Strona główna Różne Zjazd absolwentów „zawodówki”

Zjazd absolwentów „zawodówki”

8385
33

Absolwenci trzemeszeńskiej „zawodówki” będą mieli okazję do spotkania się w gronie koleżanek, kolegów i swoich nauczycieli. Na 13 lipca 2024 roku planowany jest zjazd absolwentów (wszystkich roczników) Zasadniczej Szkoły Mechanizacji Rolnictwa (później Zasadnicza Szkoła Zawodowa).

Spotkanie ma się odbyć w restauracji „Magnolia” w Bystrzycy. Koszt od osoby to 170 zł, może on jednak ulec zmianie w zależności od liczby osób. Istnieje też możliwość skorzystania z noclegu.

Jest to pierwsza, wstępna informacja. Organizatorzy otwarci są na ewentualne sugestie i uwagi. Zapisy przyjmuje oraz bliższych informacji udziela kol. Grzegorz pod nr tel. 663-777-110.

Przy okazji prezentujemy dwa archiwalne zdjęcia dotyczące szkoły.

33 KOMENTARZE

 1. Super. Starą dobra zawodówka ktora uczyła fachu. Dziś wszyscy idą na studia byle jakie zaoczne prywatne byle studia były. Wystarczy popatrzeć na ulicę kanalizę słupy chodniki i inne absurdy braku fachu w ręku i głowie. Wspaniałe zawody które wynigely na rzecz prywatnych studiów

  • 👊👏 dokladnie tak jak mówisz. Dobry zawód dzięki któremu pracę zawsze znajdę a i piszę nienajgorzej. To była dobra szkola zawodowa. Fach na całe życie, piękne czasy,, świetni nauczyciele

 2. Super sprawa gratulacje p. Grzegorzu że się Pan podjął tego wyzwania i sztabu ludzi, każde spotkanie okolicznościowe w zawodówce miały miły klimat. Po tylu latach spotkać się to dopiero wzruszająca chwila. W między czasie wyszło kilka publikacji o szkole, łezka się kręci że tą szkołę zlikwidowano w momencie kiedy to uczniowie mieli zapewnioną pracę, doskonalenie zawodowe. Maszyny do nauki nowych technologi, to absurd. Teraz przychodzi czas wspomnień odnowienie znajomości, zbierzcie się i ruszcie w marszu pokażcie że można powiedzieć idzie szkoła Zawodowa legenda Trzemeszna. Jak za drogo niech siedzą w domu. Pozdrawiam życzę powodzenia ❤️

 3. Złote rączki! Brakuje takich ludzi jak wy ❤ szkola kształciła wspaniałych ludzi z fachem i wartościami szacunkiem do pracy i człowieka. Piękne czasy. Będę!

 4. Szkoła ta nie tylko kształciła bardzo dobrych fachowców Sporo ówczesnych dziewcząt wśród uczniów ZSMR znalazło miłość swojego życia. 😀

 5. O paparazzi ma się uaktywnić? Lepiej nie to co było w zaciszu niech pozostanie w każdego sercu, to też były miłe chwile. Takie uroki życia skradziony całus, skradzione serce kto nie był zakochany niech żałuje. Wspomnienia to miła chwilą!!!

 6. Pamiętam jak jednemu uczniowi często opowiadaliśmy różne kawały. Chodziło nam o to to żeby się śmiał bo on śmiał się z byle czego a wtedy za każdym razem się zesikał w spodnie. To była jakaś choroba ale ubaw też był. Są jeszcze tacy co pamiętają taką sytuację. Niby śmieszna ale czy do końca.

  • Śmieszna. Byliśmy żywi, prawdziwi. Mieliśmy realne relacje. Potrafiliśmy sobie radzić z niejednym problemem. Kulturą i chęcią do pracy biliśmy na łopatki w porównaniu z dzisiejszymi czasami. Nie mówię że było lepiej, ale nauczylismy się być zaradnym. Mowie to jako ojciec i abswent zawodówki. Mój syn w wieku 14 lat dalej ma problem z użyciem siekiery by narąbać drewna czy wykonać proste prace ogrodowe. Mnie fachu nauczyła szkola. Najmilej wspominam i mogę tylko podziękować za te wspaniałe lata.

 7. Będzie ful wypas,będzie obiad ,kolacja,zimny bufet,ciasto i kawa.będzie także dj.Te 170 zł. jest podane wstępnie ale staram się aby było mniej.

 8. Jak myślicie, czy Hipolit Cegielski byłby bardziej dumny z funkcjonowania szkoły im. swojego imienia, czy ze swojego pomnika na skwerze przed domem kultury??? Odpowiedź jest chyba aż nadto oczywista.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj