Strona główna Kultura Wycieczka miejska śladami Obrony Narodowej

Wycieczka miejska śladami Obrony Narodowej

3660
8

Urząd Miejski zorganizował wczoraj wycieczkę ulicami Trzemeszna. Temat przewodni nawiązywał do września 1939 r., kiedy to trzemesznianie postanowili bronić miasta przed nacierającymi Niemcami.

O powołaniu i działaniach Obrony Narodowej Trzemeszna opowiadał zebranym dr Andrzej Leśniewski z UM. Uczestnicy przeszli ulicami miasta zatrzymując się w miejscach szczególnie związanych z tymi wydarzeniami.

W wycieczce wzięli udział zarówno dorośli, jak i grupa zuchów i harcerzy trzemeszeńskiego hufca ZHP.

8 KOMENTARZE

  1. Cel z pewnością chwalebny, ale nasuwa sie pytanie. Czy my w Trzemesznie nie mamy nic więcej do pokazania oprócz wojny, kościoła i cmentarzy?

        • migrantow w wiekszych miastach na wizach za łapówki mozemy pokazac ze Rzad Pis zrobil multi Culti za kase bo za darmo nie kazali wjezdzac dla tych za darmo jest płot

        • odnosnie plakatow o ktorych pan pisze wyzej to niech pan sobie wyobrazi ze byli generałowie Wojska Polskiego grzmia ze skrajna głupota na potrzeby kampanii wyborczej Płaszczak odtajnił publicznie dokumenty scisle tajne a zarobki zony Premiera sa scisle tajne – Rosjanie sie ucieszyli z prezentu darmo dostali stan o naszej armii – Brawa ! bezpieczenstwo Polski nic nie znaczy dla nich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj