od prądu. Wyłączcie sobie korki choćby na ten jeden wieczór.

 20. wynajmuje mieszkanie po teściach w Gnieźnie. Pannie z dzieckiem. Pannie która urodziła akurat gdy wynajmowała u mnie mieszkanie. Teraz mieszka och tam 4. Jest nowy pan, drugie dziecko. Rachunków nie płaca od 18 miesięcy. Ani czynszu, ani za rachunki. Nic nie mogę zrobić, bo prawo ich chroni. Panna śmieje się w twarz, ze nie ma pracy a ona ma dwójkę dzieci z pieniędzmi krucho, a według prawa nie mogę im nic zrobić. Generalnie to jestem ich sponsorem. Sprawa trudna. Czeka na swoją kolej w sądzie.
  Czytając te historie, mam spore obawy, czy właściciel i w tym przypadku ma jakiekolwiek prawa, czy jedynie obowiązki względem wynajmujących. Ja również nie jestem pierworodnym właścicielem, a spadkobierca.

  • Jesteś spadkobierca z unormowana sytuacja prawna. Ta pani po prostu stwierdziła, że to teraz będzie jej i koniec. Tu jest różnica.
   Tej pani mąż nie był nigdy właścicielem, więc nie mógł nikomu zostawić w spadku czegoś, co do niego nie należało.

 21. Ale jaja będą jak poznają PiS i będą chcieli PO i 500+ hahahaha a PO powie ze dla tych co pracują hahaha to zaraz ich pognaja?? Otóż nie bo wprowadza zakaz strajków jak już to było hahaha

 22. Ale gdzie jest napisane, że nikt z lokatorów nie szuka mieszkania na własną rękę? Owszem, ku zdziwieniu większości tutaj, szukają. Ale jak już mają coś znaleźć, to najlepiej na miejscu, gdzie ludzie mają np PRACĘ, szkole, rodzinę, przyjaciół i życie.
  Obrażacie i obwiniacie lokatorów. A lokatorzy to dobrzy ludzie. Pracują, płacą rachunki. Nikt nie działa na własną rękę. Jesteśmy w stałym kontakcie z prawnikiem. Nie działamy na pograniczu prawa, tylko zgodnie z nim. Tu nie ma właściciela. Nie ma spadkobiercy. Nie możesz dostać w spadku po mężu kamienicy, która, jak się teraz okazało, nigdy nie należała do niego.
  To nie my kazaliśmy w decyzji nadzoru wpisać panią […] jako osobę, która ma wyremontować budynek, która ma zapewnić nam lokale zastępcze. Pieniądze są złożone w depozycie. Są bezpieczne, wpłacane co miesiąc, czekają na właściciela, osobę, która okaże się jakimkolwiek dokumentem, który potwierdzi, że to właśnie tej osobie mamy płacić.
  Co do prądu. Został nam odcięty bez ostrzeżenia. Dowiedzieliśmy się o tym godzinę wcześniej. Gdzie mieliśmy szukać mieszkania, wyprowadzić się i całe mieszkania w godzinę?
  Kupiliście domy? Wspaniale.
  My dociekamy tylko swoich praw. Nikt tu nie uważa, że „dej, bo mi się naleRZy”.
  Tu nie ma darmozjadów ani patologii.
  Jeśli ktoś tak bardzo jest zainteresowany sprawa, zapraszam na kawę. Jestem w stanie wszystko dokładnie opowiedzieć. Niech ta historia idzie w świat, bo to jest prawdziwa tragedia!

  • W świat… człowieku, świat ma większe problemy, niż twoja niezbyt tkliwa za serce historia. Sadze, ze nawet Uwaga TVN się tym nie zainteresuje. Ale próbujcie. Może się zdziwię. Powodzenia.
   W razie pomocy typu noclegi, dowóz, przewóz, służę pomocą za free w tej sytuacji. Proszę o odzew jeśli bezie potrzeba.

   • Zdaje sobie sprawę, że nie jesteśmy pepkiem wszystkiego. Jednak wszystkim jest bardzo łatwo oceniać nie znając wszystkich faktów. A wystarczy zapytać, najlepiej u źródła. Nikt tu niczego nie ukrywa. Pisząc „w świat” bardziej chodziło mi o nasz mały trzemeszanski swiatek. Ludzie i tak plotkują, więc niech chociaż wiedzą o czym.
    Dziękujemy za zaoferowana pomoc. Nie wiem czy szczerze, czy nie, wierzę, że jednak to pierwsze. Większość z nas posiada auta. Nikt nic za darmo nie chce, proszę mi wierzyć. Niemniej jednak, dziękujemy

    • Wiec nie wiem w sumie o co wam chodzi, żeby zajmować „światu” głowy waszymi prywatnymi sprawami? Przecież to są wasze prywatne sprawy a wy przecież jesteście w stałym kontakcie z prawnikiem? Wiec o co wam właściciel chodzi? Sami robicie zamęt i nie wiecie czego chcecie? Czego od nas obywateli „świata” oczekujecie? Ze damy popalić właścicielce bo tak jesteście na nią wk?

     • Trochę empatii! Czy Wy, oskarżający i osądzający jednocześnie jesteście w stanie przeczytać dłuższy tekst ze zrozumieniem? Wczuć się w sytuację? Postawić na miejscu drugiego człowieka – nie jedynie z zazdrością w miejscu wygranego, ale w miejscu poszkodowanego? Powtarzam – wyłączcie sobie choć na jeden dzień korki i pozbawicie prądu, może to otworzy Wam nieco oczy i otrzeźwi umysł. I pytam raz jeszcze, gdzie przedstawiciele ratusza, gdzie radni, gdzie ex i zapewne przyszli kandydaci do fotela, bo raczej nie urzędu burmistrza?! Gdzie wy wszyscy jesteście? Do czego wykorzystujecie swój mandat? Do pobierania pensji, lub diet? Stańcie na wysokości zadania i wejdźcie w rolę mediatora, a może i adwokata tych naszych współmieszkańców w dramatycznej sytuacji! Wieńce składać i zapozować do zdjęcia każdy potrafi.

 23. Dla nic niewiedzących o życiu. Jak ktoś walczy o rodzinę to nie patologia! Jak ktoś nie ma pięknego domu za miastem za 25 letni kredyt to też nie patologia! Jak ktoś odbiera 500 + nie oznacza, że to patologia! Jak ktoś walczy z niesprawiedliwością to nie patologia! Jak chcemy mieszkać w naszym małym mieście to nie patologia! Jak walczymy z godność człowieka (siebie i innych) to nie patologia! Patologia … Patologia to wasze hejterskie wpisy, naśmiewanie i się z tych ludzi, oczernianie ich o wszystko co wam do głowy wleci, posądzanie o politykę państwową, nieróbstwo i co tam jeszcze wymyślicie. Naoglądaliście się chyba super seriali : „Trudne sprawy” i innej „Masakiery” A wystarczyło – Jesteśmy z wami ! Współczujemy! lub pytanie o pomoc. Nie daj Boże jak na tych ludzi piszą ich koledzy i znajomi. To już chyba by była tragedia naszego miasta (sami sobie odpowiedzcie). Co nie wiecie kto tam mieszka? A kto tu pisze w tych komentarzach? „Pani z dużego miasta”, „Pan z Katowic”, „… z PO, PiS i co tam chcecie”, „Była mieszkanka”. A może młodzież co myśl, że cały świat ma Iphone, Facebooka, dostaje kasę od starych, ciuchy to tylko markowe, a jedzenie pochodzi z Mcdonalda itd. Słabe to … Świat jest bardzo okrutny, a jeśli myślicie, że nie !- to obyście się nie przekonali jak Ci ludzie. Dziś masz pieniądze – jutro nie, dziś masz mieszkanie/dom – jutro nie, dziś masz bliskich – jutro nie. Uwaga z tym „cwaniakowaniem”!!! Karma wraca!!! Ogólnie: Walczcie o swoje rodziny, o zdrowie, o wykształcenie, o MIłOŚĆ to zabraknie wam czasu na głupie wpisy. Myślicie, że przeżyliście już wszystko? Chyba nie …. Do mieszkańców kamienicy: Jestem z Wami ! Walczcie o swoje rodziny! Pozdrawiam

  • Mam wykształcenie na uniwersytecie, dzienne, mam prace, miłość, i mam czas na czytanie i na ten wpis. A idąc twoim tokiem rozumowania, czas na wpisy maja tylko ci którym brak miłości, wykształcenia, pracy itd. To co ty tutaj robisz? 🙂 Ups! Chyba wpis panience nie wyszedł 🙂

   • Naprawdę, jednak są tu tacy, co dłuższego tekstu ze zrozumieniem nie potrafią przeczytać. O empatii nie wspomnę już. To naprawdę straszne, egoistyczne społeczeństwo polskie nam wyrosło i się replikuje. Nie dziwi, że burmistrzem może Dyzio zostać i to na lata i nic nie zrobić przez dwa dni, by ludziom spróbować pomóc.
    Mam jedynie cichą nadzieję, że choć te kilka współczujących wpisów choć trochę zmienia nasz świat na dobre. Życzę naszym poszkodowanym współmieszkańcom dobrego obrotu ich sprawy i to jak najszybciej!

    • Do Ooo
     Pytasz czego chcemy? Chcemy, żeby jak najwięcej osób o tym usłyszało. Chcemy, żeby doszło to wszystko do Inowrocławia. Chcemy, żeby sprawiedliwości stała się zadość. A że media mają teraz ogromną moc, to korzystamy i z tego środka przekazu. Oczywiście, mamy prawnika, mamy różne sprawy po zaczynane w związku z tą panią, ale my walczymy jak możemy. I jeśli tv, gazeta, internet może nam pomóc, to będziemy z tego korzystać.

  • Szkoda ze czujesz się taki zwykły. Jakby co to może hormony szczęścia może przejdziesz jakaś metamorfozę i staniesz się chociaż zadowolony albo szczęśliwy czy jakiś jakikolwiek byle nie … zwykły. Bidulek, taki zwykły…. Szary

   • On/ona wciąż człowiekiem jest, choćby zwykłym! Z wpisów niektórych można odnieść wrażenie, że to zwierzęta przemówiły, a raczej wpisały się.

 24. Zbyt wielu katolików mam wkoło siebie, by nie wiedzieć w moim wieku, ze jeśli ktoś cię za plecami obgada, opisze, to prawdziwy katolik. Tobie powie, ze jesteś wspaniały, świetny i cudne jest twoje życie, jam bardzo ciebie szanuje i rodzine twoja również. A za plecami, przy każdej okazji opowie o tobie takie rzeczy, ze twoja wiara w dobrego katolika jest już tak martwa jak Jim Morrison. Zawiść, nienawiść, próba bycia lepszym – to główne morały. Powodzenia Wam życzę, a tymi negatywnymi komentarzami nie ma co się przejmować. Tylko człowiek bez empatii i znajomosci sytuacji kozę tak pisać. Artykuł tez jest kiepsko skonstruowany, bazując jedynie na nim, można odnieść mylne wrażenie. Cóż, dziennikarz widocznie nie jest śledczym.
  Jesi potrzebujecie jakiejś pomocy, piszcie pod postem.

  • Bardzo dziękujemy. Jak kilka razy zaznaczyłam, mamy prawnika. I pomoc od burmistrza. Mamy agregator, więc prąd też, tu ukłony dla gminy, dla remondis, za udostępnienie. Dzieci mają naukę zdalna w szkołach załatwiona. Radzimy sobie jak możemy. Na ten moment musimy jeszcze zapłacić za elektryka, który sporządzi am odpowiednie pismo z pomiarami, abyśmy mogli odzyskać prąd.
   Te wszystkie rzeczy to zasługa gminy, remondisu, elektryka, który też po godzinach pracuje no i szkoły.
   Bardzo wszystkim dziękujemy. Wiesza się tutaj psy na gminie, ale naprawde bez nich do dziś siedzielibyśmy w ciemnościach.

   • Nie wiedziałem, że burmistrz się zaangażował. Przepraszam za wcześniejszą krytykę Dyzia w tej sprawie. Emocje biorą górę w tej dramatycznej sytuacji. Oby jak najprędzej udało się Wam skutecznie pomóc!

 25. Brawa dla burmistrza i pana Tomczaka z Remondisu ,elektryka.Pytam gdzie sie pochowali radni,szczegolnie przewodniczacy Rady Miasta i przewodniczacy tego osiedla p.Bisikiewicz i radny p.Nawrocki z tego okregu?

 26. Nadzór budowlany stwierdza, że budynek zagraża życiu i zdrowiu, każą odciąć prąd, a gmina daje i podłącza agregat? W sumie fajna pomoc urzędu, ale trochę mam mieszane uczucia w tej sytuacji.

 27. Zamiast psy wieszac na lokatorach to moze nyscie uderzyli sie w piers i zapytali jak ludzie czy czegos im nie potrzeba .ludzie przeciez wszyscy jestesmy mieszkancami gminy
  Jesli nie bedziemy sie wspierac czlowieczenstwo zaniknie .wyciagnijcie dlon pomicna dlon chociażby dobrym slowem ich wspomozcie ..przywroccie wiare w drugiego czlowieka.przeciez to takie proste ..a jesli ktos chce oskarzac tych ludzi najpierw pojdzcie i zapytajcie jak sprawa aie ma od samego sedna.zyczliwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj