Strona główna Różne Trwa modernizacja wodociągu w Trzemżalu

Trwa modernizacja wodociągu w Trzemżalu

2372
25

W Trzemżalu przebudowywana jest stacja uzdatniania wody. Jest to kompleksowa modernizacja samego budynku jak i urządzeń wodociągowych.

Przewiduje się termomodernizację, w tym wymianę stolarki okiennej, drzwiowej oraz ocieplenie ścian. Zamontowane zostaną nowocześniejsze urządzenia służące uzdatnianiu wody, na zewnątrz zainstalowane będą dwa nowe zbiorniki.

W celu zapewnienia mieszkańcom ciągłości w zaopatrzeniu w wodę, na czas trwania prac zamontowano tymczasową instalację. Prace mają być ukończone do lipca 2023 r. Wykonawcą jest firma Hydro-Marco z Jarocina.

Całkowity koszt inwestycji to 4.104.510 zł, z czego tylko 15% pochodzić będzie z budżetu gminy. Pozostała kwota zostanie pokryta z rządowego programu „Polski Ład”.

25 KOMENTARZE

 1. 4 bańki za remont takiego budyneczku? Ktoś zgarnie fajną kasę za taką robotę. Za 4 bańki to z 4 wille na pełnym wypasie można wybudować. Kto bogatemu zabroni.

   • Co zejdź na ziemię? Ile kosztowała hala w Trzemżalu, która była budowana od podstaw. Tu mają wyremontować starą ruinę trochę wełny mineralnej, kleju, farby, kilka okienek i drzwi i jakieś dwa zbiorniki i jakieś rurki, kable i skasować kosmicznie wysokie pieniądze. Lepiej by nam chodnik zrobili. Sam zejdź na ziemię. Dzięki takim jak Ty ta gmina nie ma na nic pieniędzy skoro wydaje się takie duże pieniądze na takie rzeczy. Masz w tym jakiś interes aby bronić takich wysokich kwot? Może jesteś jakimś podwykonawcą?

 2. Dzbanie
  Poczytaj trochę o instalacjach uzdatniania wody i dopiero udzielaj się na tym portalu.[chyb ,że nadal zyjesz pod kamieniem i pijesz wodę z studni]

   • Mam gdzieś tą inwestycję bo nawet tamtedy nie przejeżdżam.
    Tylko krew mnie zalewa ja takie głąby jak ty wypowiadają się na temat o którym nie mają pojęcia.

    Załóż swoją firmę wygraj przetarg jak tak ciebie to boli…

 3. Kiedy Pan Paweł był w urzędzie odpowiedzialnym za inwestycje modernizacja stacji uzdatniania wody w Kruchowie kosztowała coś około 1 miliona. Teraz modernizacja stacji w Trzemżalu kosztuje ponad 4 miliony? Gołym okiem widać, że sprawa wygląda podejrzanie.

  • panie, inflacja 40 % wg ponownego przeliczenia artukułów koszyka Dudy jak pan myslisz ze mamy inflacje na poziomie 17% jak mowia w TVP to sobie pan idz do sklepu i policz ile pan placiles za zakupy 2 lata temu a ile teraz wyciagnij pan średnia i bedziesz pan wiedzial skad taka cena.

   • Czy prawdą jest że sytuacja budżetu gminy jest tak zła że burmistrz już musi ratę obligacji czyli kredytu którego spłata przypada w roku przyszłym odraczać na rok 2028 bo grozi utrata płynności finansowej gminy, jak były w 2018 r wybory to rok wcześniej na potęgę zaciągano kredyty na placyki, park itp. było wiadomo że kredyt po 5 latach trzeba spłacać , żeby nie było odłożonych środków , tak wyglądają rządy , miał takich skarbników jak Kociemba itp. teraz widać gołym okiem do czego doprowadzają rządy tego człowieka bo nawet nie ma aby jeden z płacy przystroić świątecznie, to wstyd, na nic niema !!!

 4. Jakby każdy miał się tak budować i swoje pieniądze wydawać jak nasza gmina to może na fundamenty by starczylo. A wiadomo że nie jeden z nas budowal dom od podstaw i wynajmując też firmy różnego rodzaju i też płacąc faktury i takich pieniędzy by nie zostawił w takim budyneczku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj