Strona główna Różne Trzemeszno przed Wyścigiem Pokoju

Trzemeszno przed Wyścigiem Pokoju

4621
24

Maj to miesiąc, który przed laty nierozłącznie kojarzony był z kolarskim Wyścigiem Pokoju. W czasach PRL-u była to jedna z największych imprez sportowych w bloku wschodnim.

Nierzadko jego trasa przebiegała przez Trzemeszno. Jak wszędzie, tak i w naszym mieście, przygotowywano się na tę okoliczność. Na trasie pojawiały się m.in. różnego rodzaju dekoracje.

Jak wyglądało to w trakcie XVI Wyścigu Pokoju, możemy zobaczyć na fotografiach, które zachowały się w kronice Szkoły Podstawowej nr 1.

XVI edycja miała miejsce w 1963 roku, a przez Trzemeszno kolarze przejechali 18 maja. Był to etap z Torunia do Poznania.

24 KOMENTARZE

    • Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że te „pikselowe zdjęcia” po wydrukowaniu stają się zdjęciami papierowymi? Co do trwałości zdjęć cyfrowych, to na dobrym nośniku wytrzymają równie długo.

  1. Dobre pytanie,sam sobie zadaję, ponieważ mam pokaźną kolekcję. Na dysku starsze ”trwają” już blisko 10 lat, gorzej na pendrajwach,znikają albo problemy z odtworzeniem.

  2. Można różnie oceniać te czasy. Ale wtedy jak mieli „jechać kolarze” to nikt nie myślał o polityce. Każdy kto wychodził na ulice, to szedł po prostu zobaczyć naszych, w biało czerwonych koszulkach. Przejazd Kolarzy przez nasze miasteczko to było wielkie święto. A szóstka naszych biało czerwonych była w tym czasie uwielbiana. Na drugi dzień w pracy, w szkole, mówiło się tylko o tym, – widziałem Hanusika, jechał koło mnie, to ten z brodą. a i Czechowski mi mignął. A Kowalski prowadził całą grupę…. Dzięki Redaktorze że prezentujesz te zdjęcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj