Strona główna Sport i rekreacja Szkolny maraton Fit and Jump

Szkolny maraton Fit and Jump

1692
25

Wielkim sukcesem organizacyjnym okazał się pierwszy w Polsce, Szkolny Maraton „Fit and Jump”, który odbył się w 30 marca w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć pomysłodawczyń tej dziedziny rekreacji, trzemesznianek – sióstr ADiHD – Ilony i Mileny Krawczyńskich.

Na początku wystąpił utytułowany zespół Miód Cytryna z Poznania a uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Krzysztof Dereziński. Obecni byli także – przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Peno, dyrektorzy szkół i inni zaproszeni goście.

W imprezie wzięło udział ponad 300 osób, głównie uczniowie gimnazjum, a także dziesięcioosobowe reprezentacje szkół z terenu naszej gminy. Wśród ćwiczących na trampolinach można było zobaczyć również niektórych nauczycieli, opiekunów i rodziców.

Ćwiczenia prowadziły doświadczone instruktorki, które na co dzień prowadzą swoje punkty Fit and Jump: Natalia Ferenz – Płoszyńska (Trzemeszno), Agnieszka Galus (Witkowo), Klaudia Gałęzewska (Trzemeszno), Magdalena Giza (Swarzędz), Natalia Graczyk i Jagoda Olejnik (Łubowo) oraz Katarzyna Tyblewska (Pleszew).

Wszystkie panie są absolwentkami trzemeszeńskich szkół. W zabawę włączyły się także Anna Hencelewska i Patrycja Pacholska – instruktorki Studia Tańca i Ruchu „Euforia” z Gniezna.

Maraton Fit and Jump przygotowało Gimnazjum w Trzemesznie przy współudziale Urzędu Miejskiego i OSiR-u. Główny ciężar organizacji wzięły na siebie Justyna i Marzena Stankowskie. Każdy uczestnik otrzymał na zakończenie okolicznościowy certyfikat i pamiątkę. Rozlosowano także nagrody.

Organizatorzy dziękują licznym sponsorom i wszystkim osobom, dzięki którym impreza mogła dojść do skutku.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

25 KOMENTARZE

   • Moja córka dobrze się uczy w gimnazjum i dobrze skacze! A ty xx chyba jesteś zakompleksionym i smutnym człowiekiem, skoro pozwalasz sobie na takie złośliwości. Popracuj nad sobą , trzymam kciuki.
    Dziękuję Pani Ilonie i Milenie za motywujące wystąpienie. Wiem wszystko, bo córka zdała relację. Do tej pory jest pod wrażeniem.

 1. Ta impreza mogła także odbyć się dzięki Wam kochani rodzice dzieci z Gimnazjum w Trzemesznie ,dzięki wpłacie na Radę Rodziców

  • Masakra to tego typu wypowiedzi na tym forum, ludzie skończcie z tym małomiasteczkowymi nastawieniem. W roku szkolnym jest dość duży zapas godzin lekcyjnych, więc nic się nie stanie jeżeli młodzież trochę się porusza zamiast cały dzień siedzieć przed komputerem. Tego typu zajęcia integrują i uczą pracy w grupie co przyda się w dorosłym życiu, wiedza która jest sprawdzana na większości testów już nie… Ja widzę tu właśnie problem naszego szkolnictwa, nie w podziale szkół na podstawówki, gimnazja, licea itp. Szkoła nie przygotowuje do życia. Po co komu rekcja zmydlania, czy rozpoznawanie typów pisma wykształconego na terenie Mezopotamii i Egiptu.

  • Ty Masakra nawet liceum nie odróżniasz od gimnazjum. Maturę zdaje się po liceum a imprezę organizowało gimnazjum. I dobrze. Przynajmniej pokazano dzieciakom, że są różne sposoby spędzania wolnego czasu, nie tylko komputer.

 2. Wszystko ładnie pięknie,ale portal Trzemeszno 24 jest nie doinformowany ponieważ fit and jump odbył się 30 marca ,a nie 27

 3. Byłam i było super. Młodzież zadowolona. Trzeba dzieciom więcej ruchu a nie tylko siedzenie przed komputerem lub na telefonie. Sport to zdrowie. Brawa dla wszystkich

  • Mój syn pod wrarzeniem imprezy. Świetnie się bawił i co ważne dla mnie-ruszał!
   Gratuluję organizatorom i pozdrawiam!
   W zdrowym ciele zdrowy duch i chęć do nauki.

 4. Byłam i widziałam. Fantastyczna impreza i super atmosfera. Dzieciaki zadowolone. Nie spodziewałam się tak pozytywnego odbioru przez młodzież. Panie Krawczyńskie dały czadu – super podejście do młodych. Gimnazjum robi swoje mimo tego, że niestety powoli kończy swą działalność. Dało młodzieży, miastu i powiatowi wiele dobrego. Przykro. Wiele placówek może brać z tej szkoły przykład. Dyrekcja i grono pedagogiczne potrafią zjednoczyć siły w każdej sprawie. Gratuluję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj