Strona główna Kultura Tradycyjne spotkanie absolwentów

Tradycyjne spotkanie absolwentów

4922
5

Wczoraj odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. M. Kosmowskiego w Trzemesznie.

Oprócz życzeń noworocznych zebrani w auli mogli wysłuchać informacji o życiu szkoły, przedstawionej przez dyrektorkę Sylwię Liszkowską. O działalności stowarzyszenia opowiedziała jego prezeska, prof. dr hab. Danuta Konieczka-Śliwińska. Gośćmi absolwentów byli m.in. poseł Zbigniew Dolata, burmistrz Krzysztof Dereziński, przewodniczący RM Benedykt Nitka, członek Zarządu Powiatu Mariusz Mądrowski, proboszcz Piotr Kotowski.

Z wielkim zainteresowaniem obecni na sali obejrzeli spektakl w wykonaniu uczniów ZSOiZ. Nawiązywał on w swojej treści do świąt Bożego Narodzenia, a jednocześnie zawierał wiele odniesień do czasów współczesnych. Nad jego pomysłem i realizacją pracowali nauczyciele – Jagoda Woźniak, Jan Dzimian i ks. Adam Wawrzyniak. Wystąpił też uczniowski zespół muzyczny.

Była to też okazja do zaprezentowania kalendarza na 2024 rok, wydanego przez stowarzyszenie. Jego tematem przewodnim jest historia trzemeszeńskiej oświaty, a ilustrują ją unikatowe, archiwalne zdjęcia miejscowych placówek oświatowych. Kalendarz opracował Artur Bilewski przy merytorycznym wsparciu Macieja Adamskiego i Hanny Posadzy.

Wiele wzruszeń i wspomnień wywołał portret byłego, zasłużonego dyrektora liceum Edmunda Pruskiego. Jego autorem jest Konrad Szary, również absolwent naszej szkoły.

5 KOMENTARZE

  1. Ile kosztuje gminę utrzymanie tego pomysłu wysokiego, który został zrealizowany przez niskiego? Trzeba dokładać 2 czy 3 miliony rocznie do tego, co powinien dokładać powiat? Chodzi oczywiście o inicjatywę przejęcia od powiatu szkół. Towarzystwo wzajemnej adoracji myśli, że ludzie mają krótką pamięć.

  2. Strzelno inwestycje 20 mln zł, A Trzemeszno nic. Już kolejny rok tak jest. Strzelno, Witkowo miasta podobne kiedyś do naszego się rozwijają. Trzemeszno ma taki sam budżet jak oni, to przejada cały swój budżet na administrację i szkoły. Po co nam szkoly od powiatu ? Nie lepiej mieć co roku 20 mln zł na inwestycje ? Powiat zniszczył Trzemeszno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj