Strona główna Kultura Trzemeszno na Szlaku Piastowskim

Trzemeszno na Szlaku Piastowskim

918
1

15 stycznia w Gnieźnie odbyło się spotkanie założycielskie Klastra Turystycznego „Szlak Piastowski w Wielkopolsce”. Powołały go samorządy miast i gmin historycznie związanych z dynastią Piastów. Jak informuje Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, klaster został powołany m.in. w celu koordynacji szlaku na terenie województwa wielkopolskiego, kreowania jego atrakcyjnego wizerunku oraz zwiększenia liczby turystów.

Wcześniej specjalnie powołana przez marszałków województw wielkopolskiego i kujawsko – pomorskiego Rada Programowa przeprowadziła audyt historyczny. W efekcie jej prac naukowcy wykreślili miejscowości nieposiadające żadnych powiązań z historią Piastów. W naszym powiecie oprócz Gniezna do „piastowskich” gmin zaliczono Kłecko, Łubowo i Trzemeszno.

Na spotkaniu założycielskim powołane zostały władze klastra. Prezesem została Agnieszka Rzempała – Chmielewska. W skład komisji rewizyjnej weszła sekretarz naszej gminy Edyta Kubiak. Więcej o klastrze można przeczytać na stronie Starostwa Powiatowego w Gnieźnie |LINK|.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj