Strona główna Sport i rekreacja Zagrali dla „Fabstera”

Zagrali dla „Fabstera”

1413
3

W hali OSiR odbył się dziś piłkarski „Turniej Orlików”, w którym wystąpili zawodnicy rocznika 2007 i młodsi (10 zespołów). Organizatorem był Międzyszkolny Klub Sportowy w Trzemesznie, wystawiający swoje dwie drużyny.

Koordynatorem dzisiejszych zmagań był Bartosz Górny – opiekun i trener młodych adeptów futbolu, a sędzią Jacek Siwa.

Dla zawodników obu trzemeszeńskich zespołów dzisiejszy turniej był szczególny. Wspólnie z rodzicami i trenerem postanowili poświęcić dzisiejszą grę swojemu klubowemu koledze, który niedawno uległ wypadkowi drogowemu, odnosząc poważne obrażenia ciała. Specjalnie na tę okazję założyli koszulki z napisem „Fabster”, taki bowiem pseudonim nosi poszkodowany chłopiec.

Tradycyjnie już, rodzice piłkarzy przygotowują z okazji rozgrywek ciasto i kawę, które za drobną opłatą są sprzedawane w trakcie meczów, a dochód przeznaczany na potrzeby klubu. Dzisiaj postanowiono pieniądze ze sprzedaży przeznaczyć dla „Fabstera”.

Aspekt finansowy był jednak tylko symboliczny. Zawodnicy chcieli przede wszystkim wesprzeć duchowo swojego kolegę, pokazać że są z nim w trudnych chwilach i wierzą, iż już niebawem „Fabster” wesprze ich drużynę na drodze do kolejnych sukcesów.

Bohater dzisiejszego dnia był obecny na widowni i razem z rodzicami oraz młodszą siostrą kibicował swojej drużynie.

Turniej zakończył się zwycięstwem drużyny Mieszka Gniezno, drugie miejsce wywalczył UKS BOSiR Barcin, a trzecie MKS I Trzemeszno. Drugi zespół MKS zajął dziewiąte miejsce.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj