Strona główna Sport i rekreacja Uczyli udzielać pierwszej pomocy

Uczyli udzielać pierwszej pomocy

1058
5

W ubiegłym tygodniu członkowie Stowarzyszenia pod Żaglami przeprowadzili kolejną prelekcję z instruktażem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zasad bezpiecznego zachowania się na zamarzniętych zbiornikach wodnych.

Zajęcia odbyły się w ramach godziny wychowawczej i kierowane były do uczniów klasy II Gimnazjum w Trzemesznie. Inicjatorem spotkania byli rodzice i wychowawczyni klasy, którzy skierowali do stowarzyszenia pismo o przeprowadzenie takich zajęć.

Instruktorzy Stowarzyszenia wykorzystali pomoce dydaktyczne w postaci slajdów pt. „Bezpieczna woda”, fantomów i defibrylatora. Praktyczne czynności w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej wspomagały harcerki z Hufca ZHP Trzemeszno, posiadające odpowiednie przeszkolenie w tym zakresie. Głównym celem zajęć było przywrócenie podstawowych funkcji życiowych.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy zadawali pytania, brali czynny udział w zajęciach praktycznych i podawali przykłady różnych zachowań osób nad wodą oraz w wodzie.

Warto dodać, iż w ostatnim czasie zmieniły się władze Stowarzyszenia pod Żaglami.

Zarząd stanowią obecnie:

1. Krzysztof Mroczkowski – Prezes Zarządu

2. Mirosław Fel – Wiceprezes

3. Włodzimierz Losik – Wiceprezes

4. Joanna Woźniak – Skarbnik

5. Rafał Białek – Członek Zarządu

(spż)


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

5 KOMENTARZE

  1. Z zazdrości nie skomentowałam, bom już wiekowa a mnie nigdy nikt tego nie nauczył! Może Stowarzyszenie taką naukę przekazałoby seniorom? nam tez taka wiedza jest potrzebna, a gimnazjalistom jeszcze bardziej – młodzi to nasz kwiat i przyszłość.

  2. Świetna inicjatywa Pod Żaglami pod okiem lekarza. Apropos, przypominam, że każdy ma prawo wyboru lekarza. I zamiast tu robić bez sensu przytyki, można zmienić przychodnię i lekarza. Luksmed jest przez ścianę. Powodzenia i zadowolenia życzę i wrócicie tam, gdzie byliście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj