Strona główna Kultura Warsztaty z grafiki komputerowej w ZSOiZ

Warsztaty z grafiki komputerowej w ZSOiZ

1373
19

W ubiegły piątek w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie odbyła się VI tura warsztatów z grafiki komputerowej, organizowanych we współpracy z Wyższą Szkołą Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu oraz Indiana University Purdure Indianapolis (IUPUI) z USA.

„Spotkania z grafiką komputerową” w ZSOiZ w Trzemesznie mają już swoją tradycję, gdyż odbywają się od 2011 roku z inicjatywy nauczyciela matematyki i informatyki pani Aurelii Tyckiej – Witek.

W tegorocznych warsztatach uczestniczyli zainteresowani uczniowie klasy I i II LO. Prowadzącym zajęcia był profesor Clinton Koch – wykładowca programów grafiki komputerowej.

W części warsztatowej uczniowie  zmagali się z programem Photoshop pod kierunkiem prof. Kocha i jego studentów. Zajęcia odbywają się w języku angielskim co sprawia, że uczestnicy nie tylko poznają podstawowe techniki używane do projektowania i korekty zdjęć w programie Adobe Photoshop, ale również doskonalą umiejętności komunikacji w języku angielskim.

Po zakończeniu warsztatów uczniowie biorący w nich udział otrzymali odpowiednie certyfikaty potwierdzające znajomość programu.

W czasie pobytu w szkole, goście zwiedzili Izbę Tradycji. Uczniowie Hubert Harłożyński i Igor Matuszyński przedstawili im historię placówki w języku angielskim. Spotkanie zakończyło się deklaracją dalszej współpracy i obietnicą przyjazdu za rok.

(ZSOiZ)

19 KOMENTARZE

 1. Dobry kierunek działania szkoły! Mniej imprez i działań „na pokaz”, a więcej konkretów, jak tan powyżej. Więcej zrozumienia i wyczucia aktualnych potrzeb i aspiracji młodzieży. Dostosowanie kwalifikacji kadry nauczycielskiej do aktualnych wymagań programowych i wyzwań cywilizacyjnych, a nie puste gadanie o zwalnianiu, czy nie zwalnianiu nauczycieli. Ta Szkoła ma jeszcze szanse na przetrwanie, ale trzeba zmienić sposób myślenia odpowiedzialnych za jej trwanie osób.

 2. Zauważ, że ta szkoła działa kierunku aktualnych wymagań programowych od zawsze, bo nie może działać poza programem nauczania, który jest jeden dla wszystkich szkół w Polsce opracowany przez MEN, czyli nie można uczyć, bazując na nieaktualnym programie – w szkole zawsze musi być aktualny program nauczania. A co do wyzwań cywilizacyjnych, to z artykułu wynika, że w LO zajęcia z grafiki komputerowej organizowane są cyklicznie od 2011 roku czyli już 6 lat. Zgadzam się z Tobą,że szkoła ma szanse na przetrwanie tylko władza i mieszkańcy Trzemeszna powinni jej dać szanse. A nie przekreślać ją z góry niezauważając tego, co w niej dobre. Zapewne uczniowie tej Szkoły osiągają sukcesy w różnych dziedzinach. Dlatego zachęcam Dyrekcję Szkoły, by informować społeczność Trzemeszna o tym co w szkole się dzieje, tak jak robią to inne szkoły np. okazją może być podsumowanie roku szkolnego 2016/2017. Może to zamknie usta tym wszystkim, co bez przerwy rozsiewają plotki, o tym że szkoły nie będzie. Myślę, że szkoła przy pomocy mieszkańców Trzemeszna przetrwa.

 3. Do tej pory postrzegałem szkołę przez pryzmat jedynie słusznej idei i pewnego badziewnego, zakłamanego filmu, na który wysłano uczniów. Po tym artykule widać, że dzieje się tam dużo dobrego na polu przedmiotów ścisłych. Warsztaty z udziałem amerykanów to już nie byle co. Parafrazując klasyka napiszę – idźcie tą drogą.

 4. konczylem te szkole i powiem tylko ze znalezc prace po niej ciezko nikt nie wie co to za szkola a same zajecia to moglbym opowiadac w nieskonczonosc co tam za cyrki sie dzialy jak studenci wylamali drzwi wchodząc bo chcieli sciagac i ostatnie miejscowy najlepsze a jak sie okazalo ze egzamin jednak w innej sali na piętrze to jeden kolega zostal stratowany na schodach 🙂
  Nie mowiac juz o wnoszeniu kotów i psów na wyklad byle tylko zajec nie bylo a zajecia z matmy to tez skecz bo wykladowca zadnego zadania nie ukonczyl tylko stale mowil „nooo ale przyklad liczenia jest dobry” zadne z rozwiazywanych zadan na tablicy nie pokrywalo sie z wynikiem na koncu ksiazki !
  Cuda na kiju a za samo juz posiadanie sciągi byl wylot z sali mimo ze ktos nie sciagal tylko mial w kieszeni 🙂
  Ta skola przy Trzemeszenskim LO to plac zabaw w LO czlowiek mial respektu troche do nauczycieli a w WSKIZ to wolna amerykanka

  • Pane Kolego – to niebyły warsztaty z matematyki, z którą musiałeś mieć mnóstwo kłopotów, tylko z grafiki. Nielubiłeś chyba chodzić do szkoły – trudno.

 5. Jeśli ta szkoła jest taka denna, to co Ty sobą reprezentujesz!? Szkoła to nie tylko nauczyciele i wykładowcy, ale przede wszystkim uczniowie i studenci. Jeśli WSKIZ jest tak słaba, to po co do niej poszedłeś? Jak ją znalazłeś skoro nikt nic o niej nie wiem? Pisząc takie teksty sam sobie wystawiasz świadectwo.

  • Czytaj ze zrozumieniem. Nie jest napisane, że absolwent WSKIZ nie ma racji, tylko, że niezbyt dobrze o nim świadczy to, że wybrał taką szkołę. A jeśli nie wiedział na początku, co to za szkoła, to po co kontynuował w niej naukę, kiedy już się dowiedział jaka jest. Każdy podejmuje decyzje i ponosi ich konsekwencje. Jeśli było mu na studiach wygodnie i łatwo studiować na takiej uczelni, to niech teraz nie narzeka, że ma trudności ze znalezieniem pracy. Trzeba było o tym myśleć wcześniej.

 6. Szanowny absolwencie WSKiZ. Jeśli liczyłeś, że szkoła przygotuje Cię do znalezienia pracy to oznacza, że nie znasz realiów dzisiejszego świata. Dzisiaj dyplom wymagany jest tak naprawdę tylko w instytucjach publicznych. W prywatnych firmach wymaga się przede wszystkim wiedzy, umiejętności. Bardzo często atrakcyjną pracę otrzymują absolwenci kierunków w ogóle nie związanych z danym stanowiskiem pracy a czasami nawet bez dyplomu. Jesteś zwykłym nieudacznikiem i nie obwiniaj za to szkoły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj