Strona główna Kultura Wystawa modeli Grzegorza Mądrego w DK

Wystawa modeli Grzegorza Mądrego w DK

1863
8

Trzemesznianin Grzegorz Mądry to ścisła czołówka naszego kraju w modelarstwie redukcyjnym. Jego modele zdobyły już wiele nagród w kraju i za granicą. Dzisiaj po raz pierwszy zostały publicznie zaprezentowane w rodzinnym mieście modelarza.

Jego prace można oglądać w sali Domu Kultury. Na wernisażu pojawiła się spora grupa mieszkańców, a także znajomi modelarze z innych miejscowości.

Bohater dzisiejszego wieczoru opowiedział zebranym o swojej pasji. Jak mówił, modelarstwo redukcyjne to wierne odtwarzanie rzeczywistości z zachowaniem odpowiedniej skali. Bardzo ważne są detale. Na przykład, w modelu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zachowano takie szczegóły, jak specjalistyczne wyposażenie (m.in. defibrylator, nosze, torba medyczna, pompa infuzyjna).

Większość prac wykonana została z plastiku. Wyjątek stanowi przegubowy autobus Jelcz, zwany „ogórkiem”, wykonany z kartonu.

Wystawę można oglądać do 23 listopada. Mistrz zamierza poświecić swój czas i być do dyspozycji zwiedzających. Pracownicy Domu Kultury zachęcają do oglądania modeli w czasie obecności G. Mądrego. Będzie to możliwe jutro w godzinach 11:00 – 14:00, w sobotę 10:00 – 13:00 oraz od poniedziałku do czwartku w godzinach 11:00 – 16:00.

8 KOMENTARZE

  1. Grzegorz-wyrazy wielkiego szacunku dla Ciebie za to co robisz
    Ta wystawa to nie tylko promocja Grzegorza Mądrego ale i promocja poprzez niego TRZEMESZNA naszego miasteczka.
    Jesteś KTOSIK…
    pozdrawiam serdecznie i gratuluję…

  2. I tak ma być panie redaktorze. Mamy wszyscy wiedzieć, że wśród nas są artyści i hobbyści! Było mi bardzo miło spotkać się z panem Grzegorzem i poszerzyć wiedzę na temat modelarstwa. Panie Grzegorzu – jesteś pan tak artystą jak i rzemieślnikiem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj