Strona główna Sport i rekreacja Sukcesy młodych karateków

Sukcesy młodych karateków

2156
0

Z bardzo bogatym dorobkiem wrócili z turnieju we Wrześni młodzi karatecy. Zawodnicy trzemeszeńskiej sekcji AKT Samuraj Gniezno wystąpili tam w ramach eliminacji do Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w karate tradycyjnym.

W zawodach brały tez udział kluby z Poznania, Lusowa, Gniezna, Piły, Włocławka, Zielonej Góry, Brześcia Kujawskiego i Wrześni.

Podwójnymi sukcesami mogą poszczycić się trzy dziewczyny. Wiktoria Nowicka stanęła na najwyższym podium w konkurencji kata dziewcząt 14-15 lat. Zajęła też 4 miejsce w konkurencji kumite dziewcząt. Aleksandra Arczewska zwyciężyła w konkurencji kata dziewcząt 13-15 lat, a w kumite była trzecia. Sonia Nowicka była druga w kumite dziewcząt 10-11 lat i trzecia w konkurencji kata.

Drugie miejsce w kata dziewcząt 13-14 lat wywalczyła Dominika Oleksy, a Marcelina Ciesielska była trzecia w tej samej konkurencji.

Jedyny chłopiec wśród naszych zawodników, Nikodem Tomczak zajął trzecie miejsce w konkurencji kihon chłopców 8-9 lat.