Strona główna Różne Szachy wracają do Trzemeszna

Szachy wracają do Trzemeszna

1483
8

W ostatnim czasie wśród działaczy i zawodników szachowych z Trzemeszna odbyło się wiele rozmów, dotyczących możliwości „powrotu szachów” do Trzemeszna, ze szczególnym uwzględnieniem nauki gry dla dzieci.

Jedna z takich rozmów odbyła się na niedawnym Jubileuszowym Turnieju Szachowym w Chabsku, w którym udział wzięli również szachiści z Trzemeszna. W efekcie uzgodniono wznowienie działalności sekcji szachowej w formie Szkółki Szachowej z siedzibą w OSiR w Trzemesznie, gdzie kilka lat wcześniej odbywały się treningi i mecze klubu szachowego Kiliński OSIR Trzemeszno.

Zadania tego podjął się Krzysztof Prus, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Trzemżalu, który już drugi rok prowadzi zajęcia szachowe z dziećmi i realizuje projekt „PZSzach – edukacja przez szachy w szkole”. K. Prus prowadzi w Trzemżalu zajęcia w klasach I – III w wymiarze jednej godziny tygodniowo.

Dzieci zapoznają się z podstawami gry w szachy. Szkoła dzięki projektowi otrzymała 15 kompletów szachownic, tablicę demonstracyjną oraz niezbędne materiały dydaktyczne. K. Prus by prowadzić zajęcia ukończył szkolenie prowadzone przez PZSzach i uzyskał kwalifikacje Szkolnego Instruktora Szachowego. Swoje zdobyte dotychczas doświadczenie, wykorzysta powołując Szkółkę Szachową w Trzemesznie, gdzie dzieci i młodzież będą poznawać reguły gry w szachy.

Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek, w godzinach od 17 do 18, w hali OSiR (sala nr 35).

Sekcja szachowa przy OSiR w Trzemesznie serdecznie zaprasza też wszystkich chętnych w najbliższą sobotę, 16 grudnia, o godzinie 17 na Świąteczny Otwarty Turniej Szachowy.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

8 KOMENTARZE

 1. Dzień dobry,
  jeśli Panu Instruktorowi uda się odciągnąć dzieciaki od telefonów, komputerów, konsol i tabletów, to chwała Mu za to !
  Piękna gra rozwijająca umiejętności logicznego myślenia, planowania i przewidywania.
  Trzymam kciuki za powodzenie tego projektu.
  Pozdrawiam
  TDi

   • Tylko że szkoła nr.1 nie napisała o tych szachach. Wielka szkoda. Dziękuję Ojcu za informację i proszę go ,żeby dodał jeszcze jakie klasy mogą chodzić. Jestem zainteresowany tą sprawą w szkole nr.1.

 2. Rewelacja. Wspaniała atmosfera – dzieci, młodzież i dorośli. Jak przed trzydziestoma pięcioma laty! Fajnie jest uczyć się od młodszych. Podziękować za wspaniałą atmosferę uczestnikom turnieju „bo i taki się odbył” jak i organizatorom i – sponsorom „bo i tacy byli”. Szachy to piękna sprawa – fajnie byłoby, gdyby każdy o temat się otarł. Dziękuję tym, którzy am byli. Wspaniała lekcja – „integracyjna” też.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj