Strona główna Sport i rekreacja ”Zjednoczeni” – w nowy sezon z nowym trenerem

”Zjednoczeni” – w nowy sezon z nowym trenerem

1218
8

Początek okresu przygotowawczego do zakończonego niedawno sezonu nie napawał optymizmem, ale z biegiem czasu zespół  Zjednoczonych coraz bardziej się wzmacniał. Po rundzie jesiennej zajmował w tabeli 4. miejsce i po dość dobrych wzmocnieniach zimą wydawało się, że powalczy o podium. Niestety nie wszystko poszło tak jak było zakładane.

Ostatecznie trzemesznianie z dorobkiem 47 punktów, przy 51 strzelonych i 31 straconych bramkach, zajęli 6. miejsce w tabeli. Nie jest to wynik oszałamiający i z pewnością mogło być lepiej.

Nasza drużyna w 28 spotkaniach zanotowała 13 zwycięstw, 8 remisów i 7 porażek, zdecydowanie lepiej radząc sobie na własnym boisku. Strzelała średnio 1,82 bramki, a traciła 1,11 bramki na mecz. Indywidualnie w przeciągu całego sezonu najwięcej bramek strzelił Kamil Wysocki, który 12 razy umieszczał piłkę w siatce rywali.

Brakowało typowego napastnika, który strzeliłby w sezonie co najmniej 20 bramek i dorobek bramkowy podzielił się na wielu zawodników po trochu. Oprócz Wysockiego najwięcej bramek zdobyli: Adam Niedzielski – 7 i Wojciech Durski – 5.

Kamil Wysocki był również zawodnikiem, który spędził najwięcej czasu na boisku – 2293 minut, a niewiele mniej minut rozegrali: Dawid Ciążyński – 2280 minut oraz kapitan drużyny Michał Kachniarz – 2171 minut. Ostatni mecz przeciwko Orkanowi Konarzewo był też ostatnim w roli trenera dla Stanisława Drozdy. Zarząd Klubu postanowił podziękować za współpracę dobrze znanemu w Trzemesznie szkoleniowcowi, który zastąpił w drugiej rundzie rozgrywek trenera Mikołaja Tarczyńskiego.

Decyzją Zarządu od nowego sezonu trenerem Zjednoczonych Trzemeszno będzie dotychczasowy zawodnik naszej drużyny – Damian Malczewski. Będzie to dla niego debiut w roli trenera drużyny seniorów. Jego asystentem będzie również do tej pory zawodnik Zjednoczonych – Mirosław Maciejewski.

Nie wiadomo jeszcze, czy obaj trenerzy będą nadal czynnie grali w zespole, czy będą się przyglądać już tylko z boku postawie swoich podopiecznych. Z pewnością sytuacja ta wyjaśni się po okresie przygotowawczym. Kierownikiem drużyny w dalszym ciągu pozostanie Grzegorz Witkowski.

Oprócz drużyn, z którymi do tej pory grał trzemeszeński zespół, mierzyć będziemy się ze spadkowiczami z IV ligi, a więc 1922 Lechią Kostrzyn oraz Lubońskim KS Luboń, a także beniaminkiem z klasy A – Avią Kamionki.

Pierwszy mecz Zjednoczeni zagrają w weekend 19 – 20 sierpnia na wyjeździe z Wartą Śrem. Na własnym boisku naszych zawodników zobaczymy  w weekend 26 – 27 sierpnia. Zagrają wtedy z Orkanem Konarzewo.

(Zjednoczeni Trzemeszno)

8 KOMENTARZE

  1. komedia to poprostu zmienic nazwe klubu na Pogon Mgilno Malczes ok liznol 3 lige a ten drugi Maciejewski brutal i topor gdzie jest prezes klubu ciekawe czy maja uprawnienia

  2. W Pogoni im podziekowali bo dwie gwiazdy druzyne rozwalili ale jajaj powodzenia w A klasie bo do tego doprowadza nowy trener

  3. Kto jest w końcu prezesm ,czy Pan Peno który przed wyborami aby być radnym to po prostu grał niesamowicie się uaktywniał ,podobno już od roku nie jest prezesem no bo jak co jest dla niego najważniejsze być przewodniczącym rady miejskiej a prezesura była przykrywką ? czy to tak wygląda rzeczywistość ?
    Dlaczego jeżeli zrezygnowal nie jest wybrany nowy Prezes?Szukanie jakiś gwiazdorów z Pogoni,co to za polityka.Pan Kańczukowski swój nasz człowiek był nieodpowiedni ????????????????????????????????????. to skandal

  4. Z tego co wiem to ma być kilka wzmocnień i dowiedziałem się od jednego z zawodników ze zarząd postawił warunki i liczy się tylko awans

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj