Strona główna Kultura WOŚP zagra w niedzielę

WOŚP zagra w niedzielę

15115
59

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz kolejny w najbliższą niedzielę. Na ulicach Trzemeszna wolontariusze pojawią się w godzinach 7:00 – 15:00.

Od godziny 15:00 rozpoczną się imprezy w hali OSiR. Poprowadzą je Siostry ADiHD, a zakończy pokaz sztucznych ogni.

Sztab akcji będzie się mieścił w pomieszczeniach ZSOiZ.

Szczegółowy plan wydarzenia prezentuje załączony plakat.

59 KOMENTARZE

 1. Na ulicach pojawia sie wolontariusze czy zebraki tylko nie pod kosciol gdyz kosciol jest krytykowany przez WOSP na ulicach prosimy bardzo tylko nie blokowac wyjsc z kosciola gdyz to nie jest miejsce na zebranie pozdr. aby wam pogoda dopisala.

 2. Pan Owsiak to anarchista i nie jest tak kryształowy jak się przedstawia i jak chce by widzieli go inni. Wielka Orkiestra to opium dla mas i zasłona dymna dla Bóg wie jakich osobistych jego cełów. Zbiórka pieniędzy dla potrzebujących to tylko skutek uboczny. Najpierw myślał jak zorganizować koncert a nie jak pomagać. I w tym właśnie celu wymyślił Orkiestrę. Wiedział, że nikt mu nie da pieniędzy na demoralizujący koncert za to wszyscy chętnie dają na cele charytatywne.
  Pamiętamy niedawną aferę Amber Gold? Twórcy tego przekrętu byli szanowanymi biznesmenami. Byli szanowani tak długo aż ktoś nie odkrył prawdy. I takich afer w różnej skali było więcej. W różnej skali od małych do bardzo dużych i nie wszystkie były tak nagłośnione.
  Na filmach widać, że działalność przestępczą prowadzi się pod przykrywką działalności dobroczynnej i charytatywnej. A przestępcami są biznesmeni , lekarze, prawnicy. Tylko tacy ludzie są na tyle inteligentni by wymyślić taki proceder. A lump spod budki z piwem to może co najwyżej wymyślić jak ukraść mydło z kibla.
  Filmy kończą się ukaraniem przestępców. Czy tak będzie w prawdziwym życiu?

 3. Anonimie swieta racja napisales co wiedziales te zbiorki pod przykryciem charytatywnym to dorosli powinni bardzo dobrze wiedziec a zlomy sprowadzic inaczej wyzebrac z afriko z nnych kraji i przykleic serduszko to nie problem nawet ludzie nie wiedza na co te pieniadze ida i ilu kolesi z tego zyje masakra chcecie to zbierajcie ale to od samego pocztku smierdzialo i smierdzi tyle juz lat a ciemnolod to kupuje jak chcecie wspirac Owsiaka to niech wam poda konto i wplacajcie a nie pierzecie dzieciakom mozgi i wysylacie na ulice ale to tylko na marginesie w innych panstwach juz sie z nas smieja.

 4. Drodzy Hejterzy,
  jeśli nie zamierzacie pomagać-Wasza spraw i Wasze święte prawo.
  Ale nie przeszkadzajcie i nie opluwajcie tych, którzy nie pozostają głusi na potrzeby innych . A przede wszystkim nie zabierajcie im radości płynącej z pomagania innym !
  Wiwat Orkiestra- na moje 20 zł(jak co roku)możecie liczyć.
  Powodzenia!
  Pozdrawiam
  TDi

  • to nie sztuka wrzucać pieniądze tam gdzie wszyscy. ile obok ciebie jest chorych i potrzebujących. pomogłeś któremuś z nich? wrzucić raz na rok i mieć spokojne sumienie. A ilu stoi z puszkami i zbiera na na prawdę porzebujących do których nie trafią takie miliony? obok takich przechodzisz obojętnie

   • Trafne podsumowanie o zebranych „takich milionach”. Warto wrzucać ile kto może .
    Hejterzy czekamy co jeszcze napiszecie.
    Nie lubicie WOŚP , nie lubicie Owsiaka, nie lubicie ludzi, NIE LUBICIE SIEBIE !!!!!
    Stąd u Was ten niepokój.

    • „Nie lubicie WOŚP , nie lubicie Owsiaka, nie lubicie ludzi, NIE LUBICIE SIEBIE !!!!!:”
     Piękny łańcuszek szkoda tylko żę jest przykładem błędnego wnioskowania.
     Aah dlaczego nie uczą dziś logiki?

   • Drogi Anonimie(z godz.15.47)
    ponieważ nic nie wiem o Twojej wrażliwości i wspieraniu (bądź nie) potrzebujących, dlatego się na ten temat nie wypowiadam.
    Byłbym wdzięczny, gdybyś i Ty stosował się do tej zasady .
    Pozdrawiam
    TDi

  • Didimusie to jest pomaganie to jest zwykle zebranie na ulicy powinno byc karane i tyle chcesz pomagaj wplacaj na konto Owsiaka i final .

   • Drogi Krytyku WOŚP (z godz 17.13)
    zostałem wywołany do tablicy, więc pozwolę sobie na kilka uwag:
    1) póki co żebranie(jeśli już przy tym-nietrafnym -terminie się upierasz), nie jest w Polsce zabronione, a co nie jest zabronione, jest dozwolone
    2) WOŚP corocznie uzyskuje stosowne pozwolenie na organizację zbiórki, więc prowadzi akcję zgodnie z prawem
    3) jako zwolennik najszerzej rozumianej wolności ( w każdym aspekcie: prawnym, gospodarczym, ekonomicznym, politycznym , obywatelskim i religijnym) uznaje prawo każdego człowieka do samodzielnego decydowania o swoim życiu.
    Oznacza to( między innymi), że nie zamierzam wtrącać się w sposób w jaki dysponujesz swoimi pieniędzmi. Spotykając na swej drodze wolontariusza z puszką, masz wolny wybór: wrzucasz, albo nie. Bez względu na to Jaki będzie Twój wybór – uszanuję go.
    Nie rozumiem więc, dlaczego Ty chcesz mnie mojego prawa do wyboru pozbawić. Wszak to moje pieniądze i mój wybór , co z nimi zrobię.
    Poszanowanie prawa do wolności każdej jednostki niesie ze sobą i przykre konsekwencje. Jedną z nich jest zasada poszanowania i akceptacji decyzji i działań innych( oczywiście w granicach obowiązującego prawa), nawet wtedy, kiedy samemu ocenia się te decyzje i działania za nieracjonalne, niemądre, niezgodne z naszymi przekonaniami i wartościami( które wyznajemy), czy wręcz głupie.
    Oznacza to, że nie zamierzam nikogo zmuszać do tego, by swoje 5 zł, zamiast przepić- kupując kolejną „małpkę”- przeznaczył na pomoc innym. Jego pieniądze, jego wybór, jego odpowiedzialność.
    4) WOŚP to nie tylko zbiórka pieniędzy na szczytny ( w mojej ocenie) cel.
    To znacznie więcej. To coś, co w Polsce jest dziś na wagę złota: wspólnota, łączenie ludzi, dawanie dobrego, osobistego przykładu dzieciom i młodzieży. To bezinteresowne pomaganie bliźnim-bez względu na ich przekonania, poglądy, wiek, status społeczny itd
    Człowiek jest istotą społeczną i by prawidłowo się rozwijał musi „nauczyć się” współpracy z innymi, często bardzo różniącymi się od niego. Polacy to naród indywidualistów. Jesteśmy kreatywni, przedsiębiorczy, dobrze wykształceni. Mamy (w większości) wewnętrzne przekonanie o tym, że jesteśmy nadzwyczajni, utalentowani, wprost stworzeni do wielkich rzeczy. Wystarczy posłuchać czy poczytać (choćby i na tym forum) : 3/4 z nas uważa( krytykując rzecz jasna), że lepiej poprowadziłoby naszą kadrę piłkarską, równie duży odsetek jest przekonanych że wiedzą „lepiej” jak usprawnić działanie służby zdrowia, jak ukształtować model edukacji w Polsce, jak lepiej zarządzać naszym zakładem pracy, urzędem, ministerstwem, krajem, Europą i światem.
    I tylko jednej rzeczy nie potrafimy: współdziałać, porozumieć się, znaleźć kompromis, razem coś budować, a nie tylko burzyć.
    WOŚP jest jedną z bardzo niewielu okazji( obok Szlachetnej Paczki) by być razem. Razem organizować, razem poprowadzić zbiórkę, a potem, po jej zakończeniu -też razem- bawić się i świętować .
    By uczyć nasze dzieci: wrażliwości na los innych, tolerancji, tego, ze można i należy samemu się angażować w życie społeczne,( a nie tylko je z bezpiecznej odległości, krytykować), współdziałania, umiejętności pracy w grupie.
    Wdzięczny jestem tym kilku osobom, z Panią Szymańską na czele, za wiarę i wysiłek włożony nie tylko w organizację zbiórki, ale również -a może przede wszystkim- za najlepszy z możliwych- osobisty przykład, działania dla dobra innych. Czy można lepiej wychowywać dzieci i młodzież niż, w praktyce, udowadniać swoim działaniem słuszność wartości i zasad, które się im w szkole wpaja?
    Tej radości i dumy dziesiątków tysięcy młodych ludzi, że, mimo deszczu i wiatru, śniegu i mrozu, nienawistnych i pełnych jadu komentarzy przeciwników- dali radę, nie da się porównać z niczym. I nikt nie ma prawa im tego odbierać !
    Jestem z Wami do końca świata !
    Dziękuję i pozdrawiam
    TDi

 5. Nie chcesz, nie dawaj. A jak jeden z drugim wiecie, że to przekręt to kierujcie się do prokuratury. Zatajenie wiedzy o przestępstwie jest karalne, a IP jest namierzalne.

 6. Nikt nikogo nie zmusza do udziału w zbiórce, wszystko odbywa się dobrowolnie. Skoro tak bardzo nie popieracie takiej formy pomagania to mam nadzieję , że tak samo odmówicie pomocy w szpitalu gdzie być może Wasze lub kogoś z rodziny – zdrowie i życie jest ratowane poprzez sprzęt oznaczony serduszkiem WOŚPU. Domyślam się , że większość osób krytykujących nawet nie wie , że w swoim życiu korzystało z tego sprzętu, nawet o tym nie wiedząc. Każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania, jednek zastanówcie się czy opinia jest oparta na faktach, czyli sytuacji która Was osobiście dotknęła i WOŚP uraziła Was osobiście czy też opieracie swoje opinie na mediach.

  • Zasadniczo uważam że najlepiej aby tacy zaparczywi przeciwnicy wszystkiego nosili na piersi identyfikator z info iż w razie czego proszę nie pobierać moich organów do przeszczepu, proszę nie ratować mnie czyjąś krwią gdyż sam nie oddaję albo proszę mnie nie ratować na żadnym sprzęcie zakupionym przez wielką orkiestrę… Itp itd. Ciekawe ilu by za ryzykowało.

   • Oczywiście. Każdy powinien mieć taki identyfikator stosownie do swoich zasług np. opierdalam się w pracy, kradłem w sklepie, dokonałem rozboju, byłem w milicji, byłem w SB, byłem w ORMO, byłem w PZPR itd itd

  • Super
   Tak przy tej okazji powinniście trochę rozpropagować badanie do DKMiS
   Rozdawać może darmowe porobniki do pobrania wymazu
   Może zwiększy się liczba potencjalnych dawców
   U nas jest ich wciąż mało

 7. Napiszcie durne ludzie małą karteczke,,,,, proszę nie leczyć mnie ,pod żadnym z aparatów gdzie jest serduszko …. i włożyć sobie do portfela – efekt murowany

 8. Dajcie Rydzykowi, dajcie Kaczyńskiemu, dajcie Cudzie, dajcie czarnym, dajcie reszcie tych złodziei i oszustów. Dajcie prezesowi NBP ale jak będziecie potrzebować pomocy to nie korzystajcie że sprzętów zakupionych przez WOŚP.

  • Twoje pieniądze, twoja sprawa co zrobisz. Możesz dać dziecku kture kupi siebię jakąś zabawkę kturą za tydzień wyżuci. Ja dam na zbiórkę bo widzę że sprzęt zakupiony za środki zebrane przez WOŚP może kiedyś uratować życie lub zdrowie mojego dziecka.

 9. A czy ktoś pamięta jeszcze jak sztaby wysyłały wolontariuszy by chodzili od domu do domu? czy już wszyscy zapomnieli? A nie mieli takiego prawa. Czy te osoby odpowiedziały jakoś za to?

 10. jeżeli ktoś może ofiarować przykładowo 20 zł na cele charytatywne to dlaczego nie da Owsiakowi 15 a 5 wpłaci gminie na poprawę bezpieczeństwa, utrzymanie dróg, przedszkoli itd????

 11. Kto jest szefem czy opiekunem wolontariuszy w Kruchowie? Pan Majewski? To proszę mu przekazać, że orkoestra jest w niedziele a nie już dziś (10 styczeń, czwartek) i że chodzenie po domach jest zabronione!!!!!

 12. Jak chodzili dziś w Kruchowie dziś to nic złego . W szkołach innych też wcześniej były różności na rzecz orkiestry i nikomu to nie przeszkadzało i zbierano. Mamy nawet upiekły placki i to źle ,że w czwartek?
  Opiekunie wolontariuszy miej złośliwości w d…e.
  Ktoś wyraźnie cię nie lubi, choć masz szlachetne serce.

 13. Szefem czy opiekunem wolontariuszy w Kruchowie jest na pewno dobry człowiek,
  Popieram złotówkę.
  WOŚP to esencja dobroci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj