Strona główna Sport i rekreacja Tenisistki stołowe TTS Trzemeszno udanie zadebiutowały w II lidze

Tenisistki stołowe TTS Trzemeszno udanie zadebiutowały w II lidze

1404
3

W ostatnią sobotę w hali OSiR, po raz pierwszy w historii trzemeszeńskiego sportu, odbyły się mecze II ligi tenisa stołowego kobiet. W turnieju miały wziąć udział 4 drużyny TTS Trzemeszno, LKTS Luvena Luboń, Organizacja Środowiskowa AZS Poznań oraz GLKS Orlęta Czacz.

Niespodziewanie jednak, na 4 dni przez turniejem z rozgrywek II ligi, wycofał się zespół GLKS Orlęta Czacz. W takiej sytuacji do rywalizacji przystąpiły ostatecznie trzy drużyny.

W pierwszym meczu wystąpiły zespoły TTS Trzemeszno (w składzie Zuzanna Jatczak, Agnieszka Mikołajewska, Hanna Moszczyńska i Daria Skulska), prowadzony przez Marcina Sikorskiego (kiedyś zawodnika m.in. AZS AWF Gdańsk, ostatnio II ligowego, a obecnie IV-ligowego TTS Trzemeszno) oraz LKTS Luvena Luboń (w składzie Anita Chudy, Weronika Dombka, Zuzanna Sułek, Maja Zielińska), jeden z głównych faworytów do zwycięstwa w tych rozgrywkach.

Wynik meczu nie był niespodzianką – mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gości 10:0. Podobny przebieg miał drugi pojedynek pomiędzy AZS Poznań a LKTS Luveną Luboń, przy czym akademiczkom z Poznania udało się wygrać jeden pojedynek deblowy i ostatecznie drużyna z Lubonia zwyciężyła 9:1.

No i na koniec został rozegrany najważniejszy dla nas mecz pomiędzy TTS Trzemeszno i AZS Poznań, grający w składzie: Sylwia Cieślicka, Katarzyna Kuczyńska, Magdalena Podlewska i Hanna Poradka. Ten mecz miał o wiele bardzie wyrównany przebieg niż poprzednie pojedynki, ale ostatecznie zakończył się zwycięstwem TTS 6:4. O tym, że mecz był wyrównany niech świadczy fakt, że aż 19 z rozegranych 40 setów kończyło się różnicą tylko 2 punktów.

Jednak po kolei. W pierwszej turze gier singlowych H. Moszczyńska pokonała H. Poradkę 3 : 1 , a D. Skulska w takim sam stosunku wygrała z M. Podlewską. Dwie kolejne gry 3:1 wygrały jednak zawodniczki z Poznania – S. Cieślicka pokonała A. Mikołajewską, a K. Kuczyńska wygrała z Z. Jatczak.

Przed grami deblowymi mieliśmy więc 2:2. Pierwszy debel Moszczyńska / Mikołajewska pokonał 3:0 parę Poradka / Kuczyńska, a drugi Skulska / Jatczak po zaciętym pojedynku wygrał 3:2 (w ostatnim secie 11:9). I był to kluczowy moment meczu, bowiem przed drugą turą gier singlowych TTS prowadziło 4:2 i tego prowadzenia nie oddało już do końca.

W ostatniej kolejce, po bardzo widowiskowej grze, H. Moszczyńska pokonała M. Podlewską 3:1, A. Mikołajewska wygrała z K. Kuczyńską 3:0, natomiast D. Skulska uległa H. Poradce 1:3, a Z. Jatczak 0:3 przegrała z S. Cieślicką.

W ten sposób żeński zespół TTS Trzemeszno odniósł pierwsze, historyczne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi kobiet., za co wszystkim zawodniczkom i trenerowi należą się wielkie brawa.

Kolejny turniej rozgrywek II ligi kobiet odbędzie się 21 kwietnia w Ostrorogu, gdzie TTS zagra z UKS Nałęcz Ostroróg oraz MKS TS Warta Oborniki, a trzeci i ostatni – 12 maja, gdzie TTS zagra z Polonią Śmigiel.

TTS chciałby w tym miejscu bardzo podziękować Panu Pawłowi Wegnerowi, dzięki któremu nasze zawodniczki zostały odpowiednio wyposażone i mogą występować w bardzo ładnych strojach. Nazwy sponsorów są zresztą widoczne na zamieszczonych zdjęciach, a są to: firmy HBW Hurtownia Budowlana z grupy PSB Mrówka oraz PKOB Wegner.

Na koniec wypada także wspomnieć o tym, że drużyna męska TTS Trzemeszno (występująca w składzie Jarosław Jatczak, Leszek Maciejewski, Paweł Ogrodowicz, Marcin Sikorski i Andrzej Wojciechowski) bierze udział w rozgrywkach IV liga OZTS Poznań gr. II, gdzie zajmuje obecnie 3 miejsce. Tutaj z kolei podziękowania dla firmy PAROC, która sfinansowała zakup i przygotowanie strojów dla drużyny męskiej.

(jj)


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj