Strona główna Różne Wyróżnienie dla trzemeszeńskiego projektu „Decydujmy razem”

Wyróżnienie dla trzemeszeńskiego projektu „Decydujmy razem”

857
2

Samorząd trzemeszeński zainaugurował w kwietniu 2011 roku działania w ramach projektu „Decydujmy razem”,  którego celem jest przede wszystkim wypracowanie i wdrożenie metod angażowania społeczności lokalnej w tworzenie polityki publicznej. W tym roku gmina Trzemeszno znalazła się w gronie 10 samorządów, które zostały wyróżnione zaproszeniem do udziału w zagranicznej wizycie studyjnej, która odbędzie się 19-21 października w Londynie.

Prace nad projektem polegały m.in na utworzeniu strategicznego dokumentu pn. „Program Aktywności Lokalnej  dla Gminy Trzemeszno”. Jego powstanie było poprzedzone sporządzeniem analizy słabych  i mocnych stron (SWOT) oraz przeprowadzeniem ankiety wśród mieszkańców gminy, w której można było wskazać działania jakie miałyby zostać przeprowadzone. Z wyników wyklarowały się cztery cele główne programu i projekty zadań do realizacji. Ponownie trafiły one do konsultacji społecznych.

Zatwierdzona przez Radę Miejską w Trzemesznie uchwała wraz z Programem Aktywności Lokalnej dla Gminy Trzemeszno na lata 2012 – 2016 w dniu 30 listopada 2011 roku, wyznacza kierunki działań  w zakresie zwiększania aktywności społecznej mieszkańców, a realizacja jego zapisów ma na celu poprawę jakości życia na terenie miasta i gminy Trzemeszno.

W skład zespołu partycypacyjnego weszli: Dariusz Jankowski – zastępca burmistrza, Agata Bulicz – doradca FRDL, Eleonora Mądra – radna Rady Miejskiej w Trzemesznie (animator projektu),  Joanna Stejakowska – podinspektor UMiG w Trzemesznie (koordynator projektu),  Lucyna Buzała – Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, Zbigniew Matelski – radny Rady Miejskiej w Trzemesznie, Mikołaj Ostrowski – radny Rady Miejskiej w Trzemesznie, Marta Zielińska – pomoc administracyjna UMiG w Trzemesznie, Barbara Pisuła – była sołtys sołectwa Szydłowo, Ksawera Matuszak – dyrektor Punktu Przedszkolnego „Słoneczko” w Trzemesznie, Barbara Frelich – sołtys sołectwa Miaty, Dariusz Leśniewski – skarbnik Stowarzyszenia Miłosników Zabytków Historycznych, Andrzej Furche – przedstawiciel Związku Hodowców i Producentów Rolnych i Andrzej Konieczka – Dyrektor Techniczny CEMBRIT S.A.

W marcu 2012 roku działający nad projektem zespół został przekształcony w Zespół Monitorujący, który w tym samym składzie monitoruje działania w ramach projektu. Od 2013 roku spotkania zespołu obywają się średnio raz na kwartał, a  podczas nich opracowywane są karty monitoringu poszczególnych działań, które śledzić można na stronie: www.trzemeszno.pl w banerze „Decydujmy razem”.

1 Powiatanie gości przez Burmistrza MiG TRZEMESZNO-1000 3 Prezentacja działań w ramach projektu DECYDUJMY RAZEM-1000 4 Wizyta w Izbie Pamięci Jana Kilińskiego-1000 FOTO - TORUN-1000 FOTO - warszawa2-1000  P1070716-1000 P1150071-1000 P1150781-1000LOGO DECYDUJMY RAZEM

2 KOMENTARZE

  1. Pani Eleonora jest jedną z aktywniejszych osób w tym gronie. Pozdrawiam . Osoby krytykujące ludzi faktycznie działających niech się po prostu ODWALĄ i wezmą do roboty !

  2. Z tego artykułu dowiedziałem się tylko ,że ktoś pojedzie do Londynu. Ale za co? „wyklarowały się 4 główne cele”. Jakie to cele? Jaka jest szansa na ich realizację? O co tu chodzi? Napisano dużo ale właściwie nic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj