Strona główna Różne Wyniki badań wody z Jeziora Kruchowskiego

Wyniki badań wody z Jeziora Kruchowskiego

4596
24

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu przesłał nam końcowe wyniki badań wody, pochodzącej z Jeziora Kruchowskiego. Jak już informowaliśmy, we wrześniu br. na tafli i brzegach akwenu pojawiły się tony śniętych ryb. Podobne zjawisko występowało wielokrotnie w poprzednich latach.

Sprawa była badana przez zarządcę jeziora, „Wody Polskie”, służby, a także samorządowców. Problematyka akwenu była również przedmiotem spotkania, zorganizowanego przez Urząd Miejski Trzemeszna. Informacje z jego przebiegu obiecał nam wiceburmistrz Dariusz Jankowski – niestety, pomimo zapewnień, do dziś się z nami nie skontaktował, nie odbierał też telefonu. Pozostali pracownicy urzędu nie zostali upoważnieni do przekazania informacji.

WIOŚ w Poznaniu poinformował nas, iż wykonane badania fizykochemiczne i mikrobiologiczne próbek wody, pobranych dwukrotnie – 1 oraz 22 września – nie potwierdziły bezpośredniego zanieczyszczenia jeziora ściekami o charakterze bytowym, przemysłowym lub innymi substancjami, w tym ropopochodnymi. Przeprowadzone przez inspektorów oględziny nie potwierdziły odprowadzania ścieków lub innych substancji do akwenu.

Jak czytamy w informacji WIOŚ, badania potwierdziły zakwit sinic w dniu 1 września oraz zakwit zielenic w dniu 22 września.

W próbkach pobranych w dniu 1 września zawartość tlenu określono na poziomie od 0,9mg/l O2 do 1,1mgl/l O2 (bardzo niska zawartość) – w tym dniu potwierdzono śnięcie ryb. 22 września zawartość tlenu określono na poziomie 16,4 mg/l O2 (wysoka zawartość) – w tym dniu nie potwierdzono śnięcia ryb” – napisała Małgorzata Koziarska, zastępca Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska.

W najbliższy czwartek (26 października) w Kruchowie odbędzie się spotkanie mieszkańców. Jednym z głównych punktów ma być omówienie wyników badań wody, jak również podjęcie dalszych kroków, zmierzających do uniknięcia podobnych sytuacji w przyszłości. Spotkanie jest otwarte.

24 KOMENTARZE

 1. Trzemeszno pasy przy rossmanie gdzie przesyłać zdjęcia cepów którzy nie zatrzymują się na pasach w dodatku jaka bez zwalniania? Bmw oczywiście bo mlody byczek musi pokazać niby jaja. Policja nie słyszy jak zap……. bloki ile takich jezdzi przekraczając prędkość? Nikt mądry nie łamie przepisów

  • milicja zajeta jest innymi sprawami wazniejszymi nie tak dawno jeden pedzil ponad 300 km/h siedzi juz za granica spalily sie zywcem 3 osoby ktore zabil ale to nasz czlowiek wiec spokojnie nie drazyc tematu – ciekaw jestem gdyby wam zywcem spalili rodzine cwaniaki z czemeszna kochajace bezprawie

   • Powinni kamery założyć przy pasach i mandaciki za wjeżdżanie na pasy z prędkością niedozwoloną. A tak możesz tylko oddechnac z ulga ze w ciebie nei wjechał. Sporo ludzi nie powinna mieć prawka. Jedzie bez namysłu nie zwalnia wjeżdżając do miasta nie zwalnia przed pasami jedzie jak jakiś ułomny ta sama prędkość. Gdzie policja ? Dlaczego nie patroluje tych miejsc? Zobaczcie tylko jaka kultura jazdy jest za granicą jakie kary za nieprzepisową jazdę, każdy jezdzi z włączonym mózgiem a u nas? To jest jakiś dramat. Gdzie policja Gdzie mandaty?

 2. Na długo przed wyborami było dla mnie jasne, że zwolenników antypisu nie da się przekonać żadnymi racjonalnymi argumentami i że skłonni są oni na złość mamie odmrozić sobie uszy. Kaczyński ujął to inaczej, mówiąc, że choć na zewnątrz upał, to oni będą uparcie twierdzić, że panuje mróz. Zakodowane przy pomocy wirusa umysły, podobnie jak w przypadku wirusa komputerowego uniemożliwiają funkcjonowanie racjonalnych obwodów w mózgu.

  Wydawało mi się jednak, że nie wszyscy dadzą się złapać na ten haczyk. A oni się dali i zagłosowali za wpuszczeniem lisa do kurnika.

  Ha, ha, ha – to brzmi nawet zabawnie: Lisy i kury zgodnie głosują za umożliwieniem lisom dostepu do kurnika i wygląda irracjonalnie. A jednak rzeczywistość okazała się taka właśnie.

  Lis do kurnika czyli pedofile do szkół, aferzyści do ministerstwa finansów, przestępcy do ministerstwa sprawiedliwości i ministerstwa spraw wewnętrznychj, agenci i pacyfiści do MON, ojciec chrzestny na premiera. Ale jaja, jak w kabarecie. Eurokabaret.

  Tym, którzy się cieszą, że frekwencja była taka wysoka przypominam, że w peerelu była jeszcze wyższa zbliżając się do 99%. Sama frekwencja nie decyduje więc o demokratyczności wyborów. Takie są fakty, a sugerują one, że jesteśmy na ścieżce powrotu do peerelu. Przecież nie bez kozery wielu określało tzw. III RP jako postpeerel albo peerel-bis.

  Trzeba te fakty uświadomić opinii publicznej i proponuję masową akcję wywieszania bannerów z napisem „Byłeś za dostępem lisa do kurnika ? Brawo ty” i wieszania ich na płotach, na których wisiały przedtem „Galerie Wstydu” ze zdjęciami kandydatów Antypisu. I taką drugą masową akcję, bardziej skomplikowaną, Galerii Wstydu także zalecam, niech zajrzą do lustra.

  • tylko ze pedofilw juz sa w szkolach za pis i przenosi sie ich z parafii do parafii – chcialby pan zeby panu dziecko ptos przel…iał ??? za chwilke pis zostanie zdelegalizowany i osadzony paria zostanie uznana za faszystowska i co pan zrobisz ? Magdalena Ogorek juz pakuje walizy i leci do Rzymu czemu ? panie uciekaja jak szczury

   • Widzisz biedny, zakompleksiony człowieku. W takiej dyktaturze żyliśmy, że nie można było krytykować władzy. Za Donka powróci zamordyzm i kneblowanie ust wszystkim, którzy ośmielą się być krytycznymi wobec nowej kolorowej koalicji.

    • Ogórek już pakuje walizy bo leci do Rzymu ? I to według ciebie ma być kontrargument ? Mały człowieczku żal mi ciebie Ogórek to była tylko takim trybikiem w maszynie z całym szacunkiem dla tej pani ale tak naprawdę była to tak zwany szary obywatel Przypominam ci że osiem lat temu po katastrofalnie tragicznych rządach był taki jeden – Tusk czy jakoś tak który prawie doprowadził do katastrofy Polskę i Polaków gdzie bezrobocie szalało , wojska praktycznie nie było i nie miałby nas kto bronić UCIEKŁ jak zwykły tchórz na ciepłą posadkę do Brukseli Podczas swoich pseudo rządów emeryci nie mieli co do garnka włożyć O przepraszam wspaniałomyślnie podniósł miesięczną emeryturę o dwa złote BRUTTO A najniższą krajową o dwanaście złotych BRUTTO Szkoda słów Wracając do ucieczki porównaj sobie – Ogórek prowadząca wiadomości kontra Tusk premier państwa Widzisz różnicę Dla mnie to jest tak jakby porównać latawiec z samolotem Boeing 737 Obydwa latają a różnica. ? TOTALNIE kolosalna

     • Tak latają obydwa ale latawiec jest nieprzewidywalny, lata tam gdzie wiatr go poniesie. Natomiast Boening lata według ustalonego kursu,do celu.

    • Jak pięknie świnki kwiczą odrywane od koryta:) 🙂 Suweren już zdecydował kogo widzi u steru władzy i wasze kwiki i kłamstwa tego nie zmienią. Żyjcie dalej w rzeczywistości Kaczyńskiego to daleko nie zajdziecie tylko my wyborcy opozycji mamy z Was ubaw na całego.

  • jesli kaczynski obarcza przegrane wybory jakimis sluzbami zagranicznymi tworzacymi partie w Polsce to ja sie pytam co przez 8 lat robil wicepremier ds bezpieczenstwa ktorym jest Kaczynski i jego slużby czyli Wąsik i Kaminski ? cooo ? elektorat nie zada sobie tego pytania bo oni to bez matury slucze jedynie TVP ale ci z maturą logicznie probuja poskladac to w calość i wyciagnac wnioski wiec jak to jest ? ktos mi wyjasni ? ze niby po naszym podwórku obce sluzby sobie hulają? coo ? caly aparat panstwa zostałskierowany przeciw opozycji i nie ma czasu nikt ganiac obcych tak podejrzewam milicja pomnikow pilnje zamaiast łapac złodzieja itd. i teraz niech przyjdzie wojna to lezymy generalowie odchodza z wojska masowo rezygnuja oficerowie eeee terytorialsi beda nas bronic

 3. a co to ja czytam na stronie europartlamentu wiekszosc poslow ZJEP zjednoczonej prawicy no Jaki, Szydlo, Rysio Czarnecki, Kempa GŁOSOWALI ZA JEDZENIEM ROBAKOW ???? no eejjj co na to elektorat ktory byl oglupiany i szczuty w telewizji ??? nie pamitacie w kampanii jak straszyli jedzeniem robakow ? ludzie daliscie sie oglupic za 30 srebrnikow zescie Polske sprzedali za 13stke zescie pozwolili na kradzieze Judasze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj