Strona główna Kultura Wakacyjne atrakcje w Trzemesznie – lato 2013!

Wakacyjne atrakcje w Trzemesznie – lato 2013!

1030
0

Dzisiaj  koniec roku szkolnego i w pełni rozpocznie się sezon letni. Jakie atrakcje czekają na naszych mieszkańców i jak gmina jest przygotowana na sezon turystyczny, dyskutowano  także na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Trzemesznie.Urząd Miasta i Gminy w Trzemesznie zrealizował w tym roku dwa projekty dot. promocji i turystyki dofinansowane z  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2007 i 2013. Jednym  z nich było wykonanie dwóch witaczy na rogatkach gminy (od strony Torunia we Wydartowie, od strony Poznania w Wymysłowie) oraz wydanie nowego  folderu kulturalno-turystycznego  i 6 wzorów trzemeszeńskich widokówek. Jak podaje Edyta Kubiak, zastępca kierownika Referatu Spraw Obywatelskich, zostały zaktualizowane dane dotyczące bazy noclegowej i gastronomicznej, a także uaktualniona została mapa gminy.

W ramach konkursu, zostały rozdysponowane także środki z budżetu gminy, przeznaczone na zorganizowanie wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży . Pieniądze trafią do trzech organizacji: MKS Trzemeszno na organizację obozu sportowego w Ustce, ZHP Hufca Trzemeszno na półkolonie i organizację wypoczynku w formie wyjazdowej, a także Uczniowski Klub Sportowy „Lider” z Trzemżala na półkolonie.  Jak podaje Joanna Stejakowska – podinspektor ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, na ten cele zostało przeznaczonych 18.500,00 zł.

Swoje propozycje na okres letni przedstawił też Dom Kultury w Trzemesznie, który już teraz zaprasza na dwa turnusy licowych półkolonii pn. „Wakacje z Domem Kultury”.  W sierpniu natomiast odbędą się organizowane przez DK Dożynki Gminne (25 sierpnia), a w ostatnie dni wakacji Rockowa Scena Plenerowa w parku „Baba”.

Z kolei Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje kilka imprez sportowych dla różnych grup wiekowych:  trening z Dariuszem Michalczewskim w Gołąbkach, turnieje plażowej piłki siatkowej mężczyzn i mikstów, a także „lipcowy tydzień sportu” i „sierpniowy tydzień sportu”, turnieje plażowej piłki siatkowej dla szkół podstawowych i gimnazjum, turniej tenisa ziemnego, spływy kajakowe i Wakacyjny Dzień Przystani. Dodatkowo kontynuowane będą turnieje sołeckie w piłkę nożną (14 lipca – Szydłowo, 18 sierpnia – Niewolno), działać będzie też orlik i przystań z wypożyczalnią sprzętu wodnego.

Szczegóły dotyczące poszczególnych ofert znajdą Państwo u organizatorów. Zatem nie warto siedzieć w domu, tylko skorzystać z wakacyjnych atrakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here