Strona główna Różne Uczniowie i nauczyciele szkoły w Trzemżalu na dawnych zdjęciach

Uczniowie i nauczyciele szkoły w Trzemżalu na dawnych zdjęciach

6484
25

Prezentowane dzisiaj zdjęcia zainteresują głównie mieszkańców Trzemżala, Ostrowitego i okolic.

Większość z nich przedstawia uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Trzemżalu z lat 60-tych XX w. Fotografie wykonano m.in. w trakcie pochodu pierwszomajowego oraz na szkolnych wycieczkach.

Na ostatnim zdjęciu uwieczniono uroczystość poświęcenia figury Matki Boskiej w Ostrowitem. Zniszczona przez Niemców na początku II wojny światowej została odbudowana pod koniec lat 40-tych.

Za udostępnienie zdjęć dziękujemy Markowi Walczakowi z Ostrowitego.

25 KOMENTARZE

 1. Czy może ktoś napisać nazwiska nauczycieli na zdjęciu? Wydaje mi się, że dwie panie są mi znajome, ale nie mogę sobie przypomnieć ich nazwisk.

  • Pierwsze zdjęcie zostało wykonane uczniom 8 klasy szkoły podstawowej w Trzemżalu. Kiedy urodził się Pan Marek można zapytać jego samego. Wtedy będzie wiadomo, z którego roku jest zdjęcie. Widać, że się uaktywnił na forum, więc jest szansa na rzetelną odpowiedź. Panie Marku liczymy na pełną transparentność.

 2. Tomaszewski krąkowsķi kierownik szk Organiszczak Wojtanowski Szrama i Handof szkoła w tym roku miała 153 uczniów i swietny chór pod Kir pana krakowskiego.poz kol z klasy

 3. Przyjmijmy, że jest rok 2024.

  Jesienią zeszłego roku wybory parlamentarne w Polsce wygrała Platforma Obywatelska i stworzyła rząd większościowy na którego czele staną Donald Tusk. Tusk od razu zajął się naprawianiem Polski. Nakazał zamknąć kopalnie Turów, ale pracowników zapewnił, że już załatwił im dobrze płatną pracę za niemiecką granicą a mieszkańców, którzy boją się o dostęp do energii uspokajał, że energie można brać z fotowoltaiki i za kilka lat postawi na terenie Turowa farmę fotowoltaiczną. W kolejnych miesiącach mają być zamknięte kolejne kopalnie.

  Kolejną strategiczną decyzją rządu PO było przyjęcie tysięcy migrantów z Afryki i bliskiego Wschodu, tym samym udowodnili Brukseli i Berlinowi, jak ważne są dla Polski europejskie wartości. Po ulicach polskich miast coraz częściej widać niebezpieczne bandy nielegalnych migrantów, wzrosła przestępczość, ludzie zaczynają bać się chodzić po ulicach. Tusk zapewnią jednak, że są to incydenty a sama migracja jest bogactwem kulturowym.

  Decyzją rządzących do polskich szkół I przedszkoli wchodzą organizacje pozarządowe związane z LGBT, co prawda obywatele protestują, ale elita i media przekonują, że ich celem jest szerzenie tolerancji i szacunku do drugiego człowieka. Co tydzień jest obowiązkowy tęczowy piątek a chłopcy mają przychodzić do szkół w spódniczkach. Że ścian ściągane są krzyże a na szkołach i przedszkolach trzepaczą kolorowe, tęczowe flagi.

  Zostaje wprowadzone Euro, siła nabywcza pieniądza spada na łeb. Zostają gwałtownie ograniczane programy socjalne, Tusk kończy z rozdawnictwem publicznych pieniędzy dla patlogii społecznej. Od teraz na każdą złotówkę trzeba dobrze zapracować. Zostały również zamrożone płace minimalne, przedsiębiorcy są zadowoleni a polskie PKB zaczyna się kurczyć. Polacy masowo zaczynają migrować do Niemiec, gdzie dostają godziwą wypłatę za najprostsze prace a w sezonie letnim tysiące Polaków bierze urlop i jedzie zbierać szparagi do Niemiec.

  Liberalne i lewicowe media są zachwycone Polską. Deutsche Welle pisze o Polsce jako o wzorze demokracji I praworządności. Frankfurter Allgemeine Zeitung pisze, że Polska znów wróciła na właściwe tory i jest przykładem dla innych. BBC ogłasza, że Polacy w końcu dorośli do demokracji a CNN obwieszcza, że w Polsce znów zapanowała normalność a Polacy, jak kiedyś, uśmiechają się do siebie i cenią sobie europejskie wartości. ????

  • Nie wiem czy wyborcy totalnej opozycji będą potrafili przeczytać tą jakże trafną prognozę z pełnym zrozumieniem. Mam co do tego pewne wątpliwości zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę bogaty język jakim posługują się w trakcie chociażby manifestacji. Zawstydzona została przez takie wypowiedzi elokwencja.

   Przedstawiony obraz jest wizją upadku naszego narodu i państwa. Niestety historia z XVIII wieku, kiedy sąsiedzi nas rozebrali jest możliwa do powtórzenia. W imię poprawności politycznej i własnych interesów cześć społeczeństwa jest w stanie sprzedać swoją ojczyznę.

   Wybór na jesień będzie odpowiedzią na pytanie postawione przez premiera Olszewskiego 4 czerwca 1992. Czyja będzie Polska?

    • Dokładnie Wyborcy , Polacy są mądrymi ludźmi Dwie kadencje niemieckich rządów Donaldinia pokazały gdzie ten ktoś ma Polskę i Polaków Gdyby rządził trzeci raz faktycznie wprowadziłby komunizmu bo dużo nie brakowało Widziałem te jego obsciskiwanie się na molo w Sopocie z Putinem Pokazywali to swego czasu na TVN Pewnie teraz gadalibysmy i po niemiecku i po rosyjsku A Polska ? No cóż był kiedyś taki kraj który został sprzedany przez PO

   • TVP zaczyna ujadac na kazdego z opozycji czy to prawda ze S. Mentzen jest szantazowany z uwagi na hazard e walutami zeby z rodziny mu nie pozamykal pis ? ?

    czy wroca kiedys normalne ceny w sklepach i skoncza sie oszustwa i kłamstwa ?

 4. W uzupełnieniu wpisu MW. Kierownik szkoły Edmund Krąkowski, Ludwik Tomaszewski, Teresa Organiszczak, Barbara Szrama, Krystyna Handof i Czesław Wojtanowski.

 5. Mylicie temat szkoła jej absolwent ma się odnieść powspominać a nie nękać polityka ludzi męczyć anonimowo nie ładnie mierni znawcy polityki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj