Strona główna Różne Trzemeszeński „handel” na zdjęciach

Trzemeszeński „handel” na zdjęciach

5249
10

Publikowane przez nas zdjęcia dotyczą zazwyczaj miejsc lub wydarzeń związanych z naszym miastem. Prezentowane dziś fotografie pokazują ludzi.

Można na nich zobaczyć dość charakterystyczne dla Trzemeszna osoby, związane z Miejską Spółdzielnią Zaopatrzenia i Zbytu oraz Gminną Spółdzielnią „Samopomoc Chłopska”. Starsi Czytelnicy z pewnością rozpoznają wśród nich wielu sprzedawców trzemeszeńskich placówek handlowych.

Pierwsze zdjęcie zostało wykonane pod koniec lat 60-tych. Jest to wycieczka pracowników MSZiZ z rodzinami do Warszawy. Fotografia zachowała się w zbiorach Muzeum Regionalnego. Nie znamy jej autora.

Drugie zdjęcie pochodzi z 1985 roku. Uwieczniono na nim zakończenie kursu pedagogicznego dla pracowników GS. Kurs był organizowany przez Zasadniczą Szkołę Zawodową, stąd na fotografii są obecne również osoby związane z tą placówką.

Zdjęcie pochodzi ze zbiorów Stefana Majewskiego, który również jest na nim. Być może Autor skorzystał w tym przypadku ze statywu i samowyzwalacza.

Przypomnijmy przy okazji, że w przeszłości w naszej gminie funkcjonowały dwie spółdzielnie (MSZiZ i GS). Zostały one połączone w latach 70-tych, od tego czasu istniała już tylko Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska”.

10 KOMENTARZE

    • Spadaj dziadu ,nikt cię tu nie lubi i o zdanie nie pytał. Jak ci peło i tfuska zaczynają krytykować, to pierwszy zaczynasz szczekać i wyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj