Strona główna Sport i rekreacja Świąteczny Otwarty Turniej Szachowy

Świąteczny Otwarty Turniej Szachowy

1131
4

16 grudnia w trzemeszeńskiej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Świąteczny Otwarty Turniej Szachowy. W turnieju mógł wziąć udział każdy, bez względu na wiek i posiadane umiejętności. Rozpiętość wiekowa była ogromna, najmłodszy zawodnik miał 10 lat, a najstarszy 80.

Pojawili się zawodnicy bardzo doświadczeni, ale i również tacy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z szachami. W turnieju brał udział również zawodnik niewidomy Piotr Plewa, który oczywiście przybył ze swoją „specjalną” szachownicą. Turniej sędziował Wiesław Wiśniewski.

Oczywiście jak na świąteczny turniej przystało, pomimo sportowej rywalizacji, panowała bardzo miła i sympatyczna czasami wręcz rodzinna atmosfera. Zdarzało się, że zawodnicy starsi i bardziej doświadczeni udzielali w czasie pojedynku swoim młodszym rywalom bardzo cennych wskazówek. Do tego nie zabrakło również kącika z gorącą i pokrzepiającą kawą i herbatą oraz chrupiących ciasteczek.

Na koniec organizator turnieju Krzysztof Prus ogłosił uroczyście wyniki. Zwycięzcą został Jerzy Pawełczak, drugie miejsce zajął Jerzy Walter, natomiast trzecie Marcin Janusz. Wśród najmłodszych uczestników najwięcej punktów zdobył Antoni Prus, drugie miejsce Jakub Kaczmarek, trzecie miejsce Wojciech Majewski.

Na koniec organizator podziękował sponsorom za pomoc w pozyskaniu nagród dla zwycięzców i wszystkich uczestników turnieju. I tak Pierwszy Świąteczny Otwarty Turniej Szachowy przeszedł do historii. Organizator jednak zapowiedział już następny, tym razem dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się również w OSiR w Trzemesznie w najbliższe ferie zimowe.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj