Strona główna Na sygnale Zderzenie trzech pojazdów

Zderzenie trzech pojazdów

1219
10

Wczoraj około godziny 14:30 w Lulkowie, tuż przed granicą z gminą Trzemeszno, doszło do zderzenia trzech pojazdów. Kierujący skodą superb, jadący w kierunku Trzemeszna zatrzymał się za skuterem, sygnalizującym zamiar skrętu w lewo. W tym momencie na tył skody najechał ford mondeo, a na forda motocykl suzuki.

Fordem podróżowało małżeństwo z dziećmi, małoletni był również pasażerem motocykla.

Czynności na miejscu wykonywali strażacy z Trzemeszna i Gniezna, policjanci ruchu drogowego oraz pogotowie ratunkowe. Ruch odbywał się jednym pasem jezdni. Ratownicy medyczni przebadali na miejscu uczestników zdarzenia. Nikt nie został hospitalizowany.

10 KOMENTARZE

 1. Dobrze , że nie ucierpiały dzieci . Z drugiej strony nie żal mi kretynów , którzy nie dostosowują poruszania się po drogach do obowiązujących przepisów o ruchu drogowym . W tym miejscu dodam , żeby nie było niejasności . Niech nikt nie wciska kitu , że wynikiem zdarzenia nie była prędkość . Co charakterystyczne w tym przypadku to również brak wyobraźni i niedostosowanie dwóch istotnych przepisów .
  Ponadto zapytuję – gdzie i co robi POLICJA ? Dlaczego 15-stka nie jest kontrolowana ze wzmożonym nadzorem na całym jej odcinku od Wydartowa do Gniezna nie tylko w stałych wiadomych punktach .
  Kary za przekraczanie szybkości w dalszym ciągu są zbyt liberalne . Każdy kto nie dostosowuje się do ograniczeń szybkości powinien dodatkowo być poddany badaniu psychologicznemu i psychiatrycznemu .
  Mam apel do trzemeszeńskiej policji . Może w końcu zrobicie Panowie porządek z motorowerami i innymi pojazdami w których przerobione zostały ,,wydechy,, . Jezdnie na obszarze miasta to nie tory wyścigowe ani żużlowe .

  • W tym przypadku powodem zdarzenia raczej nie była prędkość tylko brak odpowiedniego odstępu przed pojazdem poprzedzającym i myślenie o zielonych migdałach podczas prowadzenia pojazdu (może na panienki się zapatrzył)

  • Popieram w całości, jeżdżą tymi skuterami i crossami jak po torze wyścigowym mając przepisy w d…e. Ponadto hałas emitowany przez te pojazdy z pewnością przekracza obowiązujące normy. Więc niech się policja do jasnej cholery weźmie za to szczeniactwo !!!!

 2. Powinni kontrolować szczególnie w godzinach wieczornych gdy zapada cisza i nagle jakiś Cymbał za…..a na piździku że dzieci budzi a żeby tego było mało to z nudów jeździ w te i spowrotem
  Za takie zachowanie powinni dopie..alać mandaty
  Nie zapominajmy też o młodocianych właścicielach samochodów a raczej wiejskich dyskotek na czterech kołach i tych ze znaczkiem BMW co więcej chałasu robią niż wrażenia i szpanu

 3. Chciałbym dodać kilka kwestii . Otóż znak ograniczenia szybkości do 70-ciu nie zmusza kierowcy do jazdy z prędkością poniżej 70 km/godz. Szybkość należy dostosować do warunków atmosferycznych , danej sytuacji na drodze oraz odstępu od pojazdu jadącego przed uczestnikiem ruchu z jednoczesnym zachowaniem ograniczonego zaufania . Prędkość w tej sytuacji ma istotne znaczenie .
  Jadący pojazdem ma obowiązek zasygnalizowania zamiaru zmiany kierunku ruchu a w tym konkretnym przypadku po zasygnalizowaniu , zbliżyć się do środka jezdni umożliwiając ominięcie jego z prawej strony .
  Z podanej informacji wynika , że wszystkie te czynniki miały wpływ na kolizję .
  Oczywiście czynników wpływających na rozkojarzenia jest o wiele więcej . Było wielu (bohaterów) chlubiących się podzielnością uwagi z tym jednak , że ich już nie ma wśród żywych .
  Pozdro 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj