Strona główna Różne Z wizytą w szkołach przy pl. Kosmowskiego 5

Z wizytą w szkołach przy pl. Kosmowskiego 5

5593
119

„Szkoła jest zorganizowana” – te i inne pochwalne słowa padły z ust starosty gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka, podczas rozpoczęcia roku szkolnego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie. W ostatnim czasie dotarło do nas wiele sygnałów informujących, że jest jednak zupełnie inaczej. Wybraliśmy się więc dzisiaj z wizytą do szkół przy placu Kosmowskiego 5.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od odwiedzin w zarządzanym przez gminę gimnazjum. Tak jak wszyscy gimnazjaliści przychodzący tutaj na zajęcia, na teren weszliśmy przez furtkę. Przypomnijmy – zgodnie z nowymi wytycznymi, uczniowie tej szkoły nie mogę na jej teren wchodzić przez główny budynek ZSOiZ, którym administruje powiat.

Starostwo zezwoliło gminie jednak na użytkowanie przez gimnazjum tzw. trzeciego budynku oraz parteru w budynku drugim. Efekt tej organizacji zobaczyliśmy na własne oczy. Na wszystkich drzwiach do sal gimnazjalnych widnieją naklejone kartki, które informują o przynależności danej sali do tej szkoły, czyli do gimnazjum.

Gimnazjum bud. 3 Gimnazjum bud. 2

Budynek drugi jest podzielony. Na jego parterze znajdują się pomieszczenia gimnazjalne – oczywiście odpowiednio oznaczone. Na piętrze tego budynku przebywamy już w  liceum. Można się domyślać, że granica gminno – powiatowa znajduje się gdzieś w połowie schodów. Będąc u góry – w ZSOiZ – kartek z odpowiednimi oznaczeniami na drzwiach nie znajdujemy. Mamy nadzieję, że żaden z uczniów nie pomyli swoich sal…

IMG_7772 IMG_7773 IMG_7771

Przechodzimy na parter. Poniższe szafki powstały prawdopodobnie z myślą o lekcjach wychowania fizycznego, aby uczniowie mogli przechowywać swoje rzeczy.

IMG_7775 IMG_7774

Budynek trzeci prezentuje się nieco lepiej, w całości jest bowiem w rękach gimnazjum. Przy wejściu widzimy nowo utworzoną dyżurkę.

IMG_7782

Odwiedziliśmy również bibliotekę. A tam spore zmiany! Pomieszczenie jest dużo mniejsze, przeznaczone wyłącznie dla gimnazjalistów. Jak nam powiedziano – to dlatego, że uczniowie tejże szkoły ze względu na inny materiał, potrzebują mniejszej liczby książek.

IMG_7783 IMG_7784

Wykonywane przez nas zdjęcia były jednak bardzo nie na rękę bibliotekarce, która natychmiast poszła zgłosić naszą obecność do dyrekcji szkoły. Danuta Derezińska zapytała nas „czy mamy zezwolenie na robienie zdjęć w miejscu publicznym”. Nie wiedzieliśmy, że w miejscu publicznym wymagana jest zgoda na robienie zdjęć! Udaliśmy się więc do dyrektora placówki Sławomira Kupsia, który zezwolił na fotografowanie szkoły, a nawet udostępnił nam jedno z pomieszczeń gimnazjalnych.

Przechodzimy do budynku głównego – czyli do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Chcemy osobiście zobaczyć, jak faktycznie wygląda organizacja tej szkoły.

Zaczynamy od słynnego „Hadesu”. Na wstępie widzimy, że zniknęły stąd duże drewniane stoły, które zawsze tu były. Jak widać na zdjęciach, pomieszczenie zostało nawet przygotowane do prowadzenia zajęć lekcyjnych. Jest tutaj biurko oraz tablica.

IMG_7798 IMG_7799 IMG_7797

Osoby z którymi rozmawialiśmy, bardzo krytykowały zmiany, jakie zaszły w auli. Ze ścian ściągnięto boazerię oraz zdjęto obrazy. Dodatkowo zdemontowane zostały przeszklone drzwi. Jeden z nauczycieli powiedział nam, że nowe drzwi wyglądają jak „od psychiatryka”.

IMG_7776 IMG_7777 IMG_7779

Usłyszeliśmy od wielu osób, że reorganizacja szkół jest fatalna. Uczniowie liceum i szkół zawodowych nie mają obecnie dostępu do sali chemicznej, gdyż ta znajduje się na terenie gimnazjum. Do jednej ze sal wstawiony został okrągły stół konferencyjny. Jest tam problem, aby się pomieścić, gdyż jest przy nim za mało miejsc dla większej liczby uczniów. Podobno nadchodząca jesień ma rozwiązać problem, bo wtedy uczniowie „będą chorować”.

Udaliśmy się na koniec do Pani Marii Sobieszak, dyrektor ZSOiZ w Trzemesznie. Zadaliśmy kilka pytań, których nie udało nam się zadać podczas ostatniego wywiadu. Przede wszystkim Pani dyrektor zdementowała informację, jakoby były naciski ze strony Starostwa dotyczące wyboru jej zastępcy. Ustaliliśmy również, że była dyrektor Justyna Kaniasta jest przeniesiona w tzw. stan nieczynny. Oznacza to, że jest nadal pracownikiem szkoły choć nie wykonuje obowiązków nauczyciela.

119 KOMENTARZE

 1. szok !!!!!!!!!
  to już nie ta sama szkoła … kiedyś można było powiedzieć że szkoła w pewnym sensie była naszym drugim domem , teraz bym się już nie odnalazła !!
  dno , cała tradycja która wiązała się z naszym liceum i gimnazjum przepadła . Dobrze , że chociaż zostały wspomnienia !! .

 2. z tego wynika że gimanzjum jest o wiele lepiej przygotowane (jest czyściej i schludniej) niż ZSOiZ,a przecież starostwo tak „dba” o tą szkołę

 3. tamte szafki zostały przeniesione z szatni dziewczyn i od kąt pamiętam nie były używane, z pewnością są tam dlatego bo nie ma miejsca by gdzieś indziej przenieść

 4. Szkoła jest dobrze zrobiona i nie widzę żadnych zastrzeżeń. Nie rozumiem też w czym widzicie ciągle problemy, może należy się w końcu pogodzić z faktem iż tak jest i tak będzie? Narzekacie i narzekacie ale zrozumcie ,że przeniesienie szkoły zawodowej i technikum było nieuniknione i prędzej czy później tak by się stało. Jest niż demokratyczny, coraz mniej dzieciaków przychodzi do liceum,zawodówki czy technikum. Do technikum nie było chętnych,szkoła zawodowa kolejny rok ma tylko 1 klasę, liceum ma 2 za kilka lat nie będzie w ogóle technikum a zawodówka będzie liczyła tylko 3 klasy więc jaki byłby sens trzymać 3 klasy w takim budynku jakim wcześniej byli? Liceum też ma ciężko więc jest to bardzo dobre posunięcie z połączenia tych szkół.

  • tak tylko jak tam ma się pomieścić np. gimnazjum jest 15 klas i tylko z 10 sal, uczniowie teraz mają tylko po 3,4 godziny, gdzie prawidłowo powinno być 6,7. w tygodniu mają po 20 godzin a powinno być z 35.

   • Sal jest 14 albo 15 😉 a pretensje powinny być do gminy. Wiedzieli dobrze ,że tak będzie więc powinni zacząć inwestycje nowego budynku dla gimnazjum a nie robią nic i podejrzewam ,że przez 2 lata które jest w umowie nic nie zrobią. Gdyby zaczęli już coś robić przez ten cały okres tej sprawy związanej z tym wszystkim to podejrzewam ,że starostwo widząc to dałoby większy komfort dla gimnazjalistów. Tak więc popatrzcie też co robi gmina bo moim zdaniem nic i tak jak wcześniej wspomniałem przez te 2 lata nic nie zrobi.

  • Wali mnie to czy by było kiedyś, nie chcieliśmy tego teraz i tego tak nie zostawimy. przyszlismy z lepszych o wiele lepszych warunków na gorsze !! i zrozum to koleś to nie jest jakieś narzekanie i głupie gaanie. Przeniesienie duzo nas kosztowało i cierpimy na tym najbardziej. Liceum dostało wszystko co mieliśmy wraz ze sprzętem. SKANDAL

 5. No, no. Słuszną linię obrała nasza władza. Nawet podróże w czasie zapewnia. „Hades” wygląda jak „Pałuczanka” za późnego Gierka 🙂

 6. aż mi się płakać zachciało jak zobaczyłam te zdjęcia…..”hades”,aula…..brak komentarza 🙁 dobrze,że mamy wspomnienia!!

 7. masakra prawie żadnych zmian stare regały mało książek zwłaszcza nowych uczeń ma gorszy start aula surowa a ta piwnica wygląda tak samo jak kiedyś nawet gorzej gdzie tu nowoczesność wygoda uczniowie są traktowani przedmiotowo widocznie co wy sobie myślicie że oni nie mają żadnych odczuć estetycznych ludzie przenoście dzieciaki do Gniezna tam lepiej są wyposażone szkoły i bardziej dbają o dzieci wiem to z własnego doświadczenia mimo że jestem Trzemesznianką ale tu na nic nie można liczyć całe miasto się sypie tylko urząd gminy remontują

 8. obecna vice z gim. pokroju poprzedniej dyr…przerost formy nad treścią…ludzie…do czego to doszło, ale burmistrz chwali poprzednią dyr na łamach tygodnika pałuki, ze pomimo tego, iz przegrala konkurs z zaangażowaniem pomagała organizować szkołę. Chyba raczej dezorganizować…bo inaczej nazwać tego nie można. no ale, czego nie robi się dla dobrych znajomych…to jest jakas paranoja doslownie. Ludzie!!!!!Róbmy referendum w trzemesznie….niech w końcu ta powszechna patologia, zakłamanie i kolesiostwo znikną z gmminy…bo gorzej juz nie będzie. Nikt inny nie jest w stanie zaoferować nam takiej patologii..niech koledzy od kieliszka wrócą tam gdzie ich miejsce. i jeszcze jedno. stan nieczynny byłej dyr. tzn ma pensje, a nie pracuje?? tez tak chce

 9. tak trzeba opić ten remont tak jak pracownice gminy które piły w pracy i nie zostały za to ukarane bo opijały sukces gminy i tu mamy kolejny sukces piękna ta aula jak się napiję to nawet obrazy w niej widzę na ścianach

 10. a ten penis na 13 zdjęciu jest tu odpowiednim komentarzem do tej całej sytuacji czy to było narzędzie remontowe ;p w rękach poprzedniego dyrektora?

 11. Hmmm, mam nadzieję, że się radzie podobało, mi z pewnością, bo po raz pierwszy od dawna zaznaliśmy luksus papieru toaletowego.

 12. Rada Miasta powinna zapłacić szkole za wycieczkę po tym skansenie i za atrakcje (tj freski naścienne), to byłoby dobre miejsce do survivalovego reality show, albo filmu a apokalipsie zombi.

   • Pytanie które stawia zenon pojawia się nie raz.Mógłby jakiś mądry radny odpowiedzieć wreszcie na to pytanie-czemu nie są po stronie ludzi z naszego miasteczka,tylko za wszelką cenę tkwią w tym wstydliwym do potęgi N bałaganie

  • napewno tak. Długo tak sie cieszyć nie bedzie. ! nikt go nie chce, nawet na rozpoczęciu nikt mu nie klaskał. doprowadził do tego , że liceum i technikum jeszcze bardziej sie znienawidzą!

 13. Przeniesienie technikum i zawki było nieuniknione… Dlaczego? Bo niż demograficzny? Bzdura! W gimnazjum jest ok 15 klas (jak się mylę to mnie poprawcie) jak mniemam w kadej z nich nie ma po pięcioro uczniów tylko po dwudziestu i wiecej wiec gdzie ten niż demograficzny? W liceum technikum i zawce nie ma uczniów bo oni nie chca tam chodzić! W czasach gdy prawie kazdy ma samochód są autobusy i pociągi absolwenci gimnazjów z gminy wolą uczyć się w bielicach czy w gnieźnie bo tam jest lepsza organizacja warunki i atmosfera. nie wiem jak to było w technikum i zawce ale w liceum na pierwszy rok przychodzilo o kilku lat tylko 50-80 uczniów, to o czymś swiadczy. Niedługo w ogóle nie bedzie tu szkół pinadgimnazjalnych bo absolwenci beda uciekać.

  • zgadzam sie, odstraszaja tym wszystkich uczniów, a gimnzajum sie ponoc technikum boi.. smieszne. jak coś z tym nie zrobią to same problemy z buntami młodziezy beda TYLE!!

 14. ucze sie w tej szkole i nie chce aby tak nas pokazywano, w realu nie wyglada to tak fatalnie jak na tych ohydnych zdjeciach!!!! ktos chcial sensacji i kompromitacji szkoly, poszukal dziurki w calym i mysli ze to jest smieszne….ha ha ha

 15. Dziwię się, że rodzice posyłają ludzi do tego kołchozu. Te drzwi to faktycznie jak od psychiatryka.

 16. Żałosne. Burmistrz sobie z nas jaja robi (albo ktoś jak zwykle podsuwa mu kwitki do podpisania, a on to robi). Wiecie, że Kaniasta nie została definitywnie zwolniona? – Przeszła w stan nieczynny, co oznacza, że nic nie robi i dostaje pensję, jak można przenieść dyrektora w stan nieczynny skoro nie wygrał konkursu. Niedorzeczne.
  Patrząc na to co się teraz dzieje można wywnioskować, że w naszej gminie dobrych pracujących ludzi się gnoi, a nierobów chroni.

 17. szok!!!ta menda Z GNIEZNA odpowie za to !!!!!!! a RADNI przydupasy !!BURMISTRZA !!!won !!!!!!!!!! wstydzimy się za WAS !!!!siedzicie jak święte krowy i tylko podnosicie rączkę wtedy kiedy idzie o wasz interes !!!nie liczycie się z głosami społeczeństwa !!

  • nie liczą sie z uczniami , których skrzywdzili.. to bardzo boli.. i nie chcą sie tam uczyć, nie wiecie za co sie zabrac to za swoje gacie a nie za rządzenie !!!! Taka jest prawda. Jak mozna zmuszać uczniow do wyboru szkoły, nienormalni jestescie

 18. Dobry Boże, co oni z tym Hadesem zrobili przez trzy lata gdy mnie tam nie było.
  To było najbardziej klimatyczne i najlepiej wspominane przeze mnie miejsce w szkole. Ten długi cienisty korytarz i same pomieszczenia były po prostu fajne.
  Co się stało z tymi ławkami, one miały przecież ponad dwadzieścia lat,a trzy lata temu były jeszcze mocne. Pewnie sprzedali je za bezcen.

  Zniszczenie Hadesu to jak zniszczenie ducha szkoły…

  • krew mnie zalewa jak czytam jakie to technikum jest poszkodowane. a liceum i gimnazjum to niby nie? nie pier#%$#%$# że jesteście poszkodowani, Wy przynajmniej macie praktyki i nie siedzicie 5 dni w tygodniu w tak beznadziejnej szkole.

   • To niech cie ta krew zaleje i za duzo sie nie udzielaj. Ty nie musialas zmieniac szkoly na jakis syf, nie odebrali ci nauczycieli, lawek, komputerow. Wszystko byle liceum miala najlepiej.. Taki ..uj!! Nie damy soba pomiatac!!

  • Dokładnie, w poprzedniej szkole mieliśmy znakomite warunki, wyposażenie bardzo dobre, klasy przyjazne [nie to co w nowym budynku] i warunki do nauki na najlepszym poziomie. Teraz zostaliśmy tzw. „sierotami”, ograbiono nas ze sprzętu, ze szkoły i z prawdziwych priorytetów, nawet Patrona nam zabrano 🙁 A już nie wspomnę o lekcjach w tej szkole, sale obskurne, szare i ponure, brak miejsc do siedzenia, durne „luki” w planie lekcyjnym. Skandal !!! CHCEMY DEZORGANIZACJI TEGO SYFU, CHCEMY Z POWROTEM !!! 🙁

 19. Zniszczyli naszą szkołę! Ktoś musi za to odpowiedzieć! Niezapomniany klimat Hadesu prysł jak bańka mydlana… Żal! Faktycznie zostały tylko wspomnienia 🙁

 20. Dlaczego uczniowie ZSOiZ wychodzą na przerwach w miasto!Dlaczego nie ma nadzoru ? Kiedyś tego niebyło sklepik musi być wewnątrz .

 21. Tak praktyki mamy i co z tego? Praktyki trwają miesiąc i nie zbijamy tam bąków,trzeba dojechać i wrócić, zauważmy że sprzęt z szkoły zawodowej i technikum jest o wiele lepszy po za tym skoro liceum jest pokrzywdzone mogło sie przenieść do ZSP budynek by was pomieścił ale nikt od was na to nie wpadł bo przecież wasza tradycja!

 22. „Neleżałyby się podziękowania panu burmistrzowi” – słowa wypowiedziane na ostatniej komisji społecznej przez panią Dziel. Jakie wspaniałe gimnazjum utworzył burmistrz naszym dzieciom. Jak przedstawiają powyższe zdjęcia, chyba radna gustuje w tej tematyce13.

 23. A mnie sie wydaje że o takie kłótnie i antagonizmy chodziło władzom. Przecież głownym celem jest rozwalenie liceum i zawodowki.Skłóceni i niezadowoleni uczniowie wybiorą inne szkoły. Jak wszyscy uczniowie bedą dojeżdżac do Gniezna albo Bielic to szkoła pada. Czy nie tak miało być? Władze zacierają ręce i już myślą jak dobrze sprzedać budynki. Ciekawe gdzie podzieje sie gimnazjum?

  • anonim ma rację, ten artykuł chyba jest po to aby ostatecznie te szkoły pogrzebać, dyrektorzy nowych szkół mieli mało czasu na przygotowanie roku szkolnego (nie z ich winy) i trzeba im dać szanse na ogarnięcie
   a pokazane zdjęcia na pewno nie zachęcają potencjalnych uczniów tych szkół aby tutaj przyjść w nowym roku szkolnym, oto chodziło? no a jak sobie wszyscy poczytają komentarze to szkoły zawodowej i liceum od września 2014 może już nie być

 24. Przychodząc do tej szkoły myślałam ,że 'jakoś to będzie’. Ludzie z zewnątrz myślą ,że wszyscy robią dziure w całym , co jest nieprawdą . Nauczyciele jak i uczniowie nie potrafią się z tym wszystkim jeszcze ogarnąć , w szkole jest kompletny chaos i zamieszanie .Uczniowie są zakręceni, plan lekcji zmienia się z minuty na minute , brak wolnych klas, brak dostępu do biblioteki szkolnej .
  Gratulacje dla pana starosty za to ,że pozbawił pracy niektórym z nauczycieli i za to,że rozpierdzielił atmosferę , klimat, tradycje jakie były w dotychczasowych szkołach .

 25. No tak, burmistrz ostatnio też dziękował pani byłej dyrektor K., która z zaangażowaniem „pomagała” w pracach remontowych gimnazjum. Widać teraz tego efekty (nie twierdzę, że była wybitnie złą osobą, czy coś w tym rodzaju, poprostu nie poradziła sobie z tym rozpierdzielem, nie ma więc za co dziękować). To jest niedorzeczne, dlaczego akurat takich ludzi nasz burmistrz chwali, a radni przytakują.

 26. A ja słyszałam, że była pani dyrektor K jest tylko tymczasowo na 6 miesięcy w stanie nieczynne (za co oczywiście kasę otrzymuje), a po tym okresie pan burmistrz powoła ją z powrotem.

 27. To co się dzieje w tej szkole to tragedia, panuje zamieszanie, nikt nic nie wie, brakuje klas, miejsca do nauki. Na przerwach nie ma gdzie się ruszyć, ze względu na przepełnione korytarze i boisko. „Biblioteczka” wielkości małej klasy, w pracowni komputerowej nie można wygodnie usiąść bo nie ma przejścia… Najgorsze jest to, że ani nauczyciele ani uczniowie nie mogą na to nic poradzić.

 28. Radni do domu.Posłuchajcie na mieście jak ludzie waszymi nazwiskami wycierają sobie buzie.Wiadome osoby nie mają wstydu i honoru…Ale wy też??

 29. aula wygląda gorzej? W końcu zniknęła ta stara boazeria!!!
  Jedynie co to ten hades porażka- słabe warunki w tym miejscu…

  Ale jak zwykle wszyscy widzą dziurę w całym. Z biblioteki prawie nikt nie korzystał więc nie wiem w czym problem? Ktoś chce wysłać dzieci do Gniezna- proszę bardzo. O miejscowej szkole każdy wie wszystko najlepiej to ciekawe czy z opinii mieszkańców Gniezna będzie korzystał przy wyborze szkoły dla dziecka. Lepiej to już z niczym nie będzie w tym kraju- czas się z tym pogodzić.

 30. Ta cała akcja ma drugie dno. Chodzi o to aby wszystkich skłócić, doprowadzić do rozłamu i w efekcie so likwidacji szkół ponadgimnazjalnych, tak aby absolwenci gimnazjum wybrali szkoły w Gnieźnie. A w Trzemesznie pewnie utworzą jedno, duże gminne gimnazjum przenosząc dzieci z gimnazjów w Trzemżalu i Kruchowie, gdzie jest coraz mniej uczniów. I kto wyjdzie na tym najlepiej? Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie.

 31. Wygląda na to, że nikomu ta wizyta ekipy trzemeszno24.info na placu Kosmowskiego 5 na dobre nie wyjdzie…. Zaczynają wypływać pretensje i żale, które, ze względu na specyfikę komunikacji internetowej, wyhamować będzie niezwykle trudno. Pan Starosta się ucieszy, że sami rozwalamy szkołę od środka.

  • Ale żale od kogo? To tylko zdjęcia, każdy ma inne zdanie na temat tego czy dobrze czy źle to wygląda. Gust- kwestia subiektywna i nie tutaj stanowiska złe czy dobre, tak po prostu szkoła wygląda od środka. Mnie dziwi tylko sam fakt, że jest rzekomy zakaz robienia zdjęć w miejscu publicznym, to powinno bulwersować czytających, bo szkoła jest instytucją publiczną.

  • PO co o tym pisać .najlepiej nie oglądać tych szkół,nie pisać jak jest. Liczę na takie wizyty,bo może będzie można tu normalnie pracować.

   • Nie zrozumiałyśmy się. Nie miałam na myśli tego, żeby nie pokazywać szkół i warunków, w jakich wy pracujecie, a my się uczymy. Chodziło mi o to, że anonimowo, w komentarzach pod artykułem, zaczęli się wzajemnie nakręcać przeciwko sobie uczniowie LO, technikum, zawodówki i gimnazjum. Z wpisów można by wywnioskować, że w szkole jest mega konflikt wszystkich ze wszystkimi. A moim zdaniem w rzeczywistości konfliktu nie ma. Wszyscy się staramy jakoś dostosować do nowych warunków.

 32. Szkołę to,żeście rozwalili sami i w dalszym ciągu ją rozwalacie, do kogo te pretensje, chyba nie do Pana Jatczaka, który chciał dobrze dla dzieci. A jakie decyzje zapadły bez jego udziału, to chyba społeczność trzemeszeńska jeszcze pamięta.

  • Pan Jatczak nie miał innej propozycji tylko pełna buzie czczego gadania że wywalczy to co było, a było żle o czym świadczą marne nabory do szkół ponagdimanzjalnych w Trzemesznie

 33. Brawo!!!!! dla ekipy trzemeszno24.info , że pokazała jak wygląda szkoła dla dzieci XXI wiek. Bo Radni tam z wizytą byli i widocznie im się te warunki podobały. No wiadomo ich decyzja , którą przegłosowali i na którą wyrazili zgodę. Ale może ta wizyta była w NOCY i światła nie było w szkole, w ramach oszczędności. Tego nie wiemy. Szkoda naszej młodzieży, wstyd z kogo oni mają brać wzorce to Pytanie zadajmy sobie Wszyscy!!!!

 34. Powiedzmy szczerze Radni są bezradni, co tam 15 głosów, gdzie prawie wszyscy pomijając Pana Matelskiego, to reszta nadaje na tych samych falach, mają po prostu wspólny mózg, kompletnie brak własnego zdania. To dlatego mamy takie Gimnazjum i Liceum. Większość facetów, ale decyzji i konsekwencji „ZERO”. Panowie i Panie obudźcie się, pokażcie tej przyszłej młodzieży „Co to znaczy Patriotyzm lokalny i zaangażowanie dla dobra innych dla dzieci i dla przyszłych pokoleń. To co jest obecnie w naszym lokalnym społeczeństwie, to jedna nienawiść, którą wzniecają ludzie nie związani z Naszym Środowiskiem, którzy chcą nas wewnętrznie skłócić. Nie pozwólmy sobą rządzić, czas na Własne decyzje i własne lokalne zdanie, za które każdy weźmie odpowiedzialność, dla dobra nas wszystkich i przyszłych pokoleń.

 35. hahah POZDRAWIAM TYCH CWANYCH NAUCZYCIELI CO TO TAK CWANIACZYLI NA LEKCJACH 🙂 MYSLELI ZE SA NIESMIERTELNI (ZE MAJĄ WBITY KOD Z GRY ) ZWLASZCZA KOLESIA OD HISTORII PANA Z. 🙂 smial sie z dziewczynkami tylko i takie to lekcje byly z nim – przeciez to musialo sie tak skonczyć. Nie dziwie sie ze tak sie stalo. Jesli rodzic chce miec pewnosc ze jego dziecko bedzie kims to proponuje wyslac dziecko do Gniezna. W trzemesznie to mature słabo widzę.

 36. najlepsza była upadła ostatnia dyrektor jeszcze liceum i gimn, która całą lekcje dyktowala treśc z książki, albo odwoływała lekcje…albo czekalismy na nią bez rezultatu, co tam, dyrektor może okazuje się wszystko. to już jest koniec na szczęście.

 37. jeżeli chodzi o PANÓW radnych KOSTKA plus OSTROWSKI to pytam się co oni tam robią w tej RADZIE ? albo nie gadają nic albo peplą bez sensu !!! PANOWIE wasz czas już nadszedł !!! a PANI MAĆKOWIAK to przepraszam czy ona wie o co chodzi ? bo chyba nie !!!! plus PANI DZIEL !!! PUSTE BABY !!!!!!!!!!!!

 38. Tosz to jakaś paranoja! Na przerwach nie ma gdzie się ruszyć, na lekcjach nie ma wolnych klas, więc przez pół lekcji szukamy jakiejś klasy! Same lekcję zaczynamy popołudniu! Tak właśnie! Cała moja klasa (zresztą z tego co wiem nie tylko moja) chodzi często na 13 do szkoły. To jest niedorzeczne! W auli jest straszny pogłos, echo. Sklepik zamknęli. Pracownie chemiczne są tylko w budynku gimnazjum. Ktoś wyżej napisał, że i tak nikt nie korzystał z biblioteki. Jak to?! Przecież właśnie w szkolnej był większy dostęp do lektur niż w miejskiej! A gdzie czytelnia, gdzie można było wyszukać w komputerze potrzebne informacje, wydrukować coś, skserować?

  Dla mnie to jest absurd. Szkoda słów. Organizacja straszna. Nie. Nie organizacja. Raczej jej brak!

 39. ’nie zabija się kury, która znosi złote jajka’- więc gdyby w tej szkole wszystko działało tak jak trzeba, byłby tłum chętnych itp- to nikt zapewne nie chciałby łączenia itp a przede wszystkim przepychanek pt.: tradycja!och! ach! ech!
  A mnie zastanawia tylko jedno:
  Szanowny Panie Redaktorze- skąd u Pana taki brak obiektywizmu? Nie byłoby zaskoczeniem, gdyby zdjęcia szkoły trafiły do internetu w dniu rozpoczęcia a nie jakiś czas później- cóż czyżby zabrał Pan sobie towarzystwo by czuć się pewniej?
  A i skoro pisze Pan wiele artykułów bo- tradycja! to dlaczego sam nie jest Pan jej absolwentem? Może wtedy nauczyłby się Pan jak jeden z redaktorów regionalnej telewizji: podawać fakty a nie szukać taniej sensacji, bo z tego co widać ta strona staje się czymś pokroju 'FAKT’-u zamiast rzetelnym źródłem informacji, które każdy sam oceni.

 40. Z tego co usłyszałem od pani M. – nauczycielki, miała być namalowana biała linia na dziedzińcu szkoły, która miała oddzielać gim z lo.

  Drugim pomysłem miały być schody prowadzone od razu z zewnątrz na piętro drugiego budynku, aby gim nie mijało się z lo i zawką w drzwiach drugiego pawilonu….

  Absurd i brak słów…

 41. Brakuje klas i niektorzy prowadza je na „swiezym powietrzu” hah.!! Ciekawe jak bedzie zima, co piz.ga mroz to tez bedziemy na dworzu? Jaja sobie chole.ra z nas robicie?? Chcemy wracac spowrotem!!

 42. wszyscy chcemy spowrotem,ale głos do władz nie dociera-bo mogą siedzieć wygodnie w swoich fotelach-a może nie powinni.
  te zdjęcia są obrazem nie sensacją, ale jakby znależć te stare ławki z hadesu -……..mozna by też spróbować wymazać z pamięci ten ostatni rok …jeżeli to się nie uda to może spróbować żyć i tak nie ma wyjscia. najgorzse jest to, że złość bije na oślep a w tej szkole potrzebne jest trochę trochę równowagi.ciężko będzie ale żeby nie było gorzej to chyba wszyscy by chcieli

 43. Drodzy Państwo o co w tym wszystkim chodzi, przecież uczniowie nie są winni za decyzje jakie podjęła Nasza Władza !!! A pytam kto teraz ponosi konsekwencje złej decyzji ? Pozwolę sobie odpowiedzieć. Oczywiście Nasze Dzieci, Młodzież, która mimo wszystko nie zasługuje na takie WARUNKI!!! to jest Paranoja. Jedynym wyjściem jest to. że młodzież powinna wziąć tę sprawę w swoje ręce i Zaprotestować przedstawić swoje zdanie i stanowisko.

 44. Jakże,trafne są spostrzeżenia forumowiczów. tylko nieliczni mają jeszcze odwagę poklepywać władzę za paranoiczną decyzję,zdecydowana większość krytycznie ocenia podjętą decyzję.
  Należy jednak zdecydowanie powiedzieć, że za całą sytuację jest odpowiedzialny tylko i wyłącznie Burmistrz Miasta i Gminy Trzemeszno.
  To, że Starostwo miało niecne zamiary co do Szkół w Trzemesznie było już wiadome od dawna.

  To Pan Burmistrz Dereziński podpisał zmienione i niekorzystne dla Gminy Trzemeszno porozumienie dotyczące Zespołu Gimnazjum i Liceum,pomimo krytycznych uwag wielu osób.
  Ta decyzja tylko ułatwiła Starostwu dalsze działania, ponieważ zapisy w nowym porozumieniu dawały nieograniczone możliwości ale tylko dla Powiatu.

  Kuriozalnym rozwiązaniem jest również, umowa podpisana przez Pana Burmistrza Derezińskiego co do korzystania z obiektów na Kosmowskiego 5,na cele prowadzenia działalności oświatowej tylko do lipca 2015 roku,na dodatek, Pan Burmistrz Dereziński podpisuje akt notarialny poddania się egzekucji eksmisji po tym terminie z wieloma konsekwencjami prawnymi.

  Burmistrz podpisując taką umowę naraża Gminę na tymczasowe rozwiązanie a w konsekwencji za dwa lata znowu będzie trzeba podpisywać nową umowę jeszcze zapewne bardziej niekorzystną dla Gimnazjum lub budować nową szkołę i to już szybko żeby zdążyć do września 2015 roku. Koszt budowy takiej szkoły to od 5 do 10 milionów zł. w zależności od rozmachu inwestycji. A pan Starosta przez ten czas wygasi funkcjonowanie Szkół Ponadgimnazjalnych a obiekty sprzeda lub wydzierżawi Panu Burmistrzowi na korzystnych warunkach oczywiście dla Powiatu.

  Ludzie budźmy się i róbmy wszystko, żeby tego człowieka odsunąć od władzy, bo jeśli zostanie wybrany na następną kadencję to chyba w historii Trzemeszna większej tragedii nie było.

 45. Dopoki gmina placila p. Jatczakowi to dobrze mowil o burmistrzu. Wyglada to na smierdzaca zemste. Nie mam zamiaru bronic burmistrza, ale bezposrednio za szkoly odpowiada dyrektor… co robila p.Kaniasty? kase brala i stroila sie w kiecki, uwazam, ze powinna zostac pociagnieta do odpowiedzialnosci za balagan jaki pozostawila po sobie. Najlepszy magik nie jest w stanie tego posprzatac w kilka dni. Powodzenia nowej dyrekcji

  • do JANA , jesteś mało zorientowany GMINA nigdy nie płaciła PANU JATCZAKOWI !to PAN BURMISTRZ prosił PANA JATCZAKA O pomoc ! a on go wspierał bo uważał to jako swój obowiązek !! za to dostał podziękowanie !! i nauczkę na przyszłość ! PAN JATCZAK zachował się jak prawdziwy mieszkaniec TRZEMESZNA a nie jak DUPEK !!! nie dał się kupić ani zaszantażować !!!!

 46. Niestety ale szkoła już kilka lat temu nie miała warsztatu aby dobrze edukować młodzież, również za sprawą kadry nauczycielskiej. Teraz niestety doszedł chaos i zamęt co dodatkowo odbija się negatywnie na szkole ale to nie jest powód złego nauczania.

 47. Przepraszam bardzo Pan Jatczak walczył jako przedstawiciel Rady Rodziców (kurcze ludziska jednak macie krótką pamięć), walczył dla dobra dzieci i całego społeczeństwa lokalnego. Pani była dyrektor K. była człowiekiem Starosty. Nie walczyła o szkołę dla dzieci , młodzieży i społeczności lokalnej. No i teraz jeszcze zbiera pochwały od Naszych Władz Lokalnych, jak pisze ostatnio gazeta „Pałuki” str. 11 cyt..” za to, że przychodziła i pomagała przy organizacji szkół, mimo iż wcześniej przegrała konkurs na dyrektora”, to są słowa Burmistrza z 4 września podczas obrad komisji społecznej Rady Miejskiej. Zadajcie sobie sami pytanie, kto zbiera pochwały i za co!!!!!!!!!!!

 48. auto -Pan Jadczak powołany przez Pana Burmistrza na pełnomocnika pracował społecznie tak jak cały zespół, którego był członkiem.
  Dobrze by było gdyby posty oparte były o fakty a nie o domysły lub insynuacje.
  Pan Jadczak jak i cały zespół o ile wiem reprezentował poglądy i stanowisko Pana Burmistrza Derezińskiego do momentu kiedy nagle Burmistrz dostał olśnienia i podjął decyzję,której skutki obecnie ponosimy wszyscy.

 49. Najbardziej pokrzywdzone to są dzieci, ponieważ my dorośli odpowiadamy za ich edukację w godnych warunkach i powinniśmy im stworzyć warunki do rozwoju na miarę ich możliwości.

 50. Tragiczne jest to,że uczniowie gimnazjum i liceum są mądrzejsi od dorosłych osób pełniących tak odpowiedzialne funkcje. Starosta, Burmistrz,dyrektorzy,radni, bardzo często mają czubek własnego nosa za szczyt możliwości. Młodzi ludzie nie obarczeni żadnymi układami powinni mieć więcej do powiedzenia, tym bardziej, że do nich należy przyszłość.
  Młodzi bierzcie sprawy w swoje ręce nie pozwalajcie sobą manipulować, wasi rówieśnicy z przed pokoleń mieli wrogów zewnętrznych(okupantów, zaborców), Wam jest trudniej bo trudno rozszyfrować kto jest kim, ale chociażby z Waszych wypowiedzi wynika, że zależy Wam na normalności,to Wy musicie również zdecydowanie mówić do swoich nauczycieli, wychowawców, dyrekcji o swoim niezadowoleniu z obecnej sytuacji. Macie prawo do godnej jak na XXI wiek edukacji.

 51. Nie wygaszać tego wątku,bo jest aktualny i długo będzie aktualny!Chcemy czytać o tym,co na bieżąco nas interesuje.Bardzo interesuje.

 52. Mimo, że jestem w klasie dojeżdżającej chodzę w niektóre dni na godzinę 13 do szkoły. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że PKS nie kursuje na nasze wioski (Popielewo), a o tej godzinie autobusy szkolne nie kursują!

 53. Ech ludzi, żal dupę ściska, dajecie się pieprzyć przez władzę.
  Dyrektor wyprowadziła naszą (byłą) szkolę na prostą i co? nasza władza ją sprzedała (dyrektor, nie szkołę, szkołę oddali za darmochę).
  Wyremontowana szkoła z doskonałą salą audiowizualną, w świetnym stanie stoi teraz… pusta (słyszałem od przyjaciela ojca, że zaoferowano gminie jej powrotne przejęcie za złotówkę z VAT’em… zgadnijcie jaka była odpowiedź gminy…).
  A to wszystko dlatego, że trzemeszeńskie liceum sobie nie radziło. Co patrząc teraz całościowo na sytuację nie było wynikiem nieudolnych dyrektorów (którzy co prawda swój wkład w porażkę mieli), a ZOS’u z Dyrektorem Zło na czele, którego głównym celem jest podkładanie wszystkim kłód pod nogi, rozpieprzanie wszystkich placówek i sprzedawanie za grosze.

  Nie wiem jak wy, ale ja mam zamiar od przyszłego tygodnia chodzić „na lekce” do naszej starej szkoły, która jak wspomniałem stoi pusta nie licząc księgowych, a skoro są księgowe to mogą też być uczniowie, nie?

 54. Do uczen gim
  Masz prawo do dowozu do szkoły choćby Pan Burmistrz musiał to realizować
  Panie Burmistrzu to Pan powinien pospacerować do pracy przez Popielewo, a nie wozić dupsko za publiczne piniądze. Kilometrókę powinien Pan przeznaczyć na dowóz ucznów, bo to pan skrzywdził niewinną niczego młodzież .

 55. trzeba bylo pomyslec ludzie na kogo glos oddajecie to byscie teraz nie plakali na forum. Mleko sie rozlalo i nie ma co teraz beczeć tylko wozic dzieciarnie do szkol.
  idzcie pod Urząd jak kiedys Komunalka z napisem strajk to moze Burmistrz cos zrobi. Przynajmniej komunalce pomogl i Stopa zostal.
  Zresztą niech dorznie to Trzemeszno do końca to od nowa sie wszystko pobuduje 🙂

 56. W dzisiejszych Przemianach Burmistrz stwierdza, że powołanie jego żony na zastępcę dyrektora to nie nepotyzm ponieważ żona w żaden sposób mu nie podlega. Coś mi sie wydaje, że tak jak Proboszcz ma swoje owieczki to Burmistrz ma swoje barany. Przynajmniej tak mu się wydaje. Otóż nie Panie Burmistrzu. Nie jesteśmy baranami żeby wciskać nam kit. Pana żona podlega bezpośrednio osobie, która kolei podlega Panu, Pan ją powołał a więc jest to osoba całkowicie od Pana zależna.
  Dalej tłumaczyć? Dalej Pan myśli, że trzemesznianie to barany?

 57. Tym, którzy krytykują redaktora za poziom tego artykułu trudno nie przyznać racji, też czuję jakby był pisany na zamówienie lub z góry założonym efektem. Nie można jednak nie zauważyć, że jest to jednak włożenie kija w mrowisko bardzo potrzebne. \Bo już większość nas uwierzyła, że sprawa szkół jest zamknięta, pozamiatane i teraz nastąpią czasy szczęśliwości. Przede wszystkim jednak artykuł a może bardziej komentarze pokazały drugą a może trzecią stronę medalu. Chodzi mi o uczniów tzw zawodówki / inaczej jakoś tej szkoły nie potrafię nazywać/. LO miało obrońców zewsząd, gimnazjum również, a kto z nas /biję się też w piersi/ pomyślał o tych uczniach , którzy z bardzo dobrych warunków zostali przegnani w inne, bardzo nieprzyjazne dla nich miejsce? Kto sie za nimi wstawił, czy w ogóle ich głos, ich rodziców ,nauczycieli był gdzieś słyszalny? Wszyscy ich olali, starosta, burmistrz, radni.
  Smutne to.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj