Strona główna Polityka Zbadają proces przekształcenia TPK

Zbadają proces przekształcenia TPK

6483
21

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni powołali komisję do zbadania prawidłowości przekształcenia Trzemeszeńskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w spółkę Remondis Aqua Trzemeszno. Przypomnijmy, że pomysłodawcą powołania komisji był mieszkaniec Trzemeszna Maciej Woźniak.

Wnioskodawca proponował, aby w skład takiego zespołu weszli również przedstawiciele strony społecznej. Jak się jednak okazuje – w myśl obowiązującego prawa – Rada Miejska może powoływać komisje doraźne, ale tylko ze swojego grona.

W skład komisji weszli Maria Sobieszak, Kacper Lipiński, Maciej Dalewski, Tadeusz Pawlak, Sławomir Peno. W myśl podjętej uchwały, radni mają sprawdzić rozliczenia finansowe na linii gmina – podmiot prywatny, dzierżawę infrastruktury wodno – kanalizacyjnej podpisanej na 25 lat oraz kwestię większościowego udziału gminy przy jednoczesnym braku decyzyjności po jej stronie (zasada jednomyślności głosowania).

Prace komisji mają zakończyć się do 31 maja opracowaniem stosownego raportu.

21 KOMENTARZE

 1. Wnioskodawca – hmm ? Co on może wiedzieć o prawie , samorządzie , ekonomii czy budżecie . Zwykły populista z wybujałym ,,ego,, i zatraconym realizmem .
  Sądziłem , że tylko Burmistrz buja w obłokach i nie ma do swojej osoby krytycznej oceny . Oj jak można być omylnym .
  No cóż . Na frustratów nie ma siły . Można jedynie współczuć .

  • Anonim,

   czuję, że w obliczu Twojego osobliwego głębokiego wpisu, będę musiał użyć nie mojego wybujałego ego – jak twierdzisz, ale nie ograniczonych zasobów cierpliwości i walki z internetowymi anonimowymi wpisami oraz niczym nie popartymi próbami tępej dyskredytacji mojej skromnej osoby – oczywiście jeśli doprecyzujesz pytania z obszarów prawa, samorządu, ekonomii lub budżetu – to chętnie się odniosę szerzej … Tylko pamiętaj, jak mawiała moja polonistka – mądrych lub głupich ludzi rozpoznaje się również po tym jakie pytania zadają …

   Co do mojej skuteczności – to nie wiem czy zauważyłeś, ale komisja nabrała sformalizowane kształtu – teraz pozostaje czekać na raport …

   Anonim, po prostu musisz mnie wpuścić do swojego serca, niczym Beata Szydło prezesa – to jedyna opcja jaka mi przychodzi do głowy … 😉

 2. no wnioskujacy Wilk z Wall Street pozostali tez pasują, brakuje tyko szewca do pełni szczescia

  Wstyd – wybory ida czuc juz je w komisji

 3. Nici z komisji !!!!
  A gdzie jest dociekliwy Bisikiewicz i upierdliwy w dobrym sensie Matelski!!! Powinni tam w tej komisji szperać i dociekać i dochodzić prawdy. Piszę poważnie, bo sprawa nagrana przez pana Wożniaka jest aż nadto poważna.

   • Masz rację. Pan Walczak powinien też być w komisji! Nie jestem debilem tylko pominąłem tego zasłużonego dla Trzemeszna Pana Walczaka.
    Panowie Matelski , Bisikiewicz i Walczak to by była własciwa sprawa.

 4. pan z pod lasu jest jak drut telefoniczny pozostali to członkowie grupy co wszystko wiedzieli jak pozostali ale robotę robił Pan. komisji skład powinni wskazać radni ale z mieszkańców którzy mają takie wykształcenie prawne ekonomiczne oraz powoladz doradcę który by nadzorował ukierunkowanie działań a tak to prawnicy wiecie kogo mam na myśli będą płynąć w innym kierunku członkowie
  mają małą ambicję brak charakteru bo to już powino być wyjaśnione swietlica blok oczyszczalnia Tomczak no i referendum .

 5. Komisja jest dzięki Maciejowi Wożniakowi. Szkoda tylko, że nie miał on prawa głosu przy doborze składu komisji. Wg mnie to ta komisja, w tym składzie może sobie…

 6. Dzień dobry,
  komisja powstała, więc dajmy jej szansę .
  Jej członkowie mają 2 możliwości:
  1) „pogrillować” Pan Burmistrza i Jego otoczenie-na wypadek, gdyby marcowa nauczka niczego Go nie nauczyła i zechciał ponownie startować w jesiennych wyborach.
  Idealne narzędzie do realizacji planów niektórych członków komisji-i nic poza tym. Gminie i mieszkańcom w niczym to nie pomoże i żadnego problemu nie rozwiąże.
  2)potraktować sprawę poważnie i profesjonalnie-mając na uwadze dobro gminy i sposoby rozwiązania problemu Remondisu. Po to by to zrobić potrzeba zawodowców . I nie są nimi wbrew pozorom Panowie Walczak, Bisikiewicz i Matelski.
  Że komisja może się składać wyłącznie z członków RM ?Ok.
  Ale nikt i nic nie zabrania ” wynajęcia” przez komisję prawnika, ekonomisty, menadżera -speców od umów, przekształceń i zarządzania.Oni powinni przeanalizować dokumenty, ocenić finanse i wskazać możliwości rozwiązania problemu Remondisu.
  A że nie zrobią tego za darmo-no cóż: demokracja musi kosztować !

  pozdrawiam
  TDi

  PS-nic nie stoi na przeszkodzie, aby współpracownikami ( nie członkami) komisji byli i Pan Woźniak, i Bisikiewicz ,i Matelski, i Walczak- jeśli tylko chcą…

  • Sprawy w prokuraturze rejonowej były prowadzone nie konsekwentnie. brak odwolan do prokuratury okręgowej regjonalnej no i krajowej dlaczego nie powołano do życia zespołu ktory by np pojechał do Prokuratury krajowej kancelari Premiera i przedstawic fakty dokonać zebranie podpisów pod petycją ale komu to się kciało przez 3 lata ja nad tym nadal rozmyślam może być tak jak z ściekami już nie wożą w pracy trzeba być konsekwentny a nie skakać z kwiatka na kwiatek dlaczego nie pomaganie radnemu w rozwiązaniu problemu świetlicy a czas ucieka on sam nic nie zrobi a kasa poszła się J…..ć i tak jest ze wszystkim .dlatego obecności tych co komentują na portalu. PODCZAS posiedzen komisji .obecnośc obowiązkowa wraz z zaangażowaniem bo pisanie w domu to głowa strusia .Żaden laptop telefon itd nie rozwiązał problemu przypomne .Dzierżawa od sano drogi Ostrowite i inne trawa remadis ścieki ścieków w Ostrowitym pomost zapłacony niepostawiony to sprawy ktore ujrzały światło dzienne za mój trud prosiłem o wsparcie gdy podpisywano umowę z Remadisem to gdzie byliście fak niektórzy byli młodzi a reszta i ta słynna rada która skargi na BURMISTRZA uznawali za nie zasadne kuriozum było nie dopuszczenie do referendum przez radna rady Wiśniewską która miała swoje aspiracje wysze niz wygląd miasta i gminy nie będę komentował poczynań radnego pawlaka bo szkoda skupienia zmieniał zdanie jak? Brak ludzkiej woli bez duszność to owoc tego sesja grudniowa lutowa no i metą klęska 8 Marca tak kończy kadencję burmistrz miasta i gminy Trzemeszno cała Polska czyta dzieciom wpisy na portalu to jest opinia nie moja tylko streszczenie jak o nas mówią.

 7. Ile czasu i środków gmina chce przeznaczyć na ten nużący już temat. Intencje Pana Macieja zostały wypaczone takim składem komisji. Sprawę przekształcenia TPK badał już Prokurator i nie wykazał żadnych nieprawidłowości, rozumiem że Radni są lepsi od rejonowej prokuratury. Do czego nie zabierze się rada to przegrywa:

  http://trzemeszno24.info/rozwod-gminy-z-remondisem-malo-realny/\
  http://trzemeszno24.info/prokuratura-wszczela-kolejne-sledztwo/
  http://trzemeszno24.info/spor-o-podatek-racja-remondisu/

  Pytanie co z tej komisji ma wyniknąć oprócz diet dla Radnych? Dzięki Radnym Remondis został już przebadany chyba z każdej strony i nic.

  Lepiej niech radni zajmą się rozwojem przedsiębiorczości w gminie, od lat panuje stagnacja nie powstają żadne nowe firmy czy zakłady, a przedsiębiorcom rzuca się kłody pod nogi. Budowa browaru fortuna trwa już chyba 3 rok i nic. Jak w takich warunkach nasza gmina ma się rozwijać? Wystarczy spojrzeć na Mogilno, Łubowo, Pobiedziska żeby zobaczyć że można…

  • Którzy radni? Niektórzy z nich od trzech kadencji udowadniają jedynie, że są bezradni. To jest nasz problem, wybujale ambicje osobiste i brak kompetencji startujące razem w kolejnych wyborach plus łatwowierny tłum wyborców. Tomasz Bliźniak ma rozsądną radę dla radnych (kto komu radzić powinien, kto radnym zostać powinien – przy okazji jawiąca się kwestia), oby zechcieli skorzystać! Nie chcę być Kasandrą Trzemeszeńską, ale coś czuję, że masz rację wskazując na kolejne kompromitujące posunięcia radnych i obstawiam w najlepszym wypadku wariant pierwszy z Tomasza. Dziękuję obu za zabranie głosu, a Maciejowi za inicjatywę skuteczną.

 8. NORMALNY I KOMPETENTNY GŁOS TOMASZA DIDYMOSA. NIECH PAN PENO I CAŁA RADA PRZECZYTA I WCIELI TEN GŁOS W ŻYCIE. ZAPROCENTUJE TO GŁOSAMI PRZY URNACH NA JESIENI . CZAS NA POKAZANIE ŻE ZALEŻY RADZIE NA GMINIE A NIE NA WYCISZANIU SPRAW. BO LUDZIE SWOJE WIEDZĄ.

  • Jak zwykle stonowane i spokojne stanowisko Tomasza Didymosa .
   Pan Przewodniczący wiele razy z dużą konsekwencją i stanowczością działał w wielu sprawach np: Paroc nie uległ w
   sprawie ulgi i co? Budują nową nitkę a no budują. Da sobie radę z Remondisem choć tą radę powinien dać burmistrz ale on jest specjalistą w innej dziedzinie. Dyrektor Malicki super wkur. ….ny był na niego.

 9. Myślę, że powinniśmy dać popracować komisji – a po owocach ją poznamy. Cieszę się, że są tam przedsiębiorcy – a na tą komisję zasłużył sobie Pan Burmistrz oraz Wiceburmistrz, którzy w moim odczuciu często bronili interesów zewnętrznych podmiotów bardziej –
  pomijając nasz interes – gminny i mieszkańców.

  Oczywiście tak jak pisałem wcześniej, autorem tej komisji jest w 50 % Pan Tomasz Didymos, w 25 % radni no i powiedzmy ja w 25 %. I bardzo bym sobie życzył, żeby pytania Pana Tomasza padły na komisji, moim zdaniem ta komisja dla mnie odniesie swój skutek jeśli:

  a) Panowie Burmistrzowie zrozumieją, że mieszkańcy tej gminy to nie wykastrowana tłuszcza do pomiatania i wodzenia za nos.
  b) znajdzie się ktoś kto przedstawi odpowiednie rozwiązania – możliwe scenariusze dla tej współpracy na przyszłość.
  c) wyjaśni zainteresowanym jak można dopuścić do zarządzania naszym wspólnym mienienim na takich zasadach jakie mamy w umowie.

  Pan Mieszkaniec wskazał, że prokuratura nic nie wykazała – podkreślam jeszcze raz – formalnie – prawnie z pewnością ciężko szukać nieprawidłowości – bo umowa spełnia wszystkiego swoje warunki – tylko rodzi się jedno pytanie – dlaczego jest ona tak niekorzystna – a Burmistrzowie zachowują się wobec Remondisu tak serwilistycznie ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj