Strona główna Sport i rekreacja Trzemeszeński „Marsz po Zdrowie”

Trzemeszeński „Marsz po Zdrowie”

1360
12

Dzisiejszego poranka odbyła się VI edycja trzemeszeńskiego „Marszu po Zdrowie” (nordic walking) na dystansie 6,5 km. Głównym organizatorem imprezy był UM Trzemeszna oraz „Kijkowe Trzemeszno” w ścisłej współpracy z miejscowym gimnazjum i Międzyszkolnym Klubem Sportowym.

Patronat honorowy nad zawodami objął Burmistrz Trzemeszna Krzysztof Dereziński. Start i meta tegorocznego marszu usytuowane były na ulicy Parkowej przy wieży ciśnień. Zawody zostały rozegrane w kategorii „open” oraz kategoriach wiekowych dla kobiet i mężczyzn.

Na starcie stanęło 118 zawodników, którzy przemierzyli ulicę Słoneczną, Orchowską oraz malowniczą okolicę Zielenia. Rywalizację na pierwszym miejscu ukończył Kacper Stawicki z Mierucina z wynikiem 0:41:03, reprezentujący Niepubliczne Gimnazjum w Parlinie. W kategorii kobiet najwyższą lokatę wywalczyła Agnieszka Mielecka z Gąsawy z czasem 0:41:53, reprezentująca KS Sokół Gąsawa.

Wśród mieszkańców Gminy Trzemeszno najlepsi okazali się – Agnieszka Kędzierska, która była druga w klasyfikacji generalnej kobiet (czas 0:44:18) oraz Przemysław Polasiak (0:48:46). Na linii mety na wszystkich czekał pamiątkowy medal. W klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych najlepszym wręczono statuetki i medale oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo wśród wszystkich zawodników rozlosowano atrakcyjne upominki.

Na rozpoczęciu zawodów, a także podczas zakończenia obecni byli – burmistrz Krzysztof Dereziński, dyrekcja Gimnazjum w Trzemesznie – Danuta Derezińska i Sławomir Kupś oraz przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Peno.

Biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne panujące w ostatnim czasie, pogoda tego dnia była dla zawodników i organizatorów naprawdę łaskawa. Dopisała frekwencja, a wśród startujących znalazło się imponujące grono trzemeszeńskich miłośników nordic walking. Bardzo cieszy fakt, że ta forma aktywności fizycznej ma coraz więcej zwolenników.

Zawody zdecydowanie należy uznać za udaną sportową imprezę. Pełne wyniki dostępne są |TUTAJ|.

(tekst: Kijkowe Trzemeszno, fot. Trzemeszno24.info)


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

12 KOMENTARZE

 1. Jeśli majówka,to tylko na sportowo! Super impreza! Brawa dla organizatorów i uczestników ! Kijkowe Trzemeszno tak trzymać👍

 2. Dziękujemy za kolejną fantastyczną imprezę na naszym osiedlu. Nasza wieża ciśnień znana jest już chyba w całej Polsce. To się nazywa promocja Trzemeszna. Gratulacje. Brawa dla zawodników.

 3. Galeria zdjęć na medal! W końcu na pierwszym planie zawodnicy a nie radni miasta. Brawo!
  ( szkoda ,że na naszych biegach tak nie jest.)
  Brawo za pomysł z Wieżą. Gratulacje dla zawodników!

 4. Znormalniało. Chodzących z kijkami nikt nie pyta „a gdzie narty”?, przestano się pukać po czole, albo wydziwiać, „że te baby nie mają w domu nic do roboty”.
  Brawo organizatorzy i wszyscy Kijkowi!

 5. Dobra organizacja, miła atmosfera i obsługa. Piękne miejsce i pyszny domowy drożdżowiec z kawką. Medal z wieżą wymiata – cudna pamiątka z Trzemeszna. Pozdrawiam organizatorów i zawodników. Do zobaczenia za rok:)

 6. Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na udział w tej imprezie. Dziś żałuję poprzednich lat ale wszystko jest do nadrobienia. Fajne zawody dla każdego. Ludzie – zachęcam do udziału w tego typu inicjatywach. Mamy super wydarzenia pod przysłowiowym nosem.

 7. Bardzoooo udana impreza. Uczestniczę od paru lat w tego typu zawodach w małych miastach ale i dużych. Napewno polecę znajomym Trzemeszno. Za rok jesteśmy tu większą ekipą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj