Strona główna Kultura Trzemeszeńscy Patrioci zapraszają na spotkanie

Trzemeszeńscy Patrioci zapraszają na spotkanie

1833
49

Stowarzyszenie Trzemeszeńscy Patrioci pragnie serdecznie zaprosić na spotkanie, które odbędzie się 10 listopada o godzinie 18:00 w trzemeszeńskim Domu Kultury. Spotkanie będzie poświęcone próbie odpowiedzi na pytanie: Czy Polska jest niepodległa w dobie globalizmu?

Dynamizm polityki międzynarodowej, regionalnej i wewnętrznej Polski zmusza nas do refleksji nad stanem naszej niepodległości w przededniu 98. rocznicy odzyskania przez Polaków swojego bytu państwowego. Pamięć o naszej historii jest równie ważna jak sprawne rozumienie naszej obecnej sytuacji w dobie globalizmu, który konsekwentnie walczy z ideą państwa narodowego i przywiązania do wartości chrześcijańskich za pomocą różnych instrumentów, które postaramy się udokumentować.

Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/1819865598248365

Link do FP: www.facebook.com/trzemeszenscypatrioci

Podczas spotkania będzie można także podpisać się pod projektem inicjatywy ustawodawczej zobowiązującej Rząd Rzeczpospolitej Polski do przeprowadzenia ekshumacji w Jedwabnym, która jest warunkiem ustalenia prawdy historycznej o wydarzeniach 1941 roku i która da podstawę do ich sprawiedliwej oceny.

Niżej podajemy link do strony, którą prowadzi Pani dr Ewa Kurek inicjatorka projektu:

www.ewakurek.com

(art. prom.)

49 KOMENTARZE

 1. Skoro : ” Pamięć o naszej historii jest równie ważna jak sprawne rozumienie naszej obecnej sytuacji w dobie globalizmu, który konsekwentnie walczy z ideą państwa narodowego i przywiązania do wartości chrześcijańskich za pomocą różnych instrumentów, które postaramy się udokumentować.” to po co piszecie wcześniej, że spotkanie będzie próbą odpowiedzi na pytanie…? Przecież już odpowiedzieliście na to pytanie więc po co spotkanie?

  • Panie Globalisto, to że globalizm walczy z ideą państw narodowych jest chyba oczywistym – tak jak walczył komunizm. Co nie zmienia faktu, że pytanie czy dany kraj może oprzeć się globalizmowi jest nadal zasadne ? To dwie różne sprawy …

   • Panie Macieju. Niech Pan przeczyta jeszcze raz tekst na plakacie, który Pan pewnie przygotował. Pytanie brzmi : „Czy Polska jest niepodległa w dobie globalizmu” a nie ” czy może oprzeć się globalizmowi” Odpowiadam Panu. Uważam, że Polska jest niepodległa !! Dlatego też na pewno uczczę nadchodzące Święto. Nie zadymą, na spokojnie. Ale uczczę.

    • Szanowny Panie Globalisto, ja kompletnie nie widzę żadnej nie ścisłości w tym co napisałem o wydarzeniu, a tematem ? Globalizm – jako doktryna totalitarna, walczy z państwami narodowymi – co jest jego naturalną cechą, to jest suchy fakt – nic więcej … To, że ktoś chce się do Pana domu włamać i coś zrabować, to nie to samo, co się włamał i zrabował ?

     Bardzo mi miło, że chce Pan uczcić dzień niepodległości, ale przypominam Panu, że między II RP, a tzw. III RP – nie ma żadnej ciągłości – ustrojowej, gospodarczej czy też prawnej – a otoczenie bardzo nam się zmieniło. Oczywiście ma Pan prawo uważać, że Polska jest krajem niepodległym – tak jak ja mam prawo postarać się wykazać, że jest inaczej … A jest ogrom przesłanek, które wskazują na stan odwrotny do wskazanego przez Pana. Tylko nie wiem czy ma Pan ochotę je poznać …

 2. Panowie Jurku/ Mieszkańcu

  Proszę za poznać się z argumentami Pani dr Ewy Kurek podanej w linku pod artykułem. Oczywiście może Pan stanąć w jednym szeregu z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim i przepraszać, oczywiście jeśli prezydent zachować trzeźwość, nie tak jak to miało miejsce w Charkowie gdzie to „cierpiał na uraz goleni prawej” jak to polskiej opinii publicznej przedstawiała kancelaria … Jednak na fali książek Grossa i filmu Pasikowskiego rozpoczęła się dość silna kampania anty – Polska, którą skutecznie rozpętano, a jak to się ma w obliczu wielu dokumentów i relacji świadków, którzy inaczej przedstawiają wydarzenia, które miały miejsce w Jedwabnem ?? Dlaczego opinia publiczna na być głucha wobec tych informacji ? Przecież prawda sama się obroni jeśli „sensacje” Grossa były prawdą ? Ja rozumiem, że pedagogika wstydu może być jedną polityką historyczną jaką są zdolne prowadzić władze w Polsce, ale to nie znaczy, że polski naród ma milczeć ? To przecież nie kto inny jak „patriota, wielki mąż stanu, i strateg” śp. Lech Kaczyński zablokował ekshumację ? Co u podłoża historii z Jedwabnem dało asumpt do szkalowania Polski i Polaków ? Przecież każdej z tych stron, powinno zależeć na wyjaśnieniu wątpliwości, które finalnie rozwieją ekshumację, szkoda tylko, że jedna ze stron konsekwentnie się przed tym broni ?

  Proszę sobie obejrzeć jakiegoś długiego jesiennego wieczoru ten film, może Panu trochę rozjaśnić:

  https://www.youtube.com/watch?v=NSErQFWJC9o

  Lub poczytać sobie recenzję, tylko ostrzegam Panów czytanie oglądanie tego mogą poważnie uszkodzić Panów ignorancję:

  https://pracownia4.wordpress.com/2010/03/20/„defamation”-–-musicie-to-obejrzec-recenzja-gilada-atzmona/

  Panie Mieszkańcu proszę nie równać tematu Smoleńska z Jedwabnym, to kompletnie inne trajektorie polityczne …

 3. „Najmniej wartościowym natomiast rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto bowiem nią się odznacza, ten zdradza brak cech indywidualnych, z których mógłby być dumny, bo w przeciwnym wypadku nie odwoływałby się do czegoś, co podziela z tyloma milionami ludzi. Kto ma wybitne zalety osobiste, ten raczej dostrzeże braki własnego narodu, ponieważ ma je nieustannie przed oczyma. Każdy jednak żałosny dureń, który nie posiada nic na świecie, z czego mógłby być dumny, chwyta się ostatniej deski ratunku, jaką jest duma z przynależności do danego akurat narodu”
  Arthur Schopenhauer

  • Akurat Schopenhauer jako Niemiec, miał słuszność – nikt tak nie wypatrzył idei narodowej jak Niemcy wiek później, chociaż to był nacjonalizm, czyli doktryna inaczej definiowana np: przez ojca naszej idei narodowej Romana Dmowskiego … Choć banalnym, naiwnym do bólu jest osąd, że kolektyw narodowy ma zabijać indywidualizm, nie widzę związku … Ale miło, że ktoś wkleja cytat …

   • Szanowny Panie Macieju,
    Umiłowanie ojczyzny i polskości można okazywać na różne sposoby.
    Szkoda, że nie korzysta Pan z najprostszego i, w arsenale argumentów patrioty, ELEMENTARNEGO i NIEZBĘDNEGO sposobu polegającego na prawidłowym posługiwaniu się językiem ojczystym.
    Zawarte w Pańskich wpisach : NIE ŚCISŁOŚCI i WYPATRZENIA (w sensie wykrzywienia) niestety każą mi powątpiewać w rzetelność Pańskiego , tak głośno i ochoczo deklarowanego, patriotyzmu.
    Nie dzieła Dmowskiego,czy innego apostoła idei narodowej winny być najważniejszą i najczęściej używaną lekturą prawdziwego patrioty, ale zwykły słownik …
    Pozdrawiam

    • Panie Racjonalny Patrioto, z tym głośnym i ochoczym deklarowaniem patriotyzmu to bym nie przesadzał, bo nie wydaje mi się żebym się z tym przesadnie obnosił …

     Co do błędów ortograficznych, językowych czy interpunkcyjnych nic mnie nie usprawiedliwia …

     • Jaka heca…widzę Macieju, że nie zdążyłeś wpisać prawidłowego nicku odpowiadając Racjonalnemy Patriocie…

      Farsa…ciekawe pod iloma nickami jeszcze się tu udzielasz…

     • Szanowny Panie Macieju,
      Żal za grzechy (językowe)już jest, ale po to by uzyskać odpust, potrzebna jest jeszcze szczera chęć poprawy i zerwanie z nagannym postępowaniem.
      I tu mamy problem- praktycznie co wpis ,to kolejny kwiatek do pękatego bukietu usterek językowych:
      -„…nie chciałbym być NIE MIŁYM..”
      -„…nie jestem nacjonalisTOM…”
      -„… nie przez pryzmat NIE SZCZĘSNYCH me(n)diów…”
      Nie żal Panu, Pańskich nauczycieli? Strasznie muszą się czerwienić, czytając Pana.
      Pozdrawiam i trzymam kciuki za szczerą poprawę.

    • Maciej,jak dawno już zauważyłem,uwielbia dyskutować pod wieloma podpisami:)Gdyby był tak inteligentny za jakiego się uważa,nie wdawałby się w „pyskówki”.Ktoś już zauważył,że świat Macieja jest ponury,szary,okrutny i pełny „wrogów ojczyzny”.Macieju,może nie jest tak źle?Kawkę polecam i dobrą lekturę,np „Słownik Języka Polskiego”.

     • Panie Trzemesznianinie, nie chciałbym być nie miłym, ale Pana oskarżenia wskazują raczej na Pana jakieś głębsze problemy …

      Mam nadzieje, że potrafi Pan udowodnić i jasno wskazać moje polemiki z samym sobą ? Z chęcią zapoznam się z dowodami, które to przechyliły Pana opinie ku abstrakcji, że sam ze sobą dyskutuje ?

      Dość jasnym jest dla mnie także czynienie zarzutów z pozycji anonimowych wpisów, to dość komiczne wobec osób, które potrafią być wobec mnie przychylne spotykając mnie na ulicy tego miasta wokół, którego się poruszamy … Ja nie piszę dla polemiki ona jest wypadkową, a dla tych którzy to czytają, i tutaj jest spore zaskoczenie …

      Co do mojej oceny psychicznej, trudniej być bardziej szczęśliwym niż jestem obecnie, ale o tym Pan nie musi wiedzieć …

      Pana zarzuty, to „solidne argumenty” w każdym temacie, doktryna Breżniewa wiecznie żywa, tępe pióra wyborczej ostrzą nawet lokalne klawiatury, uniwersalizm tej reguły pokazuje infantylizm postrzegania świata przez Pana i takich jak Pan. Słownik na razie sobie daruje, ale jak wrócę z parkietu naszej pięknej hali to chętnie poczytam Pana dowody na moje oszustwa w internecie – bo oto mnie Pan oskarża …

  • Brawo, a już myślałem, że nie znajdę pod tym artykułem kogoś inteligentnego… Dla mnie narodowcy, ci „wielcy” patroci to zakompleksieni, a zarazem zakochani w sobie ludzie.
   Jeśli tak się boją globalizmu niech może zrobią z Polski Koreę Północną…
   Bo „nie chodzi o to żeby być patriotą, chodzi o to, żeby nie być idiotą ” ~ Maria Czubaszek

 4. Panowie Jurku/ Mieszkańcu

  Proszę za poznać się z argumentami Pani dr Ewy Kurek podane w linku pod artykułem. Oczywiście może Pan stanąć w jednym szeregu z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim i przepraszać, oczywiście jeśli prezydent zachowa trzeźwość, nie tak jak to miało miejsce w Charkowie gdzie to „cierpiał na uraz goleni prawej” jak to polskiej opinii publicznej przedstawiała kancelaria … Jednak na fali książek Grossa i filmu Pasikowskiego rozpoczęła się dość silna kampania anty – Polska, którą skutecznie rozpętano, a jak to się ma w obliczu wielu dokumentów i relacji świadków, którzy inaczej przedstawiają wydarzenia, które miały miejsce w Jedwabnem ?? Dlaczego opinia publiczna na być głucha wobec tych informacji ? Przecież prawda sama się obroni jeśli „sensacje” Grossa były prawdą ? Ja rozumiem, że pedagogika wstydu może być jedną polityką historyczną jaką są zdolne prowadzić władze w Polsce, ale to nie znaczy, że polski naród ma milczeć ? To przecież nie kto inny jak „patriota, wielki mąż stanu, i strateg” śp. Lech Kaczyński zablokował ekshumację ? Co u podłoża historii z Jedwabnem dało asumpt do szkalowania Polski i Polaków ? Przecież każdej z tych stron, powinno zależeć na wyjaśnieniu wątpliwości, które finalnie rozwieją ekshumację, szkoda tylko, że jedna ze stron konsekwentnie się przed tym broni ?

  Proszę sobie obejrzeć jakiegoś długiego jesiennego wieczoru ten film, może Panom trochę rozjaśnić, dać szerszy obraz:

  https://www.youtube.com/watch?v=NSErQFWJC9o

  Lub poczytać sobie recenzję, tylko ostrzegam Panów czytanie i oglądanie tego mogą poważnie uszkodzić Panów ignorancję:

  https://pracownia4.wordpress.com/2010/03/20/„defamation”-–-musicie-to-obejrzec-recenzja-gilada-atzmona/

  Panie Mieszkańcu, proszę nie mieszać Smoleńska z Jedwabnem, to inne trajektorie polityczne.

 5. Szanowny Panie Adminie, dlaczego wcięło gdzieś w odmętach łączy internetowych moje komentarze – odpowiedzi do Pana Jurka i Mieszkańca ? Niech Pan z łaski swojej puści pierwszy z nich, albo choćby jeden z trzech, które gdzieś wcięło ? Do cenzury jestem przyzwyczajony, choć nie lokalnie i nie wiem czy się z tym oswajać ? Czy jest to błąd systemu, czy treści zalinkowanych ?

  • Pana komentarz „poszedł” do spamu. Zdarza się to czasem. Jest już na swoim miejscu. Wszystkie trzy są prawie identyczne, stąd zatwierdziłem jeden z nich. Jednak jeśli Pan bardzo nalega mogą iść wszystkie. Tak więc póki co lokalnie nie musi się pan z cenzurą jeszcze oswajać . 🙂

   • Dziękuje, tak się domyślałem, linki lubią bałaganić na stronach … Ale wolałem zapytać, co by prądu nie tracić zbyt wiele na kolejną pisanine – tyle się teraz mówi o globalnym ociepleniu … 😉

    • Kim Pan jest Panie Macieju?Pedagogiem,historykiem,kim z zawodu?Czytam Pańskie teksty i zastanawiam się czy z Pańską psychiką jest ok.Pracuje Pan z młodzieżą a to już wielka odpowiedzialność!Przedstawia Pan wszystko w czarnych barwach!Nie pamiętam żadnej optymistycznej wypowiedzi…Panie Macieju,świat jest piękny!Młodzież powinna myśleć optymistycznie!Pan tego nie widzi???

     • Jestem szarym obywatelem tego kraju, zawodowo – robotnikiem, z wykształcenia dyplomatą … Miło, że jest Pan zatroskany o moje zdrowie psychiczne, to dość ujmujące … Muszę Pana uspokoić, że jest dość stabilnie, co do argumentów o moim pesymiźnie, to rozumiem, że innych brak ? Takie perełki intelektualne bawią mnie najbardziej, może mi Pan psychuszke zaproponuje jak w doktrynie Breżniewa ? Kto nie wierzy, że Wałęsa sam obalył komunizm i odzyskał niepodległość i ustanowił demokrację ten z zasady musi być obłąkany – nie lubie dwóch rzeczy – kłamstwa w życiu publicznym, i jak ktoś próbuje robić z ludzi idiotów, a Pan takie symptomy wobec mnie wykazuje …

      Młodzież jeśli interesuje się naszą rzeczywistością to powinna przede wszystkim myśleć samodzielnie, odpowiedzialnie dobierać sobie autorytety i mieć jak najlepsze źródła, do tego odpowiednie instrumenty, zresztą to nie dotyczy tylko młodzieży, a każdego obywatela tego kraju. Realizm jest kluczem, a nie żadne pesymizmu czy hurra optymizmy – ta toporna nowo mowa nie jest dla mnie.

      Czy Maria Le Pen udzielając wywiadu i wskazując, że światem rządzą międzynarodowe koncerny i wielka finansjera wykazuje chorobę psychiczną czy stawia trafną diagnozę ? Niech Pan będzie poważny … Bo ja także mam swoje granice cierpliwości.

  • Drogi Panie, tutaj nie o strach idzie, a zrozumienie otaczającego nas świata …

   Polityka jest ogromnie pasjonunąca, oczywiście nie przez pryzmat nie szczęsnych me(n)diów czy podręczników szkolnych … Globalizm jest wyrafinowany jak na totalitaryzm, to novum dla społeczeństw … A my musimy bronić się przed jego instrumentami, winni to jesteśmy zeszłym jak i przyszlym pokoleniom.

   • Panie Macieju , jeśli interesuje się pan polityką , to powinien pan wiedzieć ,że nie uciekniemy od globalizmu . Nie żyjemy na pustyni i nie jesteśmy samowystarczalni! Natomiast nacjonalizm może stać sie niebezpieczny , jeśli zostanie źle zinterpretowany , stąd niedaleko do rasizmu. Pamięta pan chyba z historii czym skończyły się czystki rasowe?

   • No to zostawmy póki co globalizm ponieważ to novum a więc jeszcze mało rozpoznany. Do czego prowadzi nacjonalizm wystarczy obejrzeć Wołyń. Oczywiście to był ten niedobry nacjonalizm, ten nasz jest dobry. Przykładów do czego prowadzi nacjonalizm można poszukać bliżej, ale nazwy miejscowości nie wymienię, żeby nie być posądzony o pedagogikę wstydu.

  • Panie Marku.Nasze spotkania mają formę właśnie dyskusji i między innymi w takim celu są organizowane. Serdecznie zapraszamy.

  • Panie Marku, czuję się w obowiązku zapewnić Pana, że stałym elementem spotkań, które organizujemy jest dyskusja, mogę Panu również obiecać 10 minut spokojnego wypowiedzenia się, a jeśli będzie miał Pan jakikolwiek nie dosyt po tym, to jestem do Pana dyspozycji również do spotkaniu …

   Formuła spotkań pozostaje zawsze nie zmienną w tym wymiarze …

 6. Panowie Globalisto, T

  trochę mnie Panowie zapędzają w punkt, w którym muszę się tłumaczyć z tego, że nie jestem słoniem … Ja nie jestem nacjonalistom, nie bronię nacjonalistów żadnej nacji, a sama idea nacjonalizmu jest dla mnie obca – podkreślałem już to wielokrotnie, a dość jasno wyjaśnił to Roman Dmowski, który jest dla mnie symbolem odzyskania niepodległości Polski, pragmatykiem w polityce, wielkim mężem stanu i wybitnym Polakiem, który jest marginalizowany, i szkalowany …
  Czy ojciec odrodziciel wolnej Polski na arenie międzynarodowej w wolnej Polsce powinnien być tak traktowany Panowie ?

  Panowie my nie uciekniemy od globalizacji, ale ona ma wymiar społeczno – kulturowy i jest czymś innym niż globalizm. Teraz jest ostatni moment by zacząć o nim mówić, ponieważ doktrynalnie dojrzał już jakiś czas temu teraz jest wdrażany co także postaram się wykazać. Globalizacja jest elementem globalizmu, ale tylko elementem. Twarde jądro globalizmu ma innych wymiar i trochę chciałbym o nim powiedzieć na spotkaniu …

 7. Nie uciekniemy od globalizmu czy to nam sie podoba czy nie. Wazne zeby byc patriota na swoj sposob. Gdzie robimy zakupy biedra tesco gdzie pracujemy paroc cembrit. Globaluzacja tez ma swoje plusy nawet w Trzemesznie.

 8. Czy Polska jest niepodległa? Dzieci w podstawówce wiedzą że nie. Odkąd nastała łunia to już w ogóle jesteśmy gośćmi we własnym kraju. Drzewa na działce wyciąć sam nie możesz. Wszędzie same montownie zamiast fabryk. Pracownicy to tania siła robocza dostająca ochłapy za ciężką pracę dla zagranicznych koncernów…

 9. Do Berta …

  Panie Bert, takie dziecinady nie są dla mnie … Nie wiem czy pole puste w podpisie nie jest traktowane przez system jako wpis Anonima i tak się z automatu nie wyświetla ? Jeśli tak jest to teraz także mam Anonima w podpisie bo zostawiłem puste pole podpis …

 10. No i się wyjaśniło Panie Bert … Proszę pamiętać, że to ja jestem naczelnym specjalistom od spisków i roszczę sobie na ten tytuł wyłączność na terenie gminy … 🙂

 11. Jak bardzo cieszę się, że mój projekt wkracz w następną fazę, dzięki temu mam dużo mniej czasu na czytanie pesymistycznych komentarzy Macieja.
  Założyłem sobie,że zatrudnię pracowników na umowę o pracę, bez pośredników typu Work, i mam nadzieję że razem z nimi wypracujemy zysk, który pozwoli nam płacić podatki w naszym kraju bez powiązań typu korporacja i rajów podatkowych i pozwoli nam wypłacić godne pensje, od których zapłacimy składki. Takie było pierwsze założenie w nowym przedsięwzięciu. Nie wiem czy jest to patriotyzm czy naiwność ale proszę wszystkich sympatyków (jeśli tacy w ogóle są) o trzymanie kciuków, żeby się udało. Przed nami jeszcze długa droga, najbliższe dni będą decydujące.
  Panie Macieju dla Pana informacji nie będzie to bank.

  • Panie Niemiec ja się bardzo cieszę z Pana sukcesów na polu Pańskiej działalności gospodarczej, oczywiście pozostaje mi tylko wiara, że są realne – rozumie Pan moc twórczą anonimowych wpisów … Z tym pesymizmem w moich wpisach niech Pan sobie daruje, to przygłupie, a o głupotę Pana nie posądzam …

  • Powodzenia !
   Trzymam kciuki za każdą taką inicjatywę.
   Pozdrawiam

   P.S. proszę na bieżąco informować jak Panu idzie…

 12. Racjonalny patriota lokalny robi błędy ortograficzne. Ma braki z zakresu interpunkcji. Trzemesznianin robi błędy ortograficzne w pisowni tytułów.
  Niech nie wytykają błędów Maciejowi. RAZEM z Maciejem niech żałują za swoje grzechy językowe.

  • Czy zastanawialiście się Państwo „językoznawcy”, dlaczego programy prof. Bralczyka albo prof. Miodka cieszą się popularnością? Myślę, że podstawowym warunkiem dotarcia do ludzi ze swoimi poradami są intencje. Żaden z nich, mimo swoich tytułów, nie mądrzy się, nie wyśmiewa i nie nawołuje do „żalu za grzechy”, a raczej życzliwie doradza lub informuje, że np. postscriptum (w skrócie bez kropek PS)stosujemy, jak sama nazwa wskazuje, po podpisie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj