Strona główna Kultura Strzecha koncertowała w Kórniku

Strzecha koncertowała w Kórniku

1450
5

Zespół Pieśni i Tańca Strzecha koncertował wczoraj w Kórniku, na pikniku podsumowującym kilkudniowe otwarte warsztaty ceramiczne „Nie święci garnki lepią”. Warsztaty oraz piknik zorganizował Kórnicki Ośrodek Kultury.

Na te okazję przygotowaliśmy dwa zmodyfikowane programy tańców Rzeszowskich i Kieleckich. Nie mogło także zabraknąć naszego sztandarowego na dziś programu tańców żywieckich –  informuje Mariusz Zieliński kierownik zespołu. Warto dodać, że oprócz głównego składu, na scenie Kórnickiego Ośrodka Kultury zatańczyła także średnia grupa Strzechy w programie tańców żywieckich.

Zespół został bardzo ciepło przyjęty przez uczestników pikniku, którzy docenili profesjonalizm tancerzy jak i to, że zespół śpiewał na żywo.

„Na dzień dzisiejszy mamy przygotowany program artystyczny tańców ludowych, którym możemy zabawić publiczność przez około 50 minut. W Kórniku wystąpiliśmy po raz pierwszy i cieszy nas tak doby odbiór. Mamy nadzieję, że jeszcze z miejscową publicznością się spotkamy” – mówi M. Zieliński.

Już wkrótce, 28 lipca Strzecha wyjeżdża na kolejną edycje Międzynarodowego Festiwalu „Balkan Folk Fest Kiten” w Bułgarii. Dwa lata temu Strzecha została wybrana najlepszym zespołem swojej edycji tego festiwalu.Naszej kulturalnej wizytówce Trzemeszna życzymy powodzenia.

kórnik1kórnik2 kórnik3 kórnik4 kórnik5

5 KOMENTARZE

  1. Gratulacje, szkoda tylko, że nasza gmina nie została jeszcze zabawiona przez naszą kulturalną wizytówkę 😉 miejmy nadzieję, że już niedługo Strzecha pokaże nam swój talent.

  2. w trzemesznie strzechy nie widać .kiedyś widziałam występ w trzemesznie,ale w tak okrojonym składzie,że żal było oglądać te trzy lub cztery pary.czekamy na występ w pełnym blasku i z rozmachem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj