Strona główna Kultura Wystawa malarstwa Stanisławy Sierant

Wystawa malarstwa Stanisławy Sierant

1517
0

Dom Kultury w Trzemesznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Stanisławy Sierant, artystki pochodzącej z Kruchowa. Odbędzie się on już w najbliższą sobotę (11 maja) o godzinie 17:00 w sali trzemeszeńskiego DK.

Stanisława Sierant to art. plastyk, członek ZPAP – uprawia twórczość malarską w technice olejnej, pasteli, akwareli a ostatnio w akrylu. W swoim dorobku wyróżnia kilka ważnych cykli malarskich, najważniejszym jest cykl – portret dziecięcy, który z przerwami uprawia przez całe swoje życie artystyczne. Za portret dziecięcy „Wojtek” artystka otrzymała nagrodę na Ogólnopolskim Biennale w Dąbrowie Górniczej w 2013 roku. Cykl „Człuchowian portret własny”, w obecnej chwili liczy 65 prac i cały czas jest uzupełniany. W kręgu zainteresowania artystki znaleźli się mieszkańcy miasta bez względu na pozycję publiczną, status społeczny, wiek czy płeć. Do najbardziej interesujących prac tego cyklu należą bez wątpienia portrety wyrazistych postaci wpisanych w krajobraz miasta, współtworzących jego koloryt. Sylwetki, tych innych, żyjących inaczej, uwieczniła artystka z wielkim pietyzmem i właściwym sobie ciepłem.

Artystka swoje prace wystawiała w wielu muzeach i galeriach tak w Polsce jak i zagranicą, m.in. w Instytucie Polskim w Paryżu. Uczestniczyła też w kilku plenerach m.in. w Bułgarii, Francji, Maroku i Szwajcarii.

Ekspozycja będzie czynna do 5 czerwca.

DK Trzemeszno, Trzemeszno24.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj