Strona główna Artykuł partnera Transport zwłok z zagranicy i jego koszty

Transport zwłok z zagranicy i jego koszty

1488
0

Profesjonalny transport zwłok z Włoch

Sprowadzenie zwłok z zagranicy wiążę się nie tylko z kwestią znalezienia transportu, ale również mnóstwem formalności, które trudno jest dopełnić na odległość i bez znajomości języka. Rodzina pogrążona w cierpieniu staje w obliczu wyzwania, które zakłóca proces żałoby. Co zrobić w takiej sytuacji, by uniknąć konieczności samodzielnego wyjazdu i starcia z międzynarodową biurokracją?

Całą procedurę związaną z przewozem zmarłego lub jego prochów, zdobyciem niezbędnych dokumentów, możesz powierzyć firmie zajmującej się tego rodzaju działaniami zawodowo. Zakład Pogrzebowy Charon w Szczecinie zajmuje się profesjonalnym sprowadzaniem zwłok z zagranicy. Dzięki kontaktom na całym świecie z zakładami pogrzebowymi, znajomości tamtejszych wymagań, restrykcji związanych z dokumentacją, rodzajem trumny, a także posiadanym certyfikatom, pracownicy firmy Charon pomogą Ci nie tylko przetransportować zmarłego do Polski w sposób humanitarny, lecz również skompletują niezbędne papiery, międzynarodowy akt zgonu, zaświadczenie lekarskie, pozwolenie na wywóz zwłok z zagranicy oraz dokument potwierdzający poprawność zamknięcia trumny. Na życzenie rodziny, Charon może dokonać za granicą kremacje ciała, by do kraju przywieźć urnę z jego prochami.

Sprowadzenie zwłok z zagranicy – cena

Ważnym pytaniem jest, ile kosztuje transport zwłok z zagranicy? Cena ustalana jest indywidualnie, zależnie od lokalizacji zmarłego i innych czynników towarzyszących. Musisz się liczyć z wydatkiem rozpoczynającym się od 5000zł, lecz w tej cenie Charon zapewnia już komplet dokumentów, pozwoleń, spełniającą restrykcyjne wymogi, trumnę z wkładem metalowym, odprawy sanitarne itp. W przypadku zlecenia kremacji za granicą, koszty te będą wyższe i są one różne w poszczególnych rejonach świata.

Wynajmując firmę, która załatwi za Ciebie wszystkie niezbędne czynności związane ze sprowadzeniem ciała osoby bliskiej do kraju, nie musisz zagłębiać się w przepisy włoskiego prawa, wykonywać telefonów, szukać tłumacza, czy wybierać się osobiście za granicę. Możesz za to zająć się organizacją pogrzebu, przygotować się do ostatniego pożegnania i skupić na przeżywaniu swojej straty. Skorzystaj z doświadczenia innych, powierzając im końcową podróż zmarłego, która odbędzie się z poszanowaniem jego godności.

Aby dowiedzieć się więcej, poznać szczegóły sprowadzenia zwłok z zagranicy, skontaktuj się z firmą Charon. Dane kontaktowe tel. +48509332858

artykuł partnera