Strona główna Polityka Zastraszony radny zalepił sobie usta

Zastraszony radny zalepił sobie usta

3896
36

Radny Edward Załęski na sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego zakleił sobie usta taśmą z napisem „milcz”. Chciał w ten sposób zaprotestować przeciw próbom zastraszania. Czego boi się radny?

Początek całej historii miał miejsce w maju. Wówczas to E. Załęski zgłosił problem mobbingu, jaki według niego ma miejsce w szkołach podległych starostwu. Wskazywał głównie na Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie, chociaż zjawisko to ma występować także w innych placówkach, również w służbie zdrowia. Radny proponował, aby starostwo przeprowadziło w tej sprawie anonimowe ankiety, gdyż ma informacje, że pracownicy są zastraszani.

Postulat nie został spełniony, ankiet nie przeprowadzono. W lipcu natomiast, na adres domowy E. Załęskiego przyszło pismo, w którym dyrektor ZSP nr 2 wzywa adresata do natychmiastowego zaprzestania naruszeń dóbr osobistych szkoły. Dyrektor stwierdza kategorycznie, że zarzuty o stosowanie mobbingu są całkowicie bezpodstawne i nie poparte żadnymi dowodami, a zachowanie radnego jest nieetyczne i stanowi przejaw nadużycia pełnionej funkcji. Dyrektor zagroziła też podjęciem kroków prawnych w przypadku dalszego rozpowszechniania nieprawdziwych zarzutów dotyczących szkoły.

E. Załęski zapoznał z pismem innych radnych, określając je próbą zastraszenia jego osoby. Jak się wyraził, ma obawy, czy może teraz zadawać pytania czy składać interpelacje. Jego zdanie podzielili niektórzy radni (Dariusz Pilak. Natasza Szalaty, Piotr Kujawski). Pytali między innymi, czy wobec autorki pisma zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Innego zdania był Jerzy Lubbe – dyrektor Wydziału Edukacji gnieźnieńskiego starostwa. Według niego, każdy pracownik szkoły mógł poczuć się urażony zarzutami radnego, dlatego nie widzi niczego złego w wysłaniu pisma.

Ostatecznie nie podjęto żadnych konkretnych decyzji. Ustalono tylko, że na następną sesję zostanie zaproszona autorka pisma.

Wypowiedź wideo E. Załęskiego dostępna jest na portalu Gniezno.Naszemiasto.pl.

fot. Kinga Strzelec „Przemiany na Szlaku Piastowskim”

36 KOMENTARZE

 1. W sumie to ten Pan powinien częściej zaklejać sobie usta bo jego żarty w przychodni są żenujące i prostackie a nie każdemu chce się ich słuchać w dobrym kierunku Pan idzie niech pan praktykuje to częściej

 2. panie Edwardzie powinien moze sie pan zaszyc na stale i tylko L4 wypisywac jako lekarz ?

  wywiesi pan soboe tabliczke na klacie z textem „na ile ?” pacjent poda liczbe dni i nastepny do golenia

  dobrze panu radze

  • Od wielu lat jestem pacjentem Pana dr i uważam, że wyolbrzymiacie na temat jego praktykki i podejścia do pacjenta. Owszem jest specyficzny, ale zawsze trafil z diagnozą. Poza tym to też człowiek kto z was nie sypie suchar w formie żartu…

  • Żenujący i prostacki poziom reprezentujesz, o nazwie użytkownika – auta nie wspomnę. Znając życie pewnie nie raz leciałeś po L4 bo do roboty nie chciało się iść, ale najlepiej pod głupkowatym loginem wypisywać bzdury – szkoda że nie będziesz mieć odwagi powiedzieć tego w twarz Panu E.Z.
   Jak widać stare powiedzenie nadal takie aktualne (wersja ocenzurowana): chojrak w necie – p…a w świecie

   • wystawiac l4 to mi ma kto kolezko bo to cala rodzina tu lekarska
    A pan doktorek u ktorego bylem kiedys daaaaawno to jakos mi dobrej diagnozy nie postawil

    jak dla mnie to ten pan moze sie caly zakleic a najlepiej to niech przyklei sie do kolego po fachu 'Sztywnego” bo to taki sam drugi cwaniak co to nic ci nie powie tylko pisze gosc myslal ze tylko on jest uczonym w medycynie a nie wiedzial ze po drugiej stronie tez lekarza ma.

 3. Oj redaktorze ale będą pretensje radnego, że pan dał to na portal. Gazety też go opiszą, czytelnicy będą mieć ubaw, ale tu na portalu są komentarze, a na komentarze nasz Pan Doktor źle reaguje. Jakby zatrzymał się w czasie i nie znał internetu.

 4. dwa krótkie pytania:
  1. czy zastraszani pracownicy są zastraszani do tego stopnia, że nie potrafią sami zgłosić zachowań niezgodnych z prawem do organu prowadzącego szkołę? I, jeśli tak jest, to z jakim skutkiem wywiązują się z funkcji wychowawców – przecież skoro to szkoła ponadgimnazjalna, to przygotowuje młodzież do wejścia na rynek pracy, i powinna szczególnie uczulać na przypadki łamania prawa.

  2. czy dziwnym zbiegiem okoliczności w wymienionej szkole nie jest aby zatrudniona osoba pozostająca z panem radnym w bliskiej relacji, np. członek najbliższej rodziny?

   • Pani mario lekarz lekarzem ale czy ten pan moze startowac z list Trzemesznskich do Rady Powiatu chyba on o tym wie ze nie mozna tak jak Golob chcial startowac do Grudziadza a mieszka w Bydgoszczy i co wywalili go z list i to jest to samo czy komisja tego nie wie.

 5. Znam pana Edwarda od lat naprawdę nieznam bardziej pozytywnej jednostki zarówno w Przychodni jak i w jako radnego .W dzisiejszych czasach trzeba mieć odwagę mówić komuś wprost co mu się nie podoba oceniane jest źle i takiego człowieka się skreśla.Bo faza zakłamania w gminach i urzędach jest tak wielki że potrzebujemy nowych świeżych osób z ambitnymi celami. Wszędzie tylko układy nietyko w urzędach ale też w innych instytucjach czy firmach.

 6. Czego wy się czepiacie Pan Edward jest konkretny jako człowiek i jako lekarz nie zachowuje się wygórowanie tylko po ludzku lepszego lekarza rodzinnego nie można mieć zawsze wie jak choremu czy potrzebującemu pomóc

 7. Niech was nie dziwią odzywki doktora Załęskiego do pacjentów ile można wytrzymać skoro na okrągło te same osoby przychodzą i narzekają na te same dolegliwości . Może dałyby leczyć tych, którzy tego wymagają a nie zajmować czas i miejsce w przychodni.
  Sama wiem bo słyszałam w przychodni te wyimaginowane choroby i bolączki. Czym one były wobec poważnych chorób ?

 8. Problem w tym, że niezły lekarz niekoniecznie musi być dobrym radnym. Zapytam, dlaczego pan radny nie zakleił sobie ust gdy likwidowano trzemeszeńska zawodówkę? Pewnie głosował przeciw, bo mu partia na to łaskawie pozwoliła, wiedząc, że i tak będą mieli większość. Ale czy słyszał ktoś z ust radnego jakieś słowa sprzeciwu? Czyżby wtedy też miał taśmę na ustach?

 9. Z tego co czytam, to sprawa nie dotyczy lekarza tylko radnego. Dlatego mam pytanie, co ten radny przez cały okres swojego urzędowania zrobił dla Trzemeszna. Konkrety proszę.

 10. Odmałpował Pan doktor pomysł z plastrem. W Trzemesznie Michał Pietrzak się zaklajstrował plastrem na sesji Rady. Jego wtedy nowatorska forma protestu była na czołówkach gazet. Załęski to powtórzył jak dziecko. Zbłaźnił się tym plagiatem.

 11. jest bardzo dobrym człowiekiem !! a to sie liczy ,zawsze pomoże czy to biedny czy bogaty nie brzydzi sie pacjentów a wam to zawsze zle i zawsze coś nie tak !

 12. I to jest nasz trzemeszeński problem. Ludzie idą na wybory i głosują na faceta bo jest dobrym lekarzem. Bo pewnie jest, nie wiem, jestem w drugiej przychodni. A to, że przez cały czas w radzie powiatu ani be ani me ani kukuryku to juz inna sprawa. I nagle trzemeszeński radny odzywa sie w sprawie gnieźnieńskiej szkoły. No jestem w szoku….

 13. Nikt nikogo o mobbing nie posądził z imienia i nazwiska więc nie wydaje mi się żeby ktoś mógł być urażony taka ankieta jeśli rzeczywiscie takie zdarzenia nie miały miejsca. Jako lekarz też nie mam zastrzeżeń. Co do żartów zawsze jak się nie podobają można zmienić lekarza rodzinnego jest wolny wybór jest kilku innych w przychodni.

  • Dlatego też niech doktor robi to co potrafi i co mu wychodzi, a politykę niech zostawi. Bo w tej dziedzinie akurat sie nie sprawdził kompletnie.

 14. Edziu wiesz jak Cie lubie chlopie … weź ty sie wreszcie za robote.
  Idą wybory chcesz zaistniec zajmij sie ty w koncu pacjentami a pajacowanie zostaw …

  Chcesz byc jak ten Twoj koleżka dr B. „sztywny” ? jakis tam honor mieć trzeba mozna nie miec pieniedzy, mozna auta nie miec mozna byc bez domu, ale Honor ooo na to sie pracuje całe zycie

  Co sie teraz z tymi ludzmi porobilo posuna sie bardzo daleko byle tylko w mediach zaistniec jaki bedzie Twoj nastepny krok ? – Wstecz ?

  jakieś tam zasady dobrego wychowania tez obowiązują z domu sie je wynosi lub jeśli ktos ich nie wyniosł bo szanowni rodzice byli zbyt zajęci to NABYWA się je samodzielnie, ale zajęty chyba byles cyrkiem…

 15. DLACZEGO DYZIO NIE NA REKE SPROWADZIC KOLEJNYCH LEKARZY DO LOKALU PO PRZYCHODNI ? CZY TO PRAWDA CO SLYCHAC NA MIESCIE ZE POROZUMIENIE ZE SZTYWNYM ZAWARTO ?

  CHCEMY KONKURENCJI W LECZENIU WTREDY ZACZNIE SIE DBAC O PACJENTA A NIE TYLKO PISAC STATYSTYKI, CHCEMY BYC DOBRZE LECZENI A NIE BYC TYLKO WALUTĄ Z NFZ DLA DOKTORKA

  WYBIERZMY BURMISTRZA KTORY ZADBA O NASZE INTERESY A NIE O …

 16. A co chciał powiedzieć ten lekarz i mu nie dano dojść do głosu!? Czemu się zakleił?
  Dyrektorka szkoły mu odpowiedziała, starostwo też.
  Jak się załęski nie zgadza to niech odpala wrotki i leci z ankietami do szkół. Wstyd. Cyrk. Kompromitacja.

 17. Ludzie wielu rzeczy nie wiedzą. Myślą np że w wyborach wybieramy najlepszego lekarza. Otóż w wyborach wybieramy radnych. Tak sie składa, że ten dobry lekarz jest bardzo kiepskim radnym. Dlatego powinien poświęcić sie temu co robi dobrze a nie polityce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj