Strona główna Polityka Wiceburmistrz 65%, szeregowy urzędnik 5%

Wiceburmistrz 65%, szeregowy urzędnik 5%

6420
70

Wzrost wynagrodzeń pracowników Urzędu Miejskiego był przedmiotem interpelacji złożonej na lutowej sesji Rady Miejskiej.

Podwyżki jakie miały miejsce zainteresowały Kacpra Lipińskiego. Zwrócił on uwagę na bardzo wysoką, bo 50% podwyżkę dla zastępcy burmistrza przy około 5% podwyżce dla pozostałych pracowników, w tym kierowników.

Radny zaznaczył, że „nie boli go podwyżka wiceburmistrza” tylko tak znaczna rozbieżność w porównaniu z szeregowymi pracownikami. Zauważył przy tym, iż wzrost wynagrodzeń dla urzędników nie pokrywa nawet stopnia inflacji.

W odpowiedzi burmistrz Krzysztof Dereziński poinformował, że wzrost wynagrodzenia jego zastępcy wynika przede wszystkim z przepisów ubiegłorocznego Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Podwyżka miała też zmniejszyć dysproporcję pomiędzy uposażeniem zastępcy a burmistrza (15.576 zł).

Jak nas poinformowała skarbnik Hanna Koperska, wynagrodzenie wiceburmistrza przed podwyżką wynosiło 8.544 zł brutto i składało się na nie: płaca zasadnicza 3.800 zł, wysługa lat 760 zł, dodatek funkcyjny 1.760 zł, dodatek specjalny 2.224 zł.

Po podwyżce wynosi ono 14.130 zł (płaca zasadnicza 7.200 zł, wysługa lat 1.440 zł, dodatek funkcyjny 2.200 zł, dodatek specjalny 3.290).

Jak widać, wzrost był większy niż wyliczył to radny i wynosił 65%. W swej odpowiedzi burmistrz wskazuje również, że podwyżka jaką przyznał swojemu zastępcy nie była maksymalną. Jak zauważa, maksymalna płaca zasadnicza zastępcy w gminie do 15000 mieszkańców – według rozporządzenia – może wynieść 8.340 zł, a dodatek funkcyjny 2.900 zł.

K. Dereziński zaznaczył, że traktuje interpelację K. Lipińskiego jako postulat i rozważa ponowne przyjrzenie się wynagrodzeniom, a co za tym idzie wprowadzenie kolejnych podwyżek. Ma to jednak dotyczyć tylko kierowników referatów. O szeregowych pracownikach nie wspomniał.

70 KOMENTARZE

 1. A może tak k…a podwyżki dla pracowników szkół ( woźnych sprzątaczek kucharek itp) jeśli tacy rozrzutni jesteście.

 2. Większą odpowiedzialność i ryzyko konsekwencji ma kasjerka w markecie, ale ona może pomarzyć, że dostanie 9500 na rekę. A tu panowie stawiają pomniki, placyki, 2x zmiana koncepcji co zrobić z zawodówką i to wszystko bez konsekwencji i na NASZ koszt.

 3. Czy Trzemeszno stać na vice ? 170 tys. rocznie na jednego zbędnego urzędnika przy braku inwestycji, rozwoju gminy. To kwota bez dodatków, itp. Tak wychodzi połowa budżetu na pensje, a zaraz będą wielkie dlugi jak wszystko podrożało. Trzemeszno jako najgorszą gmina w kraju,. Dziurawa, mało atrakcyjna jako wysypisko wszystkiego. Wiosna, urzędnicy załatwili miliony na rozwój gminy, teraz się zacznie, a nie czekaj to Trzemeszno, urzędnicy mają pensje to nic nie będzie.

  • Tak sobie ludzie wybraliście więc o co hałas? Wy tyracie za jakieś marne pieniądze a tu proszę. Ponad 14 tysiaków brutto. Za rok wybory. Znowu wybierzecie ten duet, który tylko odlicza dni do emerytury. Jak wygrają wybory to będzie taka impra że głowa mała. Jeden nabywa prawa emerytalne w trakcie kolejnej kadencji a drugiemu wraz z, końcem.

  • Nawet wc stać na zastępcę! Jak się bawić – to się bawić i to na bogato! Najważniejsze, że ronda już pobudowane,dąbrowskiego i Jana św. wyremontowane i ławka w kościółku zarezerwowana…

 4. A ja pytam czym się oni zasłużyli dla gminy że takie podwyżki kasy. Jakby patrząc co się dzieje w naszej gminie to powinni im zabrać a nawet zwolnić z stanowisk. Bo to tylko wstyd i brak poszanowania mieszkańców gminy. Niech powiedzą na ile nas zadłużyli odkąd pracują w gminie.

  • P.Jankowski,drugi po burmistrzu jak wy zarządzacie,masakra,w firmie prywatnej za takie działanie to kopa w d…..,wyrzuceni na bruk,nawet kłopoty były z napisem na tablicy ,nie potrafił p.Jankowski przyznac się do tego,tylko jałowe gadulstwo,miernota itp.ci ludzie zatracili poczucie wstydu,kompromitacja

 5. Temu wszystkiemu przyglądają się radni. Przy całym szacunku do radnego Lipińskiego i jego wniosków skądinąd słusznych. Od pisania kolejnych wniosków nie zmieni się sposoby zarządzania tą gminą. Tu potrzeba ten duet od przysłowiowego żłoba oderwać a wraz z nimi tych wszystkich, którzy są niekompetentni i nieefektywni. Trochę by się luźno zrobiło. Dlaczego nie zrobiliście referendum kiedy mogliście to zrobić? Wówczas taki kandydat na burmistrza jak radny Lipiński mógłby coś zmienić. Świeża młoda krew a nie jakieś leśne dziadki. Inaczej to będzie tylko pier- .o- le – nie o Szopenie.

  • Referendum nie było bo „opozycyjny” przewodniczący tylko na mieście dużo gada, a jak jest każdy widzi. Co do Pana Lipińskiego, to zgodnie z powiedzeniem „kropla drąży skałę”, oby nam przybyło tych kropel zanim ta gmina zbankrutuje.

 6. To skandal ,na nic w tej gminie nie ma,nawet klub sseniora działający przy domu kultury nie ma na wyjazdy aby reprezentować gminę na zewnątrz,p.dereziński kpisz z nas,twoja argumentacja taka że to jeszcze nie maksymalna,drwisz sobie,czy jak jest górna granica to nie oznacza wzrost o 65%,za co, za marazm w tej gminie

 7. Za co dodatek specjalny otrzymuje ten człowiek,jest funkcyjny,za co więc specjalny,co on specjalnego robi,coś nadzwyczajnego,specjalny to chyba za to pracownik wykonuje ponad to co do niego należy,przyznaje się go raczej na krótki czas ,co wy radni,p.Nitka też to akceptujecie,czy to nie kompromitacja

  • Radni… dobry żart. Przecież niedawno dostali podwyżki procentowo podobne do wiceburmistrza. I to jest największy sukces rady tej kadencji.

 8. Jakie są sukcesy Derezińskiego i vice od początku? Co zyskała gmina ? Kaczyński mógłby Trzemeszno pomylić z Ukrainą. O matko jakie zniszczenia. Kamienice i drogi jak po bombardowaniu. Tyle budynków pustych itp.

 9. Dodam także swoje trzy grosze .We wtorek będąc w Mogilnie odwiedziłam tamtejsze targowisko wcześniej moje zakupy robiłam przy ulicy, więc nawet nie wiedziałam co jest dalej. Ty razem poszłam dalej i zobaczyłam Obiekt na miarę XXI wieku – stragany pięknie zadaszone chyba to jest półokrąg , chodzić tam i robić zakupy to czysta przyjemność . W czwartek zaś byłam na naszym gminnym ” pożal się Boże ” targowisku , gdzie wiatr hula z każdej strony że nie wspomnę o tych zadaszeniach ,które nie wiadomo po co są. Miałam okazje usłyszeć rozmowę z której wynikało, że o wyglądzie – profilu? trzemeszeńskiego placu targowego zadecydował pan v-ce burmistrz nie uwzględniając sugestii użytkowników czyli sprzedających na tym placu. Tak sobie myślę dlaczego ten pan nie posłuchał ” głosu Ludu” ?

 10. No teraz przed wyborami to beda sobie walic na maksa bo po wyborach mozebyc adiu panie Lipinski w panu nadzieja chociaz ty troche kontrolujesz co tam sie wyprawia i tak trzymac bo robia co chca

  • Pan Lipiński to wszystko pod publikę,którą on jest kadencję i co z tego wynika poza zadawaniem pytań,chłopaszek któremu się wydaje że coś mu przebłyska,co rozwiązał w tej gminie,chciałbym konkrety,np.czy uzyskał jasne odpowiedzi odnośnie nagród na dzień nauczyciela,w tym żony burmistrza,był szok w dniu sesji i co dalej,nic

   • A co może jeden radny, niemający poparcia większosci? Dobrze, ze chociaż pyta, bo sa i tacy co to pytania nie zadali od początku kadencji

   • No Ty to faktycznie samorządowiec jesteś i Twoje działania widać na każdym kroku. Wystartuj w wyboraxh i działaj, chociaż mam wrażenie, że Ty już w tej radzie jesteś tylko Twoje światło przygasło.

   • W przyszlosci zastepca pani Burmistrz bedzie pan lipinski zobaczycie i robota bedzie szla jak tralala tylko trzeba wspolpracowac a nie sie opluwac

 11. A inni bismesmei Trzemeszna się też niech z polisą od budynków rozliczą 😟połowę Trzemeszna kupić potrafią a głupie 2 tysięce cieszko wypłacić 🤭do sądu proszą by iść masakra

 12. Podwyżki dla kierowników? Dla kogo i w jakim wymiarze? Za co? Bo się im należało? Czy za te wydane pieniądze na kolejne koncepcje na zawodówkę? Za te „niezliczone” ilości projektów, które otrzymały dofinansowanie? Za te chodniki, które nie zrobiono przy remoncie mogileńskiej? Za te dziurawe ulice ? Za te zarośnięte krzakami drogi? Za te zadłużenie na kilkanaście milionów złotych? Za ten „hotel Paradise” w Jastrzebowie? To jest Wasz koniec. I możecie się śmiać. Ludzie! Czy Wy to widzicie? Pytam tych, którzy nie są powiązani z tą władzą. Urzędników, nauczycieli i „zaufanych” kontrahentów nie pytam bo im taka sytuacja gra. Oni będą głosować za tą ekipą.

 13. To nasze pieniądze trze a obalić ten rząd i za tą pracę i ciągle podwyżki powinni oddać połowę pensji razem z radnymi. Jak to mówi CW wszyscy won jak szkodzą obywatelom.

 14. Czas przyjrzeć się tym wszystkim kierownikom skoro burmistrz zamierza obdarować ich podwyżkami. Po wynikach gminy widać, że z wykształceniem i kwalifikacjami. Skąd oni się wzięli?

 15. Kto nigdy jednorazowo nie dostał podwyżki wynagrodzenia o 65%, niech pierwszy rzuci kamieniem! Wy hipokryci zakłamani!

 16. Ja sie pytam Tu na forum czy faktycznie gmina potrzebuje ZASTEPCY ???
  nie prosciej wybrac burmistrza ktory nie bedzie „chorowal” ? zrobic badania stanu zdrowia itd przed wyborami ?

  • Ostatnia głośna deklaracja burmistrza o tym, że nie będzie ubiegał się za rok o kolejną kadencję to zwykła ściema. To że tak gada to nuta, która była grana przed każdymi wyborami. Robienie z siebie najbardziej pokrzywdzonego. Jak widać ludzie lubią być robieni w. W 2010, 2014, 2018 była ta sama melodia. Także dla urzędników i radnych podwyżki wynagrodzeń a dla mieszkańców podwyżki opłat i podatkowych.

 17. Czy wreszcie dostaną podwyżki pracownicy administracji i obsługi w szkołach?!?!?! Zawsze byli na samym końcu. „Władcy” powinni nareszcie potraktować tych ludzi POWAŻNIE! Ci ludzie dostają ochłapy finansowe!!! Czy RM może zainteresować się tym problemem?

  • Nie gorączkuj się tak. Niedługo sporo rak do pracy będziemy mieli. Nie podoba się pani pensja i praca ma pani miejsce mamy mamę z Ukrainy.

  • Niby z jakiej racji? Nie podoba się praca czy pensja to zmieńcie. Takie mądre rady słyszy Polak od Polaka od lat. Wolny rynek.

  • Jakie podwyżki dla innych, z czego ? W kasie tylko dlugi są. Niech inni się cieszą jak na zimę będzie opał i ciepło. Gminia jest bankrutem.

 18. to tez dlatego spier..m z tej dziuru – szambo bagno i truciele powietrza k..a bylem raz na pol roku w tym kozim miescie i tam sie oddychac nie da tym szajsem ze ludzie nie widza zroznicy – co wy raka chcecie dostac ??? powietrze macie tak zanieczyszczone ze wsiadalem w auto i wyjezdzalem

  • Spokojnie panie drogasny niedługo rak do pracy będzie tyle zw wyremontują. One są takie bo nam brakuje pracowników i nie ma kto robić. Poczekajmy na fale 5 mln uchodźców będzie miał kto pracować w końcu

 19. Ja mam takie pytanie czy budynek po domu dziecka jest już gotowy na przyjęcie uchodźców? Tyle osób szuka domów może zostaną u nas na dłużej póki co mogli by mieszkać w tym domu dziecka. Co nasza gmina zrobiła w tym kierunku?

   • w końcu załatają dziury pracownicze bo nastały czasy ze madki nie chcą się wziąć do pracy lepiej żyć z socjalu tipsy rzęsy brwi kolidują z praca przecież

 20. Zgadza się.że podwyżka 5% nie pokrywa stopnia inflacji.Najniższa płaca minimalna od 2018r. wzrosła o 910,00 zł i co najmniej tyle każdy pracownik powinien otrzymać.Tymczasem płace urzędników zbliżają się do minimum

 21. teraz juz wiem dlaczego SzeFc tak chce zostac „pierwszym” lub chociaz „drugim ” trzecie miejsce go nie interesowalo

  • Oj tak to racja,w czasie kampanii łaził od domu do domu i mamonił,dzisiaj widzimy co on prezentuje w tej radzie,miał chrapkę być burmistrzem i to wielką,jednak dobrze że nim nie został!!!!!!!,co on opowiadał i wypowiadał o innych kandydatach,ten to taki a tamten to ….., teraz to już się nie pokazuj,drzwi są już dla ciebie zamknięte,zapamiętaj to sobie

 22. A skąd gmina ma pieniadzena podwyżki czyżby podatnik był hojny ? może znów podwyżki opłat ? żeby urzędnika żyło się dostatnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj