Strona główna Kultura Wypięknieje Lubiń i Ostrowite

Wypięknieje Lubiń i Ostrowite

2948
23

Bardzo dobrą informację otrzymała Gmina Trzemeszno z Urzędu Marszałkowskiego. W miniony poniedziałek (27 maja) Sejmik Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę w sprawie dofinansowania 192 projektów w ramach XIV edycji konkursu Pięknieje Wielkopolska Wieś. W tej puli znalazły się aż dwa wnioski dotyczące miejscowości naszej gminy: Lubinia i Ostrowitego. Łączna kwota dofinansowania to 85.987 zł.

„Utworzenie centrum rekreacyjnego i wypoczynku” to projekt Lubinia. Jego celem jest poprawa jakości życia mieszkańców sołectwa Lubiń. Projekt ten przyczyni się do poprawy dostępności mieszkańców do bazy rekreacyjnej, chcących wspólnie spędzać czas. Zamierzeniem projektu jest również aktywizacja lokalnej społeczności i integracja. Będzie to możliwe już podczas realizacji zadania, mieszkańcy zadeklarowali pomoc w całym przedsięwzięciu. Prace, które wykonają to m.in. czyszczenie terenu, wykaszanie chwastów, wyrównanie terenu, przygotowanie terenu pod zamontowanie urządzeń, wybudowanie ogrodzenia.

W skład projektu wchodzi: zakup urządzeń do siłowni zewnętrznej, wykonanie ogrodzenia wokół terenu. Całkowity koszt projektu to 77.822,90 zł, kwota dofinansowania to 39.321 zł, fundusz sołecki 16.851,90 zł, praca mieszkańców 12.150 zł, praca sprzętu 9.500 zł.

„Utworzenie terenu rekreacyjno – sportowego w sołectwie Ostrowite”, to drugi dofinansowany projekt, który jest kontynuacją zeszłorocznych działań podjętych już w tej miejscowości w ramach programu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”.

Podobnie jak w przypadku Lubinia, także tutaj główne cele to integracja mieszkańców oraz poprawa warunków do spędzania czasu wolnego. W skład projektu wchodzi: budowa altany wraz z utwardzeniem terenu, zakup drewnianych ław i stołów (6 kompletów), doposażenie placu zabaw – zakup urządzeń – huśtawka podwójna, bujak, zakup siłowni zewnętrznej – zakup urządzeń – wioślarz, orbitek, jeździec, wyznaczenie miejsca i przygotowanie terenu pod zamontowanie trzech ławek.

Zapewne tak bogato wyposażony plac zabaw oraz mała architektura będą efektywnie wykorzystywane przez mieszkańców sołectwa Ostrowite. Na terenie objętym wnioskiem znajduje się teren przeznaczony pod boisko sportowe i altanę ogrodową. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu wśród mieszkańców sołectwa Ostrowite związanego z ubieganiem się o środki w ramach programu Pięknieje Wielkopolska Wieś, większość mieszkańców zadeklarowała pomoc w zakresie realizacji projektu. Prace, które wykonają to m.in., montaż wiaty ogrodowej, przygotowanie terenu pod wiatę – utwardzenie terenu kostką, wyrównanie terenu, przygotowanie terenu pod zamontowanie siłowni zewnętrznej, montaż ławek ogrodowych.

Całkowity koszt projektu 85.366 zł, środki z dotacji 46.666 zł, środki z funduszu sołeckiego 20.000 zł, praca mieszkańców 11.700 zł, praca sprzętu 7.000 zł.

Urząd Miejski Trzemeszna

23 KOMENTARZE

  • taaa zmiana na mlodosc efekty ? takie bajki to pis opowiadal 8 lat – wnioski byly skladane za poprzedniego burmistrza ! ale to ludzie bez matury widac ze sa podatni na takie teksty

   • Przestańcie się już wywyższać z tym swoim wykształceniem.
    Nowy Burmistrz załatwił z vice i to jest fakt!
    Sam słyszałem na własne uszy jak na targu ludzie opowiadali, że w Poznaniu od samiutkiego rana stali pod gabinetami, żeby coś dla wiosek ugrać – i co?
    Udało się – dziękujemy – my mieszkańcy wsi.

    • Wywyższa sie wykształceniem nie może? Niektórzy bez matury wywyższają sie domami im większy i krótsza trawa tym większy statut he he he taka wies

  • Ale dostajecie na to kasę u nas co najwyżej sobie skutery jeżdżą po jeziorze prywatne domki nad jeziorem Góry Izydora już brak i w czym mamy pomagać?

 1. Z czemeszna mamy jezdzic do lubinia lub Ostrowitego chociaż mamy to samo jezioro u siebie ale plaże juz z prywatnymi pomostami ? dlaczego nie ma plaży miejskiej tylko prywatne pomosty na plaży i jezioro do użytku prywatnego ? Burmistrzu wez się za to

 2. super iskierka nadzieji z zapowiedzi Burmistrza KU ZMIANIE. RAzzem mozemy wiecej. uczciwosci ,,Uczciwosci w zarzadzaniu ,a bedzie dobrze.poz mieszkankaTrzemeszna

 3. Może burmistrz i wędkarz zabiorą się w końcu za dojazdy do jeziora? Dlaczego np w Luboniu nie można dojechać do wody tylko trzeba z całym majdanem wlec się pod górę?

 4. LUDZIE dajcie spokojnie BURMISTRZOWI I ZASTEPCY pracowac. NAJWAZNIEJSZE ze pracuja i sa zaangazowani. Po owocach ich poznamy.Kieruje jednak pod ich adresem slowa pochwaly, zycze,powodzenia w nielatwej pracy na rzecz mieszkancow.,TRZEMESZNA.poz mieszkanka

 5. Milo czytac wpisy mieszkanki Trzemeszna.czuje sie duzo ciepla. nikomu nie wyrzuca ze brak wyksztalcenia ludzi szanuje ,rozumie ze maja prawo sie wypowiadac,bardzo madrze sugeruje ze mamy poczekac 5lat,imieszkancy ocenia.jak beda mieszkancy widzieli efekty i skutecznosc burmistrz a to bedzie pewna kontynuacja.wytrwalosci.

  • Ach ,och,wytrwałość poprzedników ile potrzeba czasu żeby w Trzemesznie te wykopy na jezdni doprowadzić do należytego stanu już nie wspomnę o drogach gminnch.

 6. Oooo!!! Widać, że Soltys Liinski dobrze spełnia swoje zadanie. Górą Lubin ! Górą młodość! Tylko, że bajoro Poielewskie pozostaje i nie jest zaliczone do żadnej klasy czystości. Widać jednak, ze Pan z Dąbrowskiego nie ma o tym zielonego pojęcia. To oczywiście taki szczegół. Taki szczególik. Takie nic – prawda?

 7. Gdzie w Ostrowie ma plaże kawałek a dalej muł i 7 m głęboko byłam z dziećmi strach pomyśleć co może się zdarzyć i kupy od gęsi poz

 8. anonim to posprzataj te kupy nic ci nie ubedzie .do wspolpracy spolecznej zapraszam. przestancie ludzie nazekac zacznijcie od siebie tez wymagac a nie tylko od innych. Liczymy na wspolprace, razem mozemy wiecej.Pozdrowienia, Zosia

 9. DO JA ODPOWIEDZ.Zalosne to zdanie , ze ktos nie ma zielonego pojecia. A kim ty jestes,i na jakiej podstawie tak twierdzisz , masz problemy ze soba to pracuj nad soba ,a nie przelewaj jadu swego na kogos .Nie ma idealow na tym swiecie. Nie mniej cie pozdrawiam., pomimo wszystko. Niech swiatlo ktore daje moc cie przemienia. Serdecznosci

 10. My chcemy tak jak w Gnieźnie, nasze jezioro kościelne się nadaje aby zrobić taki projekt.
  Było by super a tak to ……słabo.

 11. Burmistrza plan przedstwiany przed wyborem ,uwzglednial jezioro koscielne,taki projekt juz byl miejmy nadzieje ze dojdzie do realizacji . Burmistrz poswieca czas dla mieszkancow ,korzystajmy ,chocmy do niego w kazdy poniedzialek ,jest otwarty na ludzi.dyskutujmy przedstawiajmy projekty a gospodarz Trzemeszna bedzie realizowal. Wspierajmy sie ,rozmawiajmy a bedzie b……………. db.

 12. anonim idz w poniedzialek do Burmistrza oczekuje na takich jak ty korzy zyja w niewiedzy i pytaja ale ko……go? przedstaw swoja propozycje Burmistrzowi. zapytaj kiedy te drogi beda wykonane. Uwazam ze zrobic to mozesz sobie zdjecie ale to taki zart przepraszam, powodzeniapodczas rozmowy z Burmistrzem. poz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj