Strona główna Różne W Wymysłowie będą ulice

W Wymysłowie będą ulice

3319
6

W ubiegłym roku mieszkańcy działek, zlokalizowanych w pobliżu Jeziora Wierzbiczańskiego w Wymysłowie, zwrócili się do władz gminy o wydzielenie i nazwanie w tym rejonie ulic.

Powodem były problemy z dostarczaniem przesyłek, ale także z dotarciem pod określony adres służb ratunkowych. Zdarzało się bowiem, że posesja nad jeziorem miała numer następujący po numerze w centrum wsi. Do tej pory przyjęła się tam umowna nazwa „Osiedle Letnie”.

Pierwszy projekt uchwały w tej sprawie wpłynął do Rady Miejskiej w październiku ubiegłego roku. Wzbudził on wówczas uwagi radnych, między innymi z powodu powielania się niektórych nazw z ulicami w Trzemesznie.

Przy tym samym kodzie pocztowym obu miejscowości mogłoby to powodować problemy z dostarczaniem przesyłek. Proponowano też inne rozwiązania, np. podział na osiedla czy aleje.

Temat powrócił niedawno. Burmistrz skierował do rady projekty uchwał o wydzieleniu pięciu ulic. Mają one nosić następujące nazwy: Leszczynowa, Cisowa, Leśna, Dębowa, Jałowcowa.

Propozycje burmistrza zostały jednogłośnie zaakceptowane przez wszystkich radnych obecnych na ostatnich obradach połączonych komisji.

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj