Strona główna Sport i rekreacja XXVIII Bieg Kilińskiego za nami

XXVIII Bieg Kilińskiego za nami

8094
28

Silny wiatr nie wystraszył uczestników dzisiejszego, XXVIII Ogólnopolskiego Biegu im. Jana Kilińskiego. Rywalizacja odbyła się na 21 kilometrowej trasie półmaratonu z Mogilna do Trzemeszna.

Towarzyszyły mu biegi dziecięce i młodzieżowe oraz bieg na dystansie 3,5 kilometra. Bieg główny ukończyło 478 uczestników.

Najszybciej pobiegł Boniface Nduva z Kenii, który wyprzedził o 3 minuty Pavla Stepanenko z Ukrainy. Najlepszy Polak – Zbigniew Kledzik – zajął trzecie miejsce. Najszybszą wśród kobiet okazała się Izabela Wierzchowska.

Z mieszkańców naszej gminy najszybciej pobiegł Michał Szukalski reprezentujący „BOLTa”. Jego 29-te miejsce na prawie 500 zawodników i czas 1:27:21 muszą robić wrażenie, tym bardziej, że tylko dwóch zawodników z naszej gminy złamało „magiczne” 1,5 godziny. Drugim z nich był Hubert Kisiel z czasem 1:29:02.

Najszybszą panią z naszej gminy była biegnąca w barwach Kijkowego Trzemeszna Żaneta Wiśniewska, która z półmaratonem poradziła sobie w czasie 1:42:54.

W biegu na 3,5 kilometra najszybciej z trzemesznian pobiegł Jakub Socha z czasem 13:32. Najszybszą panią z naszej gminy na tym dystansie była Martyna Wilczura z czasem 14:14.

Dodatkową atrakcją dla uczestników biegów i kibiców były stoiska, na których niektóre sołectwa naszej gminy serwowały poczęstunek.

Szczegółowe wyniki można zobaczyć |TUTAJ|.

28 KOMENTARZE

 1. Redakcjo… Czy można gdzieś obejrzeć więcej zdjęć z biegów dziecięcych? Na mecie było robionych duzo ładnych zdjęć.

 2. Bardzo słaba organizacja najbardziej odpowiedzialny był pan strażak koło bramy który krzyczał ze ,w d.. jest straż ,w d… jest straż ,w d… jest straż ,jak biegacze wbiegali na stadion i nie wiedzieli gdzie biec bo strażacy podpierali samochody i płot wstyd mi za tego strażaka który tak się zachował krzycząc w ten sposób !!! pozdrawiam

 3. Dziwi mnie to że ktoś nie wiedział gdzie biec jak w regulaminie pisze meta na stadionie miejskim pakiety też były odbierane na tym stadionie a tu ktoś dobiega do jego otwartych bram widzi całą imprezę i nie wie gdzie biec. Bardzo dziwna sprawa chodź rozumie zmęczenie itp. bo sam jestem biegaczem

  • Zmęczenie swoją drogą ale jeśli nikt nie dał znać, że już należy skręcić można było pomyśleć, że trzeba jeszcze gdzieś obiec i wrócić…. ulica Mickiewicza też była przebiega a dwa razy.

 4. Wielkie słowa uznania i podziękowania dla Pana Wojtka za przygotowanie boiska do każdej imprezy 👍👍👍👍👍👍👍⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽

 5. W tym roku dobrze zabezpieczona trasa i odpowiednia ilość wody na trasie!
  Brawa dla Wszystkich Zawodników!!!!

 6. Bieg stoi na wysokim poziomie. Jednego i drugiego zazdroszczą w Mogilnie. Przydała by się jednak zmiana na ostatnich kilometrach, gdzie jest pojedynek biegacze vs kierowcy.

 7. Gratuluję wszystkim zawodnikom,zwłaszcza z Mogilna,Trzemeszna,Niewolna i Kornelina na Mazowszu(brawo Szwagier!!!)

 8. Brawa dla wszystkich biegaczy! Pani Justyno S., wbiegła Pani na stadion jak sarenka! Tacy nauczyciele wf są najwspanialsi i najbardziej inspirujący. Podziwiam z całego serca! 😀

 9. Duża frekwencja, dobra pogoda, świetna atmosfera, dobre czasy, rekordy życiowe, fajne nagrody, loteria fantowa, stoiska z jadłem takie są biegi w Trzemesznie. Choć w tym roku brakowało atrakcji dla najmłodszych😞

 10. Bieg Kilińskiego 2019 należy powtórzyć!!!
  Zwycięzca p. Bonifacy dopuścił się niedopuszczalnego regulaminem fortelu i zamiast biec leciał 20cm nad ziemią (patrz foto 19) ;-).
  Gratuluję wszystkim uczestnikom i organizatorom tego miłego dnia.
  Krzysiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here