Strona główna Różne Sztandar sołtysów gotowy

Sztandar sołtysów gotowy

3027
18

W czerwcu informowaliśmy o inicjatywie Koła Sołtysów Gminy Trzemeszno, zmierzającej do posiadania sztandaru.

Powołano komitet fundacyjny, w skład którego weszli sołtysi – Wiesław Pokorski (Gołąbki) jako przewodniczący oraz Jadwiga Przybysz (Miaty) i Dominik Woźniak (Zieleń). Wybrano już chrzestnych sztandaru, którymi będą Małgorzata Macioł i Andrzej Furche.

Sztandar wyhaftowały siostry karmelitanki z Gniezna. Wczoraj został on odebrany przez komitet fundacyjny.

Koszt sztandaru to 11.500 zł. Pieniądze pochodziły ze składki sołtysów, przewodniczących rad sołeckich, niektórych radnych oraz od sponsorów.

Uroczystość nadania i przekazania sztandaru zaplanowano na 3 marca, w Ośrodku „Jutrzenka” w Gołąbkach.

18 KOMENTARZE

  1. Opozycja broni wolności słowa a jednocześnie cieszy się z tego, że ich sądy skazują za wypowiedziane słowa. Trzeźwo myślący bez zawahania zauważy, że jest w tej „obronie wolności słowa” jakaś niespójność.
    Te rzekomo niezależne sądy uniewinniają kogoś, kto nazywa Prezydenta Andrzeja Dudę debilem, aby z drugiej strony zasądzić konieczność wpłacenia kwoty około 700 tys zł za polityczną i kulturalną w swojej treści ocenę działań Sikorskiego – Pana z Chomielina.
    Wybór jest zatem bardzo prosty. Faktyczna wolność słowa pod rządami PiS czy cenzura i zamordyzm, które gwarantują, sprzyjające totalnej opozycji, sądy?

  2. Nieuniknione, że na wiosnę tego roku niektórzy sołtysi będą wynosić sztandar. Czasu się nie cofnie. Tego, czego nie zrobiło się przez 4 lata nie zrobi się w 3-4 miesiące zwłaszcza, że na pieniążki z gminy nie ma co liczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj