Strona główna Kultura Sukces „dwójki”

Sukces „dwójki”

1226
9

W ubiegłą środę uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzemesznie zdobyli wyróżnienie na IV Międzywojewódzkim Przeglądzie Inscenizacji Teatralnych dla Szkół Podstawowych „Antonówka” w Bydgoszczy.

Przegląd składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie jury oceniło nadesłane 5  – minutowe filmy ukazujące fragmenty przedstawień. Inscenizacje musiały poruszać temat racjonalnego odżywiania się i zdrowego stylu życia.

11 zespołów przeszło wstępne eliminacje i zakwalifikowało się do ścisłego finału, w tym grupa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzemesznie.

Podczas drugiego etapu, który miał miejsce w Kinoteatrze „Adria” w Bydgoszczy, młodzi trzemesznianie rewelacyjnie zagrali swe role. Brawurowo przedstawili autorską inscenizację „Żyj zdrowo i kolorowo” ukazującą zalety właściwego odżywiania się i uprawiania sportu. Publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami, a jury przyznało prestiżowe wyróżnienie.

W przerwie pomiędzy występami można było posilić się i skosztować przygotowanych przez organizatorów i sponsorów zdrowych i smakowitych przekąsek.

Dużym zaskoczeniem było zaproszenie uczennicy kl. IVa Malwiny Frelich do wzięcia udziału w tworzonej „na gorąco” etiudzie teatralnej „Po drugiej stronie maski”, w której miała możliwość pokazania się w zupełnie nowej roli.

Etiuda została zaprezentowana widowni tuż przed galą finałową.

Serdecznie gratulujemy młodym artystom!

(SP nr 2)


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

9 KOMENTARZE

  1. W taki piękny dzień miło czytać piękne informacje o uczniach i ich nauczycielach. Szkoła Nr2 popisała się w Bydgoszczy i przyniosła nam radość.

  2. Dzięki za zachętę do zdrowego i kolorowego życia. W praktyce niech tak będzie, nie tylko na scenie. Uczniowie z dwójki zrobili pierwszy krok. Teraz kolej na łakomczuchów z oponkami, z brzuszkami i dużymi brzuchami. Pozdrawiam całą szkołę.

  3. I taką Dwójkę chciałbym zawsze widzieć. Z sukcesami,z uśmiechniętymi dziećmi a nie z jakimiś walkami, wojnami podjazdowymi i włóczeniu się po sądach.

    • absolwent nie jesteś sam. Wreszcie coś na poziomie. A nie ustawiczne wojenki. Niech moja dwójka tak trzyma. Nastąpił przełom?

  4. Brawa dla młodych artystów !Dziekujemy za piękne przygotowanie naszych dzieci.
    Brawa dla pań: Figaj, Wolowicz i Slowinskiej- kaszynsskiej.Dziekujemy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj