Strona główna Kultura Sukces młodych filmowców

Sukces młodych filmowców

1838
16

Amadeusz Lisiecki i Krystian Walczak to uczniowie ZSOiZ w Trzemesznie. Wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Sztuka kochania wiersza”, organizowanym przez CK Zamek i UAM w Poznaniu. Zadaniem konkursowym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów była interpretacja wiersza słynnej poetki Ewy Lipskiej „Z listu II.”.

Młodzi twórcy przygotowali emocjonujący i kontrowersyjny film pt. „I jak tu popełnić samobójstwo?”. Film niezwykle poruszył profesorów UAM, miłośników kina, Jury oraz przede wszystkim Ewę Lipską. Amadeusz i Krystian w tym prestiżowym konkursie zajęli zaszczytne I miejsce. Nagrodą był zestaw tomików poezji i nagroda finansowa.

Dzięki możliwości spędzenia czasu z Panią Ewą Lipską, uczniowie zaprosili ją do naszego miasta i szkoły. Poetka wyraziła ogromne zainteresowanie tą propozycją. Pasja związana z filmem doprowadziła Amadeusza i Krystiana do wielu innych sukcesów. Nie tak dawno jak rok temu, zakwalifikowali się oni do finału ogólnopolskiego konkursu KLAPS w Bydgoszczy dzięki swojemu filmowi „Masks of Life”, gdzie zostali wyróżnieni spośród 6 najlepszych produkcji z całego kraju.

Warto wspomnieć także o ich osiągnięciu w wielkopolskim konkursie im. Braci Hulewiczów, gdzie za film dokumentalny „W pogoni za marzeniami…” o życiu Klemensa Tomczeka otrzymali główną nagrodę UAM, jako najlepszy dokument oraz zajęli 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji. Co więcej, Amadeusz Lisiecki oraz Krystian Walczak czynnie uczestniczą w życiu artystycznym szkoły i miasta.

Prowadzą wspólnie szybko zyskujący na popularności kanał Amadeusz&Krystian na portalu YouTube, gdzie mają już setki tysięcy wyświetleń. Amadeusz Lisiecki jest także aktorem w Ogólnopolskiej Grupie Filmowej „Klaps”, gdzie kręci wiele krótkometrażowych filmów.

Film do obejrzenia na platformie |Google Drive|.

(fot. Amadeusz&Krystian)


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

16 KOMENTARZE

  1. Nie słyszałam o Was wcześniej dopiero po dzisiejszym artykule ..!!jesteście Wielcy Panowie czekamy na Wasze dalsze sukcesy!!!

  2. Niemożliwe a możliwe. Sukces chłopców i Trzemeszna. Sukces szkoły i rodziców tych talentów.
    Rozsławili nasze miasto.
    A jak rozsławiają swoją Małą Ojczyznę młodzi patrioci z Trzemeszna?

  3. Jednak z Trzemeszno a osiągają tyle! Można? Można! Pasja to coś pięknego 🙂 rozwijacie się i trzymam za was kciuki!! 🙂 Cieplutko pozdrawiam 🙂

  4. Piekny film, swietna gra aktorkska chlopakow!!! Czekam na kolejne filmy i sukcesy mlodych tworcow. Pozdrawiam 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj