Strona główna Kultura Trzej Królowie i jasełka

Trzej Królowie i jasełka

1626
14

Dzisiaj przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana częściej świętem Trzech Króli. Z tej okazji po mszy świętej o godzinie 10:00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 wystawiły jasełka. Po nich, wyruszył z bazyliki barwny orszak Trzech Króli.

Otwierali go trzej jeźdźcy na koniach, za nimi konną bryczką jechali królowie. Wiele osób, zarówno dzieci i dorosłych przybrało głowy w złote korony.

Można było zobaczyć dziewczynki przebrane za anioły i chłopców jako pasterzy. Przy śpiewie kolęd orszak przeszedł dookoła Placu Kosmowskiego, po czym wrócił do bazyliki.

14 KOMENTARZE

  1. Nie mogłam być. Dzięki foto relacji mam namiastkę religijnego przeżycia i wiem jak było u nas w Trzemesznie kolorowo i radośnie na Trzech Króli.

  2. Było pięknie. Było ciekawie. A złote cukierki spod szopki to dopiero atrakcja! Królowie dorodni, pełen wypas na bryczce. Woźnica stateczny jak należy. A jeźdźcy na dorodnych rumakach budzili respekt.
    Nie było nudnie. Jasełka dzieci ze szkoły nr1 zasłużyły na pochwałę.
    Żywa szopka budziła ochy, achy, westchnienia, słowem oczy dzieciom wychodziły z orbit.
    Taki to był podziw dla wszystkiego. Dziękuję za dzieciarnię!

  3. Ale piękna oprawa orszaku, co roku poprzeczka wyżej. Organizacja na bardzo wysokim poziomie.Z Trzemeszna można było zrobić reportaż do TV niczym nie odbiegało od wielkich miast żywa szopka- dała mi niezapomniany klimat świątecznych nabożeństw Taki ciepły.No i konie w orszaku kolorowe stroje rewelacja jestem zachwycona o to chodzi coś się dzieje. Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj