Strona główna Sport i rekreacja Turniej dzieci i młodzieży na boisku w Niewolnie

Turniej dzieci i młodzieży na boisku w Niewolnie

2399
4

W niedzielę (11 lipca) na boisku w Niewolnie rozegrany został pierwszy – tegoroczny – Turniej Dzieci i Młodzieży w Piłkę Nożną Drużyn Sołeckich Gminy Trzemeszno.

W turnieju uczestniczyli zawodnicy do 15 lat, zamieszkali na terenach wiejskich gminy Trzemeszno.

We wczorajszym rozgrywkach udział wzięło 5 drużyn: Zieleń-Bieślin, Niewolno, ACF Rudki, Płaczkowo i WKS Wydartowo. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”.

Nie do pokonania okazała się drużyna z Niewolna, która wysoko wygrała wszystkie mecze i turniej zakończyła z kompletem 12 pkt. II miejsce wywalczyła sobie drużyna Zieleń-Bieślin, pokonując w ostatnim meczu ACF Rudki. III miejsce i jeden pkt. mniej od Zielenia zdobyło WKS Wydartowo.

I miejsce Niewolno 12 pkt.
II miejsce Zieleń-Bieślin 7 pkt.
III miejsce WKS Wydartowo 6 pkt.
IV miejsce ACF Rudki 3 pkt.
V miejsce Płaczkowo 1 pkt.

Najlepszym zawodnikiem został Oskar Kolberg (Zieleń-Bieślin), najlepszym bramkarzem Jakub Kubasik (Płaczkowo), a królem strzelców Kamil Łukomski (Niewolno).

Drugi i ostatni turniej zostanie rozegrany 8 sierpnia w Płaczkowie. Podsumowanie z dwóch turniejów wyłoni ostatecznie mistrza tegorocznego turnieju dzieci i młodzieży.

OSiR Trzemeszno

4 KOMENTARZE

 1. Świetna impreza piłkarska dla dzieci z wiosek. Szkoda, że OSiR po raz kolejny w wakacje nie ma nic do zaproponowania dzieciom z miasta jeśli chodzi o futbol. Było tylko 5 drużyn i to jeszcze mieszanych ( chodzi o miejsce zamieszkania ). Czy zatem nie można było po prostu zorganizować turnieju dla dzieci bez sztucznego podziału na sołectwa?

  • Chcesz zorganizować turniej dla dzieciaków z miasta to co to za problem aby zrobić taki turniej? Trzeba tylko ruszyć cztery litery. Co jest więcej potrzeba? No chyba nie błogosławieństwa OSiR. Jak widać na przykładzie ostatniego festynu w Kruchowie, gdzie OSiR nie był organizatorem, można zorganizować bardzo dobrą imprezę.
   No tak ale komu by się chciało prawda?
   Tyle czasu tracicie na facebukach instagramach a na to żeby wziąć sąsiadów i zagrać w piłkę nie macie czasu czy po prostu nie chce się?
   Robienie z gry w piłkę wielkiego wydarzenia. Też mi coś. Kiedyś dzieciaki same potrafiły się zorganizować aby pożytecznie spędzić czas. Nie było orlików, tych wszystkich boisk i ludzie potrafili ze sobą spędzić czas. A jak jest dziś? Urzędnicy muszą za was organizować czas dla dzieci?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj