Strona główna Kultura Warsztaty dla seniorów

Warsztaty dla seniorów

2149
6

Stowarzyszenie „Promyk” zorganizowało warsztaty dla seniorów i osób niepełnosprawnych. Uczestnicy spotykali się w trzemeszeńskim Domu Kultury raz w tygodniu, przez dwa miesiące. W tym czasie mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami rękodzielniczymi, ale także skorzystać z fachowych rad.

W tajniki scrapbookingu i decoupage wprowadziła ich instruktorka Aneta Liszkowska. W organizacji pomogli także pracownicy DK. Okazało się, że przedmioty codziennego użytku – jak na przykład pudełka do słodyczy – mogą przybrać niezwykle artystyczną formę.

W piątek odbyło się zakończenie warsztatów połączone z wystawą wykonanych prac. Osobom zaangażowanym w prowadzenie zajęć – na czele z Heleną Strzelecką, prezesem „Promyka” – podziękował burmistrz Krzysztof Dereziński.

Na zakończenie odbyło się spotkanie przy kawie dla wszystkich uczestników i organizatorów.

Projekt był w większości finansowany przez gminę, w ramach współpracy z organizacjami pożytku publicznego.

6 KOMENTARZE

  1. Teraz tylko czekać , kiedy FB Burmistrza „ożyje”, który to zamilkł po ostatniej elekcji ( a miał być bardzo aktywny, kontakt z ludźmi i w ogóle cuda na kiju) . Żałosne co potrafią robić ludzie przed wyborami – szkoda, że 3/4 kadencji mają w d…. Wyborców (celowo przez duże „W” – bo po wyborach, są dla nich wyborcami przez bardzo małe 'w’). Teraz skwery, drogi, chodniki … Ciekawe, że przed wyborami można. Ciekawe …..

  2. Mała sugestia w sprawie placyków . Kto wymyślił i zaprojektował wykonanie kolejnego kiczu jakim jest pl. Św. Wojciecha .
    Plac , który nie wtapia się zupełnie w architekturę tego miejsca . Nie stanowi integralnej części z otoczeniem .
    Zabrakło jeszcze jednej piramidy . PIRAMIDY ABSURDÓW . Może wówczas odzwierciedlałoby to sens nadania temu miejscu takiego kształtu . ,,0,, wyczucia , smaku , estetyki . Wyrosło coś jak przysłowiowy wrzód na d….ie . Panie Burmistrzu niech Pan wraz ze swoją świtą trzyma od tego miasta ręce z tyłu . Doprowadza Pan do tego , że Nasze miasto zatraca zupełnie swój charakter .

  3. Dziękuję za wspaniałe twórcze szkolenie które daje mi inspiracje do dalszego tworzenia i rozwijania swoich umiejętności.Dzieki któremu mój czas,gdy jestem na emeryturze szybciej upływa i dzięki temu nabyte umiejętności mogę przekazać wnukom.Zawdzieczamy to Burmistrzowi i władzom Miasta i osobom zaangażowanym w działalność Warsztatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj