Strona główna Różne Z „Polskiego Ładu” czy z kredytu?

Z „Polskiego Ładu” czy z kredytu?

3414
33

Wszystko wskazuje na to, że remont ulicy Dąbrowskiego stanie się faktem. Zgodnie z zapowiedzią, burmistrz przygotował poprawkę do tegorocznego budżetu, wprowadzającą kwotę 1,5 mln zł na tę inwestycję. Radni przyjęli propozycję jednogłośnie.

Za te pieniądze miałaby być wymieniona sieć wodociągowa oraz położona nowa nawierzchnia. Jak się okazuje, jest to wariant „minimum”. Samorządowcy mają nadzieję, że uda się pozyskać środki zewnętrzne na ten cel z programu „Polski Ład”. Stosowny wniosek został już złożony. Przewiduje on o wiele szerszy zakres. Modernizacją miałby być objęty ciąg ulic: Dąbrowskiego, pl. św. Wojciecha, Toruńska, Kopernika i Prusa.

Takie zadanie wyceniono na 5.000.000 zł, z czego aż 98% miałoby pochodzić z dofinansowania. Jeśli te starania nie zakończą się sukcesem, wykonane zostaną prace tylko na ul. Dąbrowskiego. W tej mniej optymistycznej wersji gmina planuje zaciągnięcie kredytu.

To nie wszystkie plany trzemeszeńskiego samorządu związane z „Polskim Ładem”. Oprócz wspomnianej inwestycji złożono jeszcze cztery inne wnioski. Pierwszy z nich to przebudowa ulic Modrzewiowej, Jaśminowej i Wiśniowej, drugi to modernizacja ulic 22 Stycznia 1863 r. i Piastowskiej, trzeci to termomodernizacja budynku po szkole zawodowej na potrzeby Urzędu Miejskiego, a czwarty przewiduje przebudowę drogi Wydartowo – Lubiń.

Który z wymienionych wniosków zostanie pozytywnie rozpatrzony okaże się w najbliższych miesiącach.

33 KOMENTARZE

  • Spod ilu nikow popisywać się będziesz swoim poziomem inteligencji i zorientowania w rzeczywistości polskiej i światowej?

 1. Uwaga do Radnych i BurmiSZCZóF dopilnowac zeby ta nawierzchnia bylo polozona zgodnie z normami i jak popada deszcz to zeby jadace auta nie chlapały przechodniów
  Idac teraz w deszczu mam kamienie w kurtce jak ochlapia to rzucamy a potem mozemy sie szukac wzajemnie

  • A tego już nie tylko się nie domagaj, ale i nawet nie oczekuj! Chyba wszystkie tego typu inwestycje w Trzenesznie weryfikuje pierwszy deszcz – stojące kałuże są znakiem zapytania, czy i kto te roboty odbiera?!

  • Po IP Cię znaleźć będzie można. Ty chyba jesteś od tych opowieści o gwoździach, które podobno rozrzucales, a teraz bajdurzenie o kamieniach? Opanuj się „bohaterze”!

 2. wizytówka urzedu ulica na koncu ktorej jest urzad dziurawa jak sito moze pan Vice podpowie jak to jest ze Mogilno ma lepsze drogi ?? panie pytaj pan u siebie i wdrazaj u nas no za cos panu placimy

 3. Dąbrowskiego trzeba było zrobić z krajowego funduszu dróg, ale nie złożono wniosku, a wszyscy w około dostali. Z funduszu polski ład dla byłych pgr powinno zrobić się chodniki do Zielenia, Miat i Rudek aby było bezpieczniej dla mieszkańców, dzieci.

 4. O bosze, tragiczne zdjęcia ze strefy wojny na Ukrain… a nie, czekaj, to Trzemeszno xD

 5. Jak będzie nadzorował z ramienia urzedu Dąbrowskiego ten sam urzędnik co mogileńską to strach się bać. A pamiętacie wizje z rondami w Trzemesznie. Co z tych planów zostało? Jak zwykle nic dla mieszkańców. Tylko ktoś zarobił pewnie dobrą kasę za opracowanie do kolekcji.

 6. A Rudki doczekaja sie wreszcie chodnika i oswietlenia wsi czy jeszcze musza poczekac do wyborow jak kampania ruszy odpowiedzcie nam mieszkancom

 7. Widzę, że nasze kochane władze bujają nadal w obłokach. Kraj popadł w ruinę, budżet państwa to iluzja, inflacja stałe rośnie a oni mają nadzieję na dotacje? 😃

  • Ty o Ukrainie mówisz. Rozejrzyj się i puknij w głowę – powinniśmy być wdzięczni, że tego typu problemy mamy (nieudolne władze lokalne).

   • Tak. Porównujmy się do tych którzy maja gorzej. W ten sposób nic nie osiągniesz. Drogi maga być jakie są bo są sytuacje gorsze na swiecie . Ręce lata normalnie

    • Zupełnie nie zrozumiałeś, co napisałem w odpowiedzi. Warto się porównywać do tych, co mają lepiej, ale nie zapominając o tych, co mają gorzej i doceniając to, co się ma. Czy nasz kraj popadł w ruinę? W takim razie co z Ukrainą teraz się dzieje?

 8. A przecież na tych ulicach są jeszcze puste działki. A w Niewolnie mówią ,że drogi nie zrobią bo są puste działki i przy budowie ciężarówki drogę rozjadą. A może na tych ulicach będą taczką wozić materiał na budowę.

 9. A jak nie wyjdzie dofinansowanie to co nasza gmina najlepiej umie robić to kredyt. Burmistrz odejdzie a kredyt zostanie wraz z odsetkami. Niech ktoś wkoncu napisze na ile jest nasza gmi a zadłużona i ile wynoszą nas rocznie odsetki.

 10. Nie ma pieniędzy czeka Ukraina na przyjęcie potem odbudowa państwa a wy myślicie tylko o swoich dobrach i drogach. Wszystkie oczy są dziś skierowane na Ukrainę wstyd wam być powinno pisać o drodze

  • Tak masz racje Aniu….. Nic tylko temat Ukrainy.
   Dziękuje ze napisał Pan Redaktor na inny ważny temat dotyczący nas bezpośrednio poza Ukraina.
   W mediach najpierw covid i straszenie, teraz Ukraina. Jak nie maja co pisać to historie miłosne Ukrainki i Rosjanina. Byle temat się trzymał. Powiem tak kryzys dotknie wszystkie kraje które nałożyły na Rosję sankcje. Nie mówią o tym otwarci i tak często jak o tym jak sankcje podziałały na Rosję. Czy ktoś mnie lub moich bliskich zapytał czy chce płacić bieda za cenę wojny? Czy ktoś nam mówi o tym jaka cenę zapłacimy za to? Nie. Prasa pisze o wojnie, o wolności, o agresorzy z Rosji, o rodzinach które zostały przyjęte. Wszystko świetnie tylko dlaczego nasi przywódcy nie myślą o tym jak Polak ma przetrwać kryzys który nas czeka?

   • Oj, widzę, że ruskie trolle dotarły i na nasze lokalne forum. Przestańcie bredzić, Wam nikt nie wierzy!

 11. Kochani! Mam świetna i inicjatywę!
  Otwórzmy dla naszych przyjaciół szkole w języku ukraińskim! Otwórzmy tez dla nas żebyśmy mogli uczyć się tego pięknego języka i porozumiewać z naszymi wspaniałymi przyjaciółmi! Pracodawcy mogliby ukończyć kursy podstawowe z języka ukraińskiego żeby moc porozumiewać się z naszymi przyjaciółmi! Gmino przeznaczcie na to pieniądze a nie na drogi! Drogi tyle czekały to i poczekają!

   • To są ruskie trolle (zwróć uwagę na te przemiłe nicki, sposób zwracania się, itp), które w perfidny sposób próbują wzbudzić niechęć i do Ukraińców i do pomocy im, oraz wywołać spory i waśnie wśród nas. Nie uda Wam się, putinowskie trolle!

    • Ruskie trolle? Nie każdy kto ma inne zdanie i formę wypowiedzi niż ty jest ruskim trollem. Chyba mało wiesz o tolerancji. To takie typowe dla polaczkow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj