Strona główna Różne Szafa skrytkowa – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Szafa skrytkowa – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

857
0
Låsbart skyltskåp Postsorteringsskåp Avfallsbehållare

Szafy skrytkowe mogą służyć do przechowywania przedmiotów o różnych gabarytach. Te praktyczne schowki znajdują zastosowanie w wielu miejscach. Sprawdź, jak wybrać szafę skrytkową idealnie dopasowaną do własnych potrzeb!

Na rynku dostępne są różne rodzaje szaf skrytkowych. Sprawia to, że wybór idealnego modelu nie jest łatwym zadaniem. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu szafy ze schowkami? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym poradniku.

Szafa skrytkowa – zastosowanie

Szafa skrytkowa to idealne miejsce do przechowywania wielu różnych przedmiotów. Stanowi niezbędny element wyposażenia wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność zabezpieczenia rzeczy osobistych przed kradzieżą lub zgubieniem. Można w niej przechowywać np. torebki, plecaki, telefony, depozyty czy odzież. Praktyczne szafy ze schowkami znajdują zastosowanie m.in. w takich miejscach jak:

  • Zakłady pracy – szafy ze schowkami mogą służyć m.in. do przechowywania rzeczy osobistych pracowników. Szafa skrytkowa zamykana na klucz gwarantuje bezpieczeństwo pozostawionych w niej przedmiotów, dlatego często wykorzystywana jest także jako miejsce do przechowywania dokumentów lub korespondencji firmowej.
  • Supermarkety, galerie handlowe – w szafkach skrytkowych klienci mogą zostawić niepotrzebne rzeczy (na przykład kupione wcześniej produkty).
  • Dworce, lotniska – szafki skrytkowe to świetne miejsce do przechowywania bagaży.
  • Kluby sportowe, baseny, siłownie – szafka skrytkowa może pełnić rolę praktycznego schowka na ubrania czy cenne przedmioty.
  • Muzea – szafki skrytkowe przeznaczone dla zwiedzających są nieodłącznym elementem każdego muzeum.
  • Przedszkola, szkoły, uniwersytety – szafki ze skrytkami są niezbędne do przechowywania ubrań oraz rzeczy osobistych nauczycieli, uczniów i studentów.

Szafy skrytkowe o różnych gabrytach

W sklepach można znaleźć szeroki wachlarz szaf skrytkowych. Poszczególne modele różnią się m.in. rozmiarem. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na wybór szafy o dowolnej wielkości. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnej szafy skrytkowej warto zastanowić się, jakie przedmioty będą w niej przechowywane. Dzięki temu będziemy mogli obliczyć, ile miejsca będzie potrzebne. Jakie możliwości mamy do wyboru?

  • Szafy skrytkowe z dużymi modułami – mogą stanowić świetną alternatywę dla szafek ubraniowych. Jeśli szafki będą wykorzystywane do przechowywania odzieży, doskonale sprawdzą się modele z drążkiem na wieszaki oraz półką na nakrycia głowy. W każdym schowku warto także umieścić wieszaki na ubrania. Duże szafy skrytkowe są nieodłącznym elementem wyposażenia każdego zakładu pracy, basenu, klubu fitness czy siłowni.
  • Szafy skrytkowe z małymi modułami – takie modele mogą być częścią pomieszczeń socjalnych dla pracowników. Często służą także do przechowywania dokumentów oraz przekazywania korespondencji. Jeśli szafki będą wykorzystywane do sortowania korespondencji lub dokumentów, warto zdecydować się na wybór regałów z otwartymi półkami.

Metalowe szafki skrytkowe czy szafki z laminatu?

Przed podjęciem decyzji o zakupie wybranej szafy skrytkowej warto zwrócić uwagę na materiał, z którego została ona wykonana. W sklepach dostępne są szafy skrytkowe wykonane z laminatu oraz metalu. Wybór modelu z określonego materiału zależy przede wszystkim od tego, w jakich warunkach będzie użytkowana szafa. Szafki z laminatu doskonale nadają się do zastosowania wewnątrz budynków. Idealnie sprawdzają się m.in. w pomieszczeniach biurowych, szatniach czy salach lekcyjnych. Szafki metalowe skrytkowe charakteryzują się większą odpornością na uszkodzenia i zarysowania niż szafki z laminatu. Stanowią świetne rozwiązanie do szatni w siłowniach, klubach sportowych czy zakładach pracy. Modele metalowe najczęściej wyposażone są w otwory wentylacyjne, które zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza i zapobiegają zawilgoceniu szafy. Konstrukcja zgrzewana szaf metalowych zapewnia dużą wytrzymałość i stabilność.

Walory estetyczne 

Przy wyborze szafki skrytkowej warto przyjrzeć się jej walorom estetycznym. Najlepiej postawić na szafki od uznanych producentów. Takie modele zwykle są wykonane z materiałów najwyższej jakości i wyróżniają się doskonałym wyglądem. Szafy ze schowkami są dostępne w wielu różnych kolorach, dzięki czemu każdy może dobrać idealny model do swojej przestrzeni.

Gdzie kupić metalowe szafki skrytkowe najwyższej jakości?

Szukasz miejsca, w którym kupisz szafę skrytkową najwyższej jakości? Zajrzyj do sklepu internetowego AJ Produkty – https://www.ajprodukty.pl/recepcja-i-poczekalnia/przechowywanie/sortowanie-poczty/szafki-pocztowe. W ofercie sprzedawcy znajdziesz szeroki wybór szaf w wielu rozmiarach i kolorach z palety RAL. W sklepie dostępne są wysokiej jakości szafy metalowe, ale sprzedawca ma w swojej ofercie także szafy wykonane z laminatu. Bogata oferta produktów sprawi, że z pewnością wybierzesz szafę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb. W asortymencie sklepu znajdziemy także inne meble do biur i zakładów przemysłowych, dzięki którym każdy z nas z łatwością stworzy swoją idealną przestrzeń do pracy.