Strona główna Na sygnale Zatrzymano sprawców włamania do ubezpieczalni

Zatrzymano sprawców włamania do ubezpieczalni

2185
40

Wspólne działania policjantów z Trzemeszna i gnieźnieńskiej komendy doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 29 i 36 lat, którzy włamali się do jednej z firm ubezpieczeniowych w Trzemesznie, a następnie ukradli gotówkę. Sprawcy usłyszeli już zarzuty, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy – do przestępstwa doszło w nocy z 23 na 24 czerwca. Nieznani sprawcy włamali się do pomieszczenia jednej z firm ubezpieczeniowych w Trzemesznie uszkadzając drzwi. Następnie złodzieje ukradli dwa plastikowe pojemniki, w których znajdował się bilon w kwocie około 80 złotych.

Właściciel na skutek uszkodzenia drzwi wejściowych poniósł straty w wysokości 1000 złotych. Podczas przeprowadzania oględzin okazało się, że sprawcy uszkodzili również okno na szkodę innej osoby, która również wyceniła straty na 1000 złotych.

Na miejscu technik kryminalistyki wykonał dokumentację fotograficzną oraz zebrał ślady, które miały pomóc w zatrzymaniu sprawców. Dochodzenie w tej sprawie wszczęli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trzemesznie. Sprawą zajęli się również policjanci kryminalni z Gniezna. Wspólne działania zaowocowały zatrzymaniem dwóch mężczyzn: 29 letniego mieszkańca powiatu mogileńskiego i 36 letniego mieszkańca Trzemeszna.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży włamaniem. Podejrzani przyznali się do przestępstwa. Tłumaczyli, że skradzione pieniądze krótko po kradzieży wydali na alkohol. Wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze.

(KPP Gniezno)

40 KOMENTARZE

  1. Brawo. A hejterzy z Trzemeszna i tak będą twierdzić że policja nic nie robi i potrafi tylko pijanym rowerzystom wystawiać mandaty.

  2. Szybkie ujęcie i postawienie zarzutów to jedno, i tu oczywiste wyrazy uznania dla policji, ale do faktycznego ukarania przez sąd chyba jeszcze długa droga. Przypomniał mi się napad rabunkowy, z nożem w ręku, na ekspedientkę w sklepie na św. Jana. Czy tamten sprawca usłyszał już wyrok sądu?

    • O proszę ten to chyba bym z nimi na włamsku. skąd ta wiedza? Mogłeś im pozyczyc swoje rękawiczki, skoro taki zorientowany jesteś 😀

  3. Jesteście już namierzani . Mało wam zostało , to jedynie kwestia czasu .

  4. Porządek zrobić na przystanku gdzie państwo […] wynajmują mieszkanie ciągle krzyki awantury wytrzymać nie idzie do tego alkohol przy dzieciach

  5. To zwykli cpuni i alkoholicy dziwi mnie tylko fakt że dobrowolne poddanie się karze to ich nic nie nauczy a państwo co wynajmują mieszkanie koło przystanku niech się zastanowia kogo pod dach biorą ale czego nie robi się dla pieniedzy

  6. Może byście dali spokój dziewczynie i jej dzieciom napewno mijając ja na ulicy w oczy cześć mówicie a tu anonimowo umiecie tylko oceniać a tak na prawdę g…o wiecie za przeproszeniem

  7. Nie wierzę jacy ludzie sa…zazdrosc!!!za glupie bledy czyjes obwiniacie ta dziewczyne za grosz wychowania now macie czy on a tan sie wlamala no?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj