Strona główna Sport i rekreacja Wiktoria Trzcińska Mistrzynią Polski w sztafecie

Wiktoria Trzcińska Mistrzynią Polski w sztafecie

2017
5

Trzemesznianka Wiktoria Trzcińska, reprezentantka CWZS Zawisza Bydgoszcz, została Mistrzynią Polski w sztafecie juniorskiej 4 x 100 metrów (U18). Tytuł wywalczyła na 24. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Chorzowie.

Wiktoria wraz z koleżankami z klubu pokonała MKL Toruń o sześć tysięcznych sekundy z czasem 48,22 s.

Jak sama mówi, tegoroczny sezon nie był dla niej łatwy. Nasza sprinterka trenowała nie tylko na kompleksach „Zawiszy”, ale także na kilku obozach sportowych w kraju i za granicą (m.in. Szklarska Poręba, Puck, Ustka i Hiszpania – Lloret de Mar).

W sezonie letnim startowałam na mitingach w całej Polsce: m.in. w Białymstoku, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół (zajęłam tam 1 miejsce na 100 m, 2 miejsce w sztafecie 4 x 100 m oraz 1 miejsce drużynowo) czy w Warszawie, gdzie uzyskałam rekord życiowy na dystansie 100 m – 12,61 s.” – mówi W. Trzcińska.

Jej trenerem jest Jacek Lewandowski (także trener Mariki Popowicz i Kadry Narodowej Sprinterów).

Wiktoria za naszym pośrednictwem pragnie podziękować Marcinowi Jakubiakowi za zauważenie jej predyspozycji i rozpoczęcie przygody z bieganiem.

5 KOMENTARZE

  1. Wielki sukces Wiktorii i Pana Jakubiaka, wspaniałego nauczyciela Wf i niestety byłego dyrektora szkoły nr2. Ach ,co tam konkurs… sukcesy uczniów to prawdziwa radość.Obu panom i Jakubiakowi i nowemu też życzę dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj