Strona główna Kultura Udany debiut Strzechy w Złotych Piaskach

Udany debiut Strzechy w Złotych Piaskach

1862
32

Zespół Pieśni i Tańca „Strzecha” wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Balkan Fest Folk 2016″ w Złotych Piaskach w Bułgarii. Po raz pierwszy w takim festiwalu wzięła udział  grupa średnia „Strzechy”, która prezentowała polskie tańce narodowe.

W czasie pobytu od 30 lipca do 5 sierpnia „Strzecha” zatańczyła trzy koncerty na przepięknej nadmorskiej scenie amfiteatru w Złotych Piaskach. Dwa pierwsze koncerty, w których grupa najstarsza tańcząc program tańców i przyśpiewek żywieckich pokazała najwyższy poziom taneczny okazały się totalnym sukcesem, a organizatorzy okrzyknęli nasz zespół najlepszym zespołem tego odcinka festiwalu.

Tańce narodowe w wykonaniu grupy średniej zrobiły wielkie wrażenie na organizatorach i publiczności festiwalu, czego dowodem były wręcz okrzyki zachwytu i nieustające brawa. Mając na uwadze wysoki poziom naszego zespołu wytypowano „Strzechę” do koncertu finałowego, który tylko potwierdził nasze wyróżnienie na tak wielkim festiwalu.

Czas festiwalu to także odpoczynek i zabawa. Nasi uczestnicy korzystali z uroków Morza Czarnego, które przywitało nas super ciepłą wodą i temperaturami do 40 stopni w cieniu. Wieczorami na tarasie hotelu, gdzie zakwaterowane były zespoły odbywały się dyskoteki integracyjne, a na nadmorskiej promenadzie tętniło bajeczne i kolorowe życie Złotych Piasków.

„Strzecha” godnie zaprezentowała naszą Gminę i Powiat na tak wielkim festiwalu, w którym ogółem bierze udział ok. 50 zespołów z całego świata.

Gratulacje dla zespołu i zapraszamy wszystkich chętnych do zapisywania się do „Strzechy”. Zapisy w Domu Kultury w Trzemesznie  tel. 614 154 380 .

(fot. DK w Trzemesznie)


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

32 KOMENTARZE

 1. Świetna wizytówka naszego miasta. Gratulacje dla wszystkich „Strzechowiczów”. Cieszy fakt, że chcą tańczyć i robią to rewelacyjnie, wszyscy od tych najmłodszych do tych starszych.

 2. Mamy zespół na pokazowym poziomie. Gratulacje dla członków zespołu i opiekuna pana Zielińskiego. Kolorowo, dynamicznie z werwą. Brawo.

  • Strzecha nigdy nie dorówna Świerszczom a Świerszcze nigdy nie dorównają Strzesze..!
   Jest to zespół, który prezentuje zupełnie co innego oraz przedstawia inny poziom. Zespół Pieśni i Tańca Strzecha to nie tylko taniec a także rozprzestrzenianie tradycji folkloru na terenie Polski jak i za granicą. Uważam, że oba zespoły nie są porównywalne 🙂

   • Również uważam, że nie należy porównywać tych dwóch zespołów. Nie ukrywajmy, ze dzisiejsza młodzież bardziej skłania się ku muzyce nowoczesnej więc tym bardziej brawa dla tych młodych ludzi, którzy należą do Zespołu „Strzecha”. Brawa za odwagę !

 3. Dorównają Świerszczom?

  Ktoś tu lubi podowcipkować:)

  Po pierwsze, nie ma co porównywać, bo to dwa różne zespoły, o różnej specyfice itd, po drugie-Świerszcze to tylko zespoły dziecięce, bez dorosłych. Po trzecie nie wiem dlaczego ludzie wyobrażają sobie, że Świerszcze osiągnęły jakie niebotyczne sukcesy…

   • Ludzie wyobrażają sobie te wielgachne i ważne imprezy, te wielkie europejskie sceny, ludzie wyobrażają sobie te tłumy, jury i bóg wie co. Do tego potrzebna jest wyobraźnia. A co NASTĄPIŁO to wiemy na bieżąc z relacji świerszczowych.

 4. Świerszcze to głównie PR, dużo szumu na który dają się nabrać niektórzy. Strzecha to tradycja, wysoki poziom i oryginalny repertuar. A co do wyjazdów. Nie sztuką jest jeździć tam gdzie jest słaba obsada a nagród i konkurencji więcej niż samych zespołów i z góry wiadomo, że jakiś puchar sie przywiezie.

  • A ja mogę też mieć złoty medal z pipidówki zagranicą. Świerszcze fajne są ,ale bez przesady z tymi niebotycznymi sukcesami w świecie.
   Ludzie nie są głupkami i potrafią pobuszować w internecie i ocenić te festiwale. To sympatyczna i ciesząca oko grupa dziewcząt, jednak do tych sukcesów potrzebny jest duuuuuuuuuuuży dystans.
   Choć to napisałem lubię ten zespół za radość i dziecięcą szczerość, dobrze im życzę i pozdrawiam
   Przyjdę na każdy ich występ nawet jeśli gdzieś pojadą i wrócą bez pucharów i nagród i medali i odznaczeń. Gratulacje dla Strzechy, bo to o nich wątek.

 5. Gratulacje, gratulacje, nareszcie możecie czuć to czują Świerszcze po każdym występie.
  Oba zespoły prezentują zupełnie inny rodzaj tańca, w obu zespołach są także osoby dorosłe (ukończone 18 lat), ale Strzecha dopiero teraz zaskoczyła, że może nas reprezentować po za granicami Polski. Przypuszczam jednak, że mimo wszystko nie dorówna sukcesom Świerszczyków. 🙂 🙂 🙂

  • Strzecha to jak ktoś tu napisał słusznie ludowe tyniu tyniu w najlepszym tego słowa znaczeniu. To promocja naszego folkloru. Nie razi niestosownym do wieku tańczących ruchem i ubiorem.
   Lubimy zespół za to tyniu tyniu i za wszystko inne. Gratulacje i życzenia by zespół szedł swoją drogą i nie czekał na takie zachwyty które w Trzemesznie dane są…
   Publikę zespół ma szczerą i wierną.

 6. HYZ ale bzdury piszesz. Strzecha co roku reprezentuje Trzemeszno po za granicami odnosząc sukcesy. Trzeba się trochę interesować. Strzecha nie musi czuć się jak Świerszcze. Cieszę się, ze mamy dwa takie zespoły na terenie gminy Trzemeszno. Nie traktuj tych dwóch zespołów jako rywalizujące ze sobą. Próbujecie wprowadzić niezdrową atmosferę pomiędzy zespołami. Jest to artykuł o Strzesze, więc brawo dla nich i dalszych udanych występów. Pięknie:)

  • Dlatego jest Strzecha lubiana, bo właśnie nie czuje się tak jak Świerszcze. Nie musi tak się czuć , bo myślę że nie chce się tak czuć.

 7. Strzecha się nam podoba, Miło patrzeć na taniec bez rozpustnych skojarzeń. Poziom, klasa, szyk, elegancja i smak sceniczny to atuty Strzechy. Gratulujemy sukcesów.

  • Gdaku gdak ha ha rozpustne są twoje myśli skoro w młodzieży dopatrujesz się tego. Już zapewne starość cię dopadła i zgożknienie.

 8. Przecież napisałem, że Strzecha nie wywołuje tańcem rozpustnych skojarzeń.
  Nie dopatruję się niczego, nie mam rozpustnych myśli, nie dopadła mnie starość i zgorzknienie.
  Po prostu głoszę pochwałę taktu i normalnej skromności.
  gdak gdak gdak czyta na opak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj