Strona główna Kultura Trzemeszno w obiektywie Zygmunta Stachowiaka

Trzemeszno w obiektywie Zygmunta Stachowiaka

1602
7

W sobotę w trzemeszeńskim Domu Kultury otwarto wystawę fotografii autorstwa Zygmunta Stachowiaka. Ukazują one nasze miasto z lat 60. i 70. XX wieku z różnych perspektyw. Można obejrzeć między innymi Szkołę Podstawową nr 1 w trakcie budowy, stację CPN w centrum miasta z widoczną w tle wieżą strażacką oraz wiele innych ciekawych ujęć.

Dyrektor Domu Kultury Mariusz Zieliński wręczył autorowi zdjęć list gratulacyjny zauważając, że Zygmunt Stachowiak należy do tych osób, które od lat starają się rozsławiać imię Trzemeszna.

Podkreślił też udział Marcelego Koniecznego, pomysłodawcy i twórcy reprodukcji zamieszczonych na wystawie. Otwarcie wystawy cieszyło się sporym zainteresowaniem. Była to też okazja do spotkań po latach, wspomnień, a nawet podzielenia się swoimi zbiorami fotograficznymi. Można było również zapoznać się ze sprzętem fotograficznym, jaki używali twórcy fotografii w tamtym okresie.

Władze samorządowe reprezentował zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej – Daniel Bisikiewicz. Wystawę można oglądać do 13 października, w godzinach pracy Domu Kultury.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

7 KOMENTARZE

 1. Dzień dobry,
  dziękuję Panu Redaktorowi za tę relację-bardzo chętnie(myślę,że nie tylko ja) pójdę obejrzeć Trzemeszno sprzed lat.

  Pozdrawiam

 2. Panu Zygmuntowi należą się duże brawa za systematyczny wkład w kulturę Trzemeszna. Jego postać powinna być wzorem do naśladowania dla najmłodszego pokolenia a dla starszych chwila miłych wspomnień. Wystawa czynna aż do 13 października myślę, że grona pedagogiczne naszego miasteczka udadzą się na nią wraz z swoimi uczniami.
  Super!Super!Super!

 3. Modniś ma rację…
  Więcej takich Stachowiaków,Gierlików ,kamyszków itp to historia Trzemeszna byłaby propagowana…
  Zysiu gratuluję-przyjacielu…
  pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj