Strona główna Sport i rekreacja Wielki sukces Bartka Barana

Wielki sukces Bartka Barana

1881
21

Przy okazji odbywającego się w Krynicy Forum Ekonomicznego odbyła się wielka impreza – Festiwal Biegowy. Złożyły się na nią różnego rodzaju biegi, w tym najbardziej ekstremalny – Bieg 7 Dolin.  Trasa przebiegająca po górach i dolinach Beskidu Sądeckiego miała długość 100 km.

Nie, to nie pomyłka – 100 km! Dla nas , mieszkańców nizin, dla których wejście na niewielki szczyt jest często wielkim wyzwaniem, przebiegnięcie takiego morderczego dystansu wydawać się może czymś niewykonalnym dla człowieka.  A jednak, na starcie stanęło 606 śmiałków. Organizatorzy wyznaczyli limit 16 godzin na pokonanie trasy, udało się to 346 zawodnikom.

Wśród nich znalazł się trzemesznianin Bartek Baran. Ukończył bieg w pięknym stylu uzyskując czas 14:59:25. Bartek wystąpił oczywiście w barwach BOLT Trzemeszno, którego jest pomysłodawcą i wielkim entuzjastą. Po biegu powiedział:

Góry przerosły moje wyobrażenia… dla mnie to było tak jak dla Justyny Kowalczyk ostatni etap Tour De Ski, chociaż ona jest już przyzwyczajona, a dla mnie wstyd przyznać – to był pierwszy raz. Mnóstwo złych przygód na trasie i niesamowity ból, z którym trzeba było się oswoić, wręcz zaprzyjaźnić. Niesamowici kibice tam na górze oraz na dole, na mecie w Krynicy.”

Bieg wygrał  Węgier  Németh Csaba  z czasem 8:37:58, wśród kobiet najlepsza była Magdalena Łączak z Mielca z czasem 10:07:33 zajmując bardzo wysokie 8 miejsce w klasyfikacji generalnej.

W imieniu redakcji serdecznie Bartkowi gratulujemy!

Bartek na mecie Bartek na mecie Bartek na mecie

21 KOMENTARZE

  1. limit czasowy 16 godzin??? no cóż, ja mogę podjąć się PRZEMASZEROWANIA tej trasy w, powiedzmy, tydzień 😉

    Gratulacje 🙂

  2. Cieszę się ,że mogłam dowiedzieć się o tym,że mamy w Trzemesznie takiego biegacza.Nie wiedziałam,że on był pomysłodawcą coraz bardziej popularnego i sympatycznego BOLTA.A dodatkowo wiem kto jest kto,znałam go tylko z widzenia,teraz już ze zdjęcia.

  3. …również jestem bardzo dumna z osiągnięć tego Pana i przy okazji składam szczere gratulacje!!!!jak patrzę na te zdjęcia to mam wrażenie,że Pan Bartek zgubił ok.20 kg,czy chciałby zdradzić tajemnicę jak to zrobił???!!!wzięłam już pod uwagę bieganie….:D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj