Strona główna Na sygnale Wandale upodobali sobie pomost?

Wandale upodobali sobie pomost?

2082
31

Pisaliśmy niedawno o dewastacji elementów nowego pomostu na przystani przy Jeziorze Popielewskim. W sobotę wandale ponownie dali o sobie znać. Tym razem nie ujdzie im to płazem.

Patrolujący jezioro i okolice strażnicy Społecznej Straży Rybackiej zauważyli na pomoście ogień.

Okazało się, że dwaj młodzi mężczyźni postanowili rozpalić tam ognisko. Dodajmy – pomost wykonany jest w całości z tworzywa sztucznego. Na skutek interwencji strażników nie doszło do większych uszkodzeń, na pomoście pozostał jednak trwały ślad po ogniu.

O zaistniałej sytuacji została już powiadomiona policja, która podejmie w tej sprawie przewidziane prawem czynności.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

31 KOMENTARZE

 1. Co za ludzie:/ szkoda gadać. Patologia!!! Tyle pieniędzy wydano na ten pomost, przyjdzie banda i wszystko psuje:(. Karać, karać i jeszcze raz karać.

 2. Powinni dostać mandat i 300 godzin z miotłą w komunalce do odrobienia! Nic nie można w tym mieście zrobić, nic. Za ładnie? To zamiast skwerów poligony porobić, bo co się ktoś postara, trochę lepiej wygląda to wszystko to inny idiota popsuje!

 3. Nic nie może być już ładnego i przydatnego w naszym mieście. Co zrobią to te „obiboki „ zniszczą. Nie maja co robić to niech się do pracy wezmą. Miasto coś zrobi , a taki przyjdzie i rozwala , a później wielce się wypowiada ze nic się nie dzieje w tym Trzemesznie. A po co coś robić ? Skoro i tak albo się pobiją albo zniszczą. Nie potrafią nic uszanować… brak słów.

 4. NAJWAŻNIEJSZE ŻEBY NIE ZNISZCZONO PRZYCHODNI PO ZWOLNONYM BUDYNKU. RATOWAĆ TRZEBA TO MIEJSCE ABY LUDZI RATOWAĆ.

 5. Chodzę na spacer z psem w okolice pomostu i jak widzę młodzież z piwem papierosami niektóre spuszcza głowę bo myślałem ze ich nie poznam zadaje sobie py tanie gdzie rodzice są wtedy bo dla mnie 13 czy 14 latka którego nie ma w domu około 22 to wina rodziców takie dzieci wypija piwo i są wielcy i pokazują co to nie oni i skutki tego są takie wandalizmu.wystarczy przejść kolo siłowni i jest kamera a obok młodzież trawa piwko i hajlajt …

 6. Oczywiście to wina tylko rodziców.Myślę,że bardzo wysokie mandaty(kilku tysięczne) by szybko sprawę załatwiły.Kilka lat temu trzynastoletni rzekomo kibic,co robił na drugim końcu dużego miasta w nocy,to co matka nie wiedziała,że łóżko puste.

 7. Na siłowni spotyka się tzw”element”.Dziewczyny może 15latki z papierosem i piwkiem-po co te kamery???Chłopaki symulujący ćwiczenia,tylko po to,żeby włączyć ogłuszajązą i męczącą muzykę.Leżą i siedzą na chodniku aż strach przejść.A policja…?Nic!!!

 8. Ludzie ludzie rewitalizacja PL. Wojciecha jeszcze nie skonczona a juz obsrywana przez psy posadzone rosliny lada dzien uschna obszczywane przez wielkie psiska prosimy zajac sie tym .

   • Za wpuszczanie psa w kwiaty karac karac i jeszcze raz karac tepcza wszystko i niszcza po co to bylo robic wstawic tabliczki 'SRALNIA DLA PSOW I TYLE WLASCICIELE WSTYDU NIE MAJA ZALOZYC KAMERE I MANDATY WLEPIAC MOZE SIE NAUCZA CZYSTOSCI.

 9. Dlaczego burmistrz nic nie zrobi aby młodzież miała możliwość wylądować energię brak klubów zainteresowania a czy ktoś wpadł na pomysł żeby porozmawiać o zainteresowaniach dac możliwość rozwoju organizacji po prostu okazać że nie sa pozostawieni sami sobie a burmistrz daje kase na imprezy w Mjjanowo Ostrowite kamienica kruchowo kielbaski i […] wie co a młodzież co ma robić modlic się za burmistrza aby dostał mały wyrok tu jest problem poważny z radnymi wladzą a nie z młodzieżą im należy wskazać co moga oczekiwac od władzy a wy co zrobiliście w tym kierunku członkowie rady gminy-radni-? Kluby sportowe tak ale to nie to brazylijska mentalność kluczem jest rozmawiać i pozwolic dcydowac uczyc opowiedzialnosci aby poczuli ze sa potrzebni ponawie rzadzacy .

  • Wandalizm nie jest jedynie domeną młodzieży . Po 30 roku życia do osiągnięcia wieku sędziwego problem nie dewaluuje się . Przybiera on różne formy od tych bezmyślnych , pospolitych , namacalnych po złożone , przemyślane o zabarwieniu psychologicznym , aspołecznym , oddziałującym destruktywnie na sferę psychiki człowieka . Problem wandalizmu nie można traktować jednostkowo przepisując go jedynie młodzieży . Wszelkie działania pod wpływem emocji problemu wandalizmu nie rozwiążą .

   • Kolego każdy czlowiek ma rozum lepszy lub gorszy.Dlatego nad tym gorszym należy popracować ,rodzice szkoła średnia zawodowa społeczne ośrodki co zrobiono w trzemesznie ?.Dlatego napisałem podałem przyczny pewnie że jeden się rozbuja ale pewna grupa zrozumiei podejmnie współpracę .

    • W wielkim skrócie .
     Wandalowie to grupa plemion wschodniogermańskich zamieszkująca przed Wielką wędrówką ludów Europy Środkowej . Badania archeologiczne potwierdzają , że Wandalowie zamieszkiwali ziemie Wielkopolski , Kujaw , Dolnego i Górnego Śląska , Świętokrzyskiego i Mazowsza . Z badań genetycznych wynika , że ludność z okresu epoki Rzymskiej miały genotyp identyczny lub podobny do współczesnej populacji ludności Polski .
     Wandalizm pozostaje zakodowaną częścią naszego DNA i jest czymś ,,normalnym,,. W niektórych przypadkach owy genotyp działa jak N! . Jedyną skuteczną metodą walki to dalsze prace nad rozwojem inżynierii genetycznej . Wyodrębnienia z Naszego DNA niepożądanej części i zastąpienia jej prawidłową z Naszego punktu widzenia . Wszelkie inne działania to półśrodki nie zawsze skuteczne i racjonalne . Jak Pan widzi nie jest to sprawa prosta chociażby taka jak pstryknięcie palcem . Pozdro .

 10. Jakiekolwiek kluby czy parki nic by nie dało młodzież nie zawsze ma kasę na wstępy , tu powinna policja zadziałać i mandaty powinny się sypać ale policji to wogóle nie widać a młodzież robi co chce …Tez boli ze jak cos jest zrobione to wandale zniszczą..

  • Prosze panią kasę ma bo pije piwo a karanie nie jest edukacja dlatego należy wskazać ze nie piwo a spedzanie czasu zgodnie z prawem kultura obyczaje

  • Policja nic nie zrobi ,tyle razy było zgloszenie żeby się zajeli tymi nierobami co siedza na ławeczkach koło przedszkola i co i nic a oni tam stale siedza i piwko spijaja wstyd ,wstyd i jeszcze raz wstyd…..

 11. Kończąc Naszą wymianę poglądów muszę Panu w jednej sprawie przyznać rację . Działania tutejszej Władzy podobnie jak krajowej to typowy WANDALIZM POLITYCZNY . Zgadzam się w słusznym stwierdzeniu o konieczności kształcenia i edukacji . Myślę , że ogół Naszej populacji stanowi znakomitsza jej część , która nie będzie obracać w perzynę tego co udało się osiągnąć dla dobra ludzkości .
  Pozdro .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj